Microsoft wint Amerikaanse Activision Blizzard-rechtszaak van FTC
Nieuws

Microsoft wint Amerikaanse Activision Blizzard-rechtszaak van FTC

Het Britse CMA en Microsoft gaan daarnaast weer om tafel

In de Amerikaanse rechtszaak tussen Microsoft en de Federal Trade Commission heeft de rechter besloten dat laatstgenoemde organisatie de vroegtijdige overname van Activision Blizzard niet mag blokkeren.

De Federal Trade Commission spande een kort geding aan tegen Microsoft om de overname van Call of Duty-uitgever Activision Blizzard door het bedrijf tegen te houden. Dit werd bovenal gedaan om een vroegtijdige overname tegen te gaan. Rechter Jacqueline Scott Corley heeft nu een oordeel in het voordeel van Microsoft geveld.

Corley: "Microsofts overname van Activision wordt beschreven als de grootste overname in de geschiedenis van tech. Het vereist streng toezicht. Dat heeft zich uitbetaald: Microsoft heeft in schrift, publiekelijk en in de rechtszaal, beloofd om Call of Duty tien jaar lang op PlayStation te houden. Het heeft een afspraak gemaakt met Nintendo om Call of Duty naar Switch te brengen. En er zijn diverse afspraken gemaakt waarmee de content van Activision voor het eerst naar verscheidene cloudgamingservices komt."

De FTC opperde dat de overname van Activision Blizzard uiteindelijk negatief zou uitpakken voor consumenten, maar volgens de rechter is juist gebleken dat meer consumenten toegang gaan krijgen tot Activision Blizzard-games.

De uitspraak betekent dat Microsoft een stap dichterbij de overname van Activision Blizzard is. Het maakt de kans dat Microsoft een vroegtijdige overname in werking kan zetten - vanaf de startdatum van 15 juli en voor de gestelde deadline van 18 juli - aanzienlijk groter. Het is nog wel mogelijk dat de FTC in hoger beroep gaat.

Microsoft moet voordat de overname volledig wordt afgerond echter ook nog het Britse Competition and Markets Authority (CMA) zien te overtuigen. Deze organisatie keurde de overname eerder dit jaar af. Op 28 juli zou een zitting plaatsvinden waarbij Microsoft in hoger beroep zou gaan tegen die blokkade, maar vanavond hebben Microsoft en het CMA laten weten dit uit te stellen en weer om tafel te gaan om te kijken of er aanpassingen aan de deal kunnen worden gemaakt, zodat het alsnog door kan gaan. De meeste andere waakhonden, waaronder de Europese Commissie, hebben de overname al goedgekeurd.

Microsoft-directeur Brad Smith liet op social media weten dat het bedrijf de rechter "dankbaar is voor deze snelle en grondige beslissing, en we hopen dat andere jurisdicties blijven werken aan een tijdige oplossing." Ook Xbox-baas Phil Spencer uitte zijn dankbaarheid op social media.

Verder reageerde ook Activision Blizzard-CEO Bobby Kotick op het nieuws (via The Verge). "Consumenten en werknemers hebben profijt van de fusie. Het creëert juist concurrentie in plaats van dat het ingewortelde marktleiders onze snel groeiende industrie laat domineren", waarmee hij indirect lijkt te refereren naar PlayStation.

Naast Call of Duty is Activision Blizzard ook eigenaar van franchises als World of Warcraft, Diablo en Tony Hawk's Pro Skater. Ook is King onderdeel van het bedrijf, een ontwikkelaar van mobiele hits als Candy Crush. Microsoft wil ongeveer 68,7 miljard dollar betalen voor de overname.

View post on X
View post on X
View post on X

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Screenshots te zien van Star Wars-strategiegame van Respawn en Bit Reactor
Nieuws

Screenshots te zien van Star Wars-strategiegame van Respawn en Bit Reactor

De game wordt op 19 april officieel uit de doeken gedaan

Er zijn screenshots online verschenen van wat een vroege versie van de Star Wars-strategiegame van Respawn Entertainment en Bit Reactor schijnt te zijn.

De screenshots zijn volgens Mp1st afkomstig uit de online portfolio van een Bit Reactor-werknemer en zouden een versie van de game uit 2023 tonen. De game zou intern 'Bruno' als projectnaam dragen.

De screenshots tonen in ieder geval elementen die schering en inslag zijn binnen het turn-based strategiegenre, zoals een isometrisch camerastandpunt. Te zien is hoe Mandalorians en een droid schuilen voor schietende Stormtroopers. Ook zijn er allerlei items die ingezet kunnen worden via de interface te zien.

In 2022 gaven EA en Respawn al eerste details over drie Star Wars-games die in ontwikkeling waren. Een daarvan is deze tactische game, die nog niet officieel aan de buitenwereld is getoond. De game wordt ontwikkeld door Apex Legends- en Star Wars Jedi-studio Respawn Entertainment in samenwerking met Bit Reactor, bestaande uit voormalige Xcom-ontwikkelaars.

Onlangs werd bekendgemaakt dat de Star Wars-strategiegame op 19 april officieel wordt getoond. De onthulling wordt onderdeel van Star Wars Celebration Japan, dat op 18 april begint. Op 19 april wordt de game live op de 'Galaxy Stage' uit de doeken gedaan.

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Take-Two wil met gebrek aan GTA 6-nieuws 'enorme verwachtingen' creëren
Nieuws

Take-Two wil met gebrek aan GTA 6-nieuws 'enorme verwachtingen' creëren

De uitgever wil pas dichter bij de releasedatum de marketing opvoeren

Uitgever Take-Two Interactive meent dat het gebrek aan nieuws rondom Grand Theft Auto 6 "enorme verwachtingen" creëert, en dat het beter is om dichter bij release meer informatie te delen.

De eerste en tot nu toe enige trailer van Grand Theft Auto 6 verscheen eind 2023. Sindsdien is het stil rondom de game. Take-Two heeft alleen meermaals aangegeven dat de game in het najaar van 2025 verschijnt.

In een interview met Bloomberg meldt Take-Two-CEO Strauss Zelnick nu dat de reden voor zo weinig communicatie rondom de game is dat het "enorme verwachtingen" voor Grand Theft Auto 6 creëert. "De verwachtingen voor die game zijn misschien wel de hoogste verwachtingen die ik ooit voor een entertainmentproduct heb gezien. We willen die verwachtingen en het enthousiasme er omheen vasthouden."

Zelnick vergelijkt het met andere bedrijven die soms jaren voordat een game uitkomt er al promotie voor maken. "We zijn er achter gekomen dat het beter is om de marketing relatief vlakbij de release van de game op te voeren, zodat we aan de ene kant enthousiasme creëren, en aan de andere kant ook weer geen onvervulde verwachtingen creëren."

Volgens Zelnick is het feit dat er meer dan twaalf jaar tussen de release Grand Theft Auto 5 en het zesde deel zit, "om onze IP's te laten rusten. Sommige concurrenten brengen heel vaak nieuwe delen uit, soms zelfs jaarlijks. Dat doen wij alleen met onze sportgames." Daarbij zoekt ontwikkelaar Rockstar volgens Zelnick "perfectie in wat ze doen en perfectie is een behoorlijk hoge lat".

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!