CMA verlengt deadline voor eindoordeel Activision Blizzard-overname
Nieuws

CMA verlengt deadline voor eindoordeel Activision Blizzard-overname

Microsoft wil diens cloudgamingrechten in Groot-Brittannië mogelijk verkopen

Het Britse Competition and Markets Authority (CMA) heeft de deadline van diens eindoordeel over de Activision Blizzard-overname door Microsoft verlengd naar 29 augustus.

De Britse waakhond keurde de overname van Activision Blizzard door Microsoft eerder dit jaar af. Nadat eerder deze week de Amerikaanse Federal Trade Commission de rechtszaak tegen Microsoft om de overname tegen te houden verloor, bleek echter dat het CMA weer met Microsoft om tafel wil zitten om te kijken wat de mogelijkheden zijn.

Het CMA had eigenlijk 18 juli als deadline om diens nieuwe eindoordeel te geven, maar dat is nu dus veranderd naar 29 augustus (via Games Industry). "Het CMA heeft onvoldoende tijd om een volledig oordeel gebaseerd op Microsofts voorstel te vellen. Dat is reden genoeg om de deadline met zes weken te verlengen."

Dat wil echter niet zeggen dat het ook zes weken duurt voordat het oordeel wordt gegeven. "We hebben als doel om zo snel mogelijk en nog voor de gegeven datum met een oordeel te komen."

Nadat de Federal Trade Commission de rechtszaak versus Microsoft verloor, is het CMA nog de enige waakhond die tussen Microsoft en Activision Blizzard staat. De FTC wil wel in hoger beroep, maar het is alles behalve zeker dat dit wordt goedgekeurd. De rechter die over de eerder gehouden rechtszaak ging, heeft in ieder geval al een negatief advies voor dit beroep gegeven.

Er gaan geruchten dat Microsoft niet van plan is om het oordeel van het CMA af te wachten, en mogelijk al maandag of dinsdag de overname afrondt en publiekelijk maakt. Om het huidige negatieve advies van CMA te ontlopen, zou Microsoft overwegen om diens cloudgamingrechten in Groot-Brittannië te verkopen aan een derde partij. Dan zouden games van de uitgever dus niet via Microsofts eigen cloudgamingdienst, maar via een andere dienst gespeeld kunnen worden.

Het is in Microsofts belang om aanstaande dinsdag de deal rond te hebben. Als Microsoft en Activision Blizzard het niet eens worden over een uitstel van deze deadline en de deal niet voor 19 juli doorgaat, moet Microsoft 3 miljard dollar aan Activision Blizzard betalen. De uitgever van Call of Duty lijkt echter ook gemotiveerd te zijn om de overname door te laten gaan, dus het is waarschijnlijk dat de partijen naar alle mogelijkheden kijken voordat dat gebeurt.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Netflix betrokken bij Sifu-verfilming
Nieuws

Netflix betrokken bij Sifu-verfilming

De scriptschrijver van de The Maze Runner-films zou het script voor de film verzorgen

Netflix is betrokken bij de verfilming van Sloclaps kungfugame Sifu.

In 2022 werd al aangekondigd dat er een film werd gemaakt gebaseerd op Sifu door Story Kitchen, het bedrijf dat ook achter de Sonic the Hedgehog-films en de aankomende Streets of Rage- en Tomb Raider-verfilmingen zit.

Deadline heeft deze week gemeld dat Netflix nu ook betrokken is bij het project en dat TS Nowlin - bekend van de The Maze Runner-films - het script schrijft. Volgens geruchten zal John Wick-regisseur Chad Stahelski met zijn bedrijf 87Eleven Entertainment als producent functioneren.

Eerder gingen er geruchten dat Derek Kolstad, de schrijver van de John Wick-scripts, het script voor Sifu zou schrijven, maar dat lijkt nu dus niet meer het geval te zijn - tenzij hij samenwerkt met TS Nowlin.

De film moet min of meer hetzelfde plot als de game aanhouden, waarbij de hoofdrolspeler elke keer dat ze verslagen worden een stuk ouder wordt. De film wordt beschreven als "John Wick ontmoet M. Night Shyamalan's film Old".

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Yooka-Replaylee bevat nieuwe Rextro-minigames
Nieuws

Yooka-Replaylee bevat nieuwe Rextro-minigames

Er zijn acht verschillende platform- en puzzeluitdagingen te vinden

Rextro en zijn minigames keren terug in Yooka-Replaylee. Zijn minigames zijn wel vervangen voor compleet nieuwe uitdagingen.

In het oorspronkelijke Yooka-Laylee konden spelers al Rextro-minigames op verschillende in-game arcadekasten spelen. Playtonic heeft nu middels een trailer laten weten dat deze terugkeren in Yooka-Replaylee. Het gaat echter wel om compleet nieuwe platform- en puzzeluitdagingen. In totaal zijn er acht verschillende arcademachines te vinden in de game.

Yooka-Replaylee stopt de 3D-platformer Yooka-Laylee uit 2017 in een nieuw jasje. Spelers kunnen verbeterde graphics, animaties, prestaties en resoluties verwachten. Ook de besturing en de camera zijn verbeterd. De muziek van Grant Kirkhope en David Wise uit het origineel keert terug, maar ditmaal gespeeld door een orkest.

Yooka-Laylee heeft veel weg van duoplatformers als Banjo-Kazooie. Dat is ook niet zo vreemd: veel voormalige Rare-werknemers maken onderdeel uit van Playtonic. Na Yooka-Laylee bracht het bedrijf een 2D-vervolg in de vorm van Yooka-Laylee and the Impossible Lair uit.

Yooka-Replaylee komt op een nog onbekend moment uit op pc, PlayStation 5, Xbox Series X en S en "Nintendo-consoles", waarmee waarschijnlijk in ieder geval de Switch 2 wordt bedoeld.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!