The Elder Scrolls 6 verschijnt op zijn vroegst pas in 2028
Gamer.nl
Nieuws

The Elder Scrolls 6 verschijnt op zijn vroegst pas in 2028

Phil Spencer kan nog niet zeggen op welke platforms het spel verschijnt

The Elder Scrolls 6 komt op zijn vroegst pas in 2028 uit.

Dat heeft Xbox-baas Phil Spencer onthuld tijdens de rechtszaak tussen Microsoft en de Federal Trade Commission die enkele dagen geleden begonnen is. Hij werd daar verhoord over de eerdere overname van Bethesda-moederbedrijf ZeniMax en de exclusiviteit van de games van het bedrijf, waaronder The Elder Scrolls 6.

Hoewel Spencer niet kon aangeven op welke systemen The Elder Scrolls 6 precis verschijnt - omdat hij dit simpelweg nog niet weet - kon hij weer een indicatie geven van hoelang de game nog op zich laat wachten. "Wat The Elder Scrolls 6 betreft, laat deze nog zo lang op zich wachten dat het moeilijk is om te weten op welke systemen het spel verschijnt. Het is hetzelfde team dat nu de laatste hand legt aan Starfield, dat in september uitkomt. Dus we hebben het over een game die pas over vijf jaar of later uitkomt."

Het is dus mogelijk dat The Elder Scrolls 6, het langverwachte vervolg op het in 2011 uitgekomen The Elder Scrolls: Skyrim, niet voor 2028 uitkomt. Dat zou betekenen dat er minstens 17 jaar tussen de twee delen zit. Hoewel Spencer aangeeft dat hij niet kan zeggen op welke systemen het spel verschijnt, bedoelt hij daarmee mogelijk dat het niet duidelijk is of de game op Xbox Series-consoles of de volgende generatie Xbox-consoles uitkomt.

Zoals gezegd werkt Bethesda Game Studios, het team achter The Elder Scrolls, op dit moment aan Starfield. Die game komt op 6 september uit. Tijdens de rechtszaak werd ook gemeld dat Sony en Bethesda eerder in gesprek waren over de mogelijkheid om Starfield console-exclusief voor PlayStation-consoles te maken, voordat Microsoft Bethesda overnam.

De rechtszaak tussen Microsoft en de Federal Trade Commission wordt gehouden omdat de FTC de overname van Call of Duty-uitgever Activision Blizzard door Microsoft wil tegenhouden. Als onderdeel van de rechtszaak komen er allerlei interessante feiten boven tafel. Zo meent Microsoft dat ze "de console-oorlog hebben verloren" en dat de Indiana Jones-game van Machine Games alleen op Xbox, pc en Game Pass uitkomt. Ook zou de volgende consolegeneratie volgens Xbox in 2028 beginnen en heeft Activision Microsoft in het verleden gedwongen tot het maken van een nieuwe deal over de verdeling van de omzet van Call of Duty-games.

View post on X

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Bethesda onthult Oblivion Remastered morgen officieel
Gamer.nl
Nieuws

Bethesda onthult Oblivion Remastered morgen officieel

Bethesda doet The Elder Scrolls 4: Oblivion morgen officieel uit de doeken.

Dat heeft de uitgever aangekondigd. De remaster wordt uit de doeken gedaan in een livestream van het bedrijf die te volgen is via YouTube en Twitch. De stream begint om 17.00 uur Nederlandse tijd. Verder heeft de uitgever nog niets over de remaster bekendgemaakt.

Dat Oblivion Remastered eraan komt, komt geenszins uit de lucht vallen. De afgelopen tijd gingen er al veel geruchten en lekten er verschillende screenshots. Een chatgesprek dat een X-gebruiker met Xbox Support had, wees er zelfs op dat de game vandaag uit zou komen. Dat blijkt nu in ieder geval niet te kloppen. Journalist Jeff Grubb gaf aan dat de game deze week zou uitkomen. Of dat zo is, is nog niet bekend. Over een eventuele releasedatum is nog niets bekend.

Volgens geruchten draait The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered op Unreal Engine 5. Zes elementen zouden op de schop gaan, namelijk 'stamina', 'sneak', 'archery', 'hit reaction', blocking' en de user interface. Verder zou het staminasysteem minder frustrerend zijn voor spelers, zodat mensen minder snel nauwelijks kunnen bewegen doordat de stamina op is, en de interface zou moderner en mooier zijn gemaakt.

Tot slot zouden er duidelijkere effecten zijn wanneer spelers of npc's worden geraakt tijdens gevechten. De remake wordt waarschijnlijk ontwikkeld door Virtuos, dat ook aan de remake van Metal Gear Solid 3: Snake Eater werkt.

Het spel komt voor zover bekend uit op Xbox Series X en S, PlayStation 5 en pc.

View post on X

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht
Gamer.nl
Nieuws

Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht

Allerlei facetten van de game zijn verbeterd

Afgelopen week is een forse 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht door Hexworks.

Met de update worden er grote wijzigingen doorgevoerd aan de in 2023 uitkomen actie-rpg. Zo wordt geboekte progressie in de online-co-op nu door beide spelers gedeeld en is er een Friend Pass-systeem, waardoor een tweede speler mee kan doen zonder dat diegene de game heeft gekocht.

Ook zijn er diverse verbeteringen aangebracht aan de gevechten en het rondbewegen in de spelwereld, waardoor de gameplay beter aanvoelt. Aanvallen en ontwijkmanoeuvres voelen sneller en is er nu een knop waarmee gesprongen kan worden. Wanneer wapens vijanden raken, is de impact ook beter voelbaar, en de user interface is op de schop gegaan om het simpeler en duidelijker te maken. De tutorial is ook verbeterd.

Er wordt al geruime tijd gewerkt aan een vervolg op Lords of the Fallen, die voor zover bekend in 2026 moet verschijnen. Het origineel kan nu met fikse korting worden aangeschaft op pc, PS5 en Xbox Series-consoles.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!