Nintendo’s Switch-ondersteuning verdient een pluim
Gamer.nl
Achtergrond

Nintendo’s Switch-ondersteuning verdient een pluim

Mario-petje af voor Nintendo

Mensen die al decennialang Nintendo-consoles in huis hebben staan, hadden altijd één zekerheid in het leven: wanneer het bedrijf achter de schermen aan een nieuw systeem werkt, drogen de gamereleases op de huidige console op. Dit lijkt met de Nintendo Switch echter verleden tijd, zo bewees de eerder deze week uitgezonden Direct-livestream.

De laatste levensjaren van systemen als de Wii, Nintendo 64 en GameCube waren nou niet bepaald om over naar huis te schrijven. Heel gek was dat ook niet; Nintendo moest zijn aandacht verdelen over de betreffende console, de opvolger én de handheld die op dat moment ook ondersteund moest worden. Aangezien andere uitgevers – enkele uitzonderingen daargelaten – het vaak lieten afweten op die consoles, viel er al gauw niets meer te spelen. Terwijl Nintendo de line-up van het volgende systeem klaarstoomde, zaten eigenaren met hun duimen te draaien of startten ze nog maar eens Nintendo-games van enkele jaren geleden op. Het was bij wijlen frustrerend, maar lag wel in de lijn der verwachting.

Even leek het erop dat Switch-eigenaren hetzelfde lot beschoren was. Na de release van Zelda: Tears of the Kingdom, een zwanenzang van ontzagwekkende proporties, stonden er nauwelijks nog grote games op de planning. Natuurlijk, Pikmin 4 is een welkome toevoeging voor een relatief selecte doelgroep, en met Everybody 1-2-Switch doet Nintendo weer eens een poging de gehele familie aan te spreken, maar na deze zomer veranderde de line-up in een dor woestijnlandschap.

Heel gek vonden we dat met z’n allen niet. Nogmaals: we waren gewend dat het bedrijf zijn consoles in de schemerjaren aan hun lot overliet, en er bestaat geen twijfel over dat Nintendo achter de schermen aan een opvolger op de Switch werkt. Daar moeten natuurlijk ook games voor worden gemaakt, zowel voor op de dag van release als de jaren daarop. We hebben geen idee wanneer het nieuwe systeem uitkomt of überhaupt wordt onthuld, maar het kan niet anders of de voorbereidingen zijn in volle gang. We legden ons dus neer bij een aankomende periode waarin we nog wat van onze backlog op de Switch konden inhalen. En ach, zes volle jaren aan ondersteuning waren toch al ruim voor Nintendo’s doen.

Overspannen geldtellers

Maar toen zond het bedrijf eerder deze week dus een Direct-livestream uit. En wat blijkt? Nintendo gaat de meer dan honderd miljoen Switch-eigenaren toch niet compleet negeren. Sterker nog, er staan best wat grote releases op de planning.

De grootste is zonder twijfel Super Mario Bros. Wonder. Misschien haal je je schouders op bij een nieuwe tweedimensionale Mario-platformer, maar onderschat het niet: die games verkopen als een bezetene. Wat heet: zelfs de Switch-overzetting van New Super Mario Bros. U is meer dan vijftien miljoen keer verkocht! En dan ziet Wonder er ook nog eens verfrissend uniek uit, én komt het spel uit in het jaar dat Mario het witte doek heeft veroverd. Nintendo’s overspannen geldtellers hebben alvast hun vakantiedagen naar volgend jaar overgeheveld.

Ook op de planning dit najaar staat de remake van Super Mario RPG. Het origineel, dat in Europa nooit op de SNES uitkwam, is een ware cultgame en dankzij moderne graphics kan straks heel de wereld deze unieke mix van Mario met turn-based gevechten ervaren. Het bedrijf gooit er in november ook nog even een nieuwe WarioWare tegenaan, om er zeker van te zijn dat Switch-gamers zich niet gaan vervelen. Pokémon-fans kunnen aan de slag met dlc voor Scarlet en Violet en dit najaar verschijnt dan toch echt het langverwachte vervolg op Detective Pikachu. Zelfs andere uitgevers negeren het platform niet compleet; Vampire Survivors, Sonic Superstars en Metal Gear Solid: Master Collection zijn de minste niet.

Het wordt nog gekker: Nintendo heeft twee Switch-games voor 2024 onthuld. We weten dus nu al dat we volgend jaar, wanneer we hoogstwaarschijnlijk staan te trappelen om de nieuwe Nintendo-console, de Switch nog niet hoeven op te bergen. Een naamloos spel rondom Princess Peach en een overzetting van 3DS-game Luigi’s Mansion 2 zijn natuurlijk niet de meest ambitieuze projecten denkbaar, maar het zijn in ieder geval twee echte Nintendo-games.

Positief verrast

PlayStation-gamers halen misschien hun schouders op bij het lezen van bovenstaande. Als Sony ergens goed in is, dan is het wel in grote gamereleases gedurende de laatste levensjaren van PlayStation-consoles. Zo konden we in de anderhalf jaar voorafgaand aan de PlayStation 5 genieten van moderne PS4-klassiekers als The Last of Us: Part 2 en Ghost of Tsushima. Maar nogmaals: Nintendo is hier notoir belabberd in, dus we kunnen stellen dat we door deze Direct-uitzending positief verrast zijn.

Ik denk dat het eens te meer het bewijs is dat de werknemers van het bedrijf in het verleden te dun uitgesmeerd werden over de console- en handhelddivisies. De meeste games die tijdens afgelopen Direct werden getoond, waren hoogstwaarschijnlijk op een draagbare spelcomputer uitgekomen als Nintendo die nog verkocht. Dat is niet meer nodig nu de Switch een console en handheld ineen is, en daar plukken wij als consumenten de vruchten van.

Laten we niet doen alsof we tijdens de Direct de beste line-up ooit hebben gezien. Maar het is ruimschoots meer dan we van Nintendo hadden verwacht, en die meevaller is ook wat waard.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered aangekondigd en uitgekomen
Gamer.nl
Nieuws

The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered aangekondigd en uitgekomen

De game werd vanmiddag officieel uit de doeken gedaan

The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered is vandaag officieel aangekondigd middels een livestream. De game is meteen beschikbaar.

In de aankondigingsvideo praatten Bethesda's Todd Howard en Matt Carofano over de nieuwe editie van de game. In eerste instantie werden beelden van het origineel getoond, dat in 2006 op Xbox 360 en pc en in 2007 op PlayStation 3 uitkwam. Er werd gekeken naar het belang van de release van dit origineel, dat openwereld-rpg's naar een hoger niveau tilde.

Vervolgens toonde de livestream beelden van de nieuwe versie van het spel. Daarbij lag er veel nadruk op de grafische verbeteringen van de game, die mogelijk worden gemaakt door Unreal Engine 5. Door de toename van details moeten spelers zich nog meer onderdeel van de spelwereld voelen.

Gameplay is ook op de schop gegaan. Hoewel de game trouw aan het origineel blijft, zijn gameplaysystemen verbeterd. Ook animaties van personages en vijanden zijn verbeterd. Tijdens gevechten vliegen de vonken en bloedspetters van het gevecht af. Hoewel de game door de meesten met een eerstepersoonsperspectief wordt gespeeld, is er ook een derdepersoonsperspectief, die in deze versie beter moet werken. Dialogen klinken natuurlijker, maar de soms opmerkelijke gesprekken die het spel zijn charme geven zijn behouden.

Oblivion Remastered wordt gezien als "de meest complete versie van Oblivion". Alle dlc - waaronder de verhalende uitbreidingen - zitten ook bij het spel inbegrepen. De game is nu verkrijgbaar op Xbox Series-consoles, Steam en PlayStation 5, en staat ook op Game Pass. De game kost 54,99 euro, al is er ook een Deluxe-uitvoering van 64,99 euro, inclusief de befaamde horse armor.

Er gingen al geruime tijd geruchten dat er een remake of remaster van The Elder Scrolls 4: Oblivion in ontwikkeling was. Er waren zelfs screenshots uitgelekt. Volgens die geruchten werkt Virtuos aan de remake, en dat blijkt nu ook te kloppen. De studio is ook bekend van de aankomende remake van Metal Gear Solid 3: Snake Eater.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Batterijduur Switch 2 Pro Controller gelijk aan vorige versie
Gamer.nl
Nieuws

Batterijduur Switch 2 Pro Controller gelijk aan vorige versie

Maar hij laadt wel sneller op

De batterijduur van de Nintendo Switch 2 Pro Controller is gelijk aan die van de Pro Controller van de eerste Switch, terwijl hij wel sneller oplaadt.

Dat spotte Nintendo Life op de officiële website van Nintendo. Net zoals de Pro Controller voor de eerste Switch, gaat de Pro Controller voor de Switch 2 ongeveer veertig uur mee voordat hij weer opgeladen moet worden. De Switch 2 Pro Controller doet er echter ongeveer 3,5 uur over om zich volledig op te laden, terwijl dit met de eerste Pro Controller zo'n 6 uur duurde.

We wisten al dat de Switch 2 Pro Controller diverse toevoegingen heeft. Zo zitten er aan de achterkant twee nieuwe knoppen - de GL- en GR-knoppen - en is er net als op de nieuwe Joy-Cons een C-knop aanwezig waarmee GameChat opgestart kan worden. De controller heeft ook HD Rumble 2, wat voor nog gedetailleerdere force feedback moet zorgen.

Het was al bekend dat huidige Pro Controllers en Joy-Cons ook gebruikt kunnen worden op de Switch 2. Het is alleen niet mogelijk om met de huidige controllers de Switch 2 uit slaapstand te halen. De Switch 2 - alsmede de Switch 2 Pro Controller - verschijnt op 5 juni.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!