Microsoft en Activision stellen deadline voor overname uit tot oktober
Nieuws

Microsoft en Activision stellen deadline voor overname uit tot oktober

Meer tijd

Microsoft en Activision Blizzard hebben zichzelf meer tijd gegeven om de overname af te ronden.

Bij de aankondiging van de overname gaven de twee bedrijven zichzelf een deadline van 18 juli 2023 om de deal af te ronden. Mocht een van de partijen na die datum weglopen bij de deal, dan zou Microsoft 3 miljard dollar moeten betalen aan Activision.

De deadline is inmiddels verstreken, maar beide partijen zijn klaarblijkelijk vastberaden om de deal door te zetten en activeren de clausule rond de 3 miljard dollar dus niet. De nieuwe deadline staat op 18 oktober.

De meeste waakhonden hebben de overname goedgekeurd, waaronder de Europese Commissie. De Amerikaanse FTC wilde de deal tegenhouden, maar verloor uiteindelijk de rechtszaak tegen Microsoft.

Alleen het Britse CMA heeft de deal geblokkeerd, maar na het verlies van de FTC bleek dat de autoriteit weer met Microsoft om tafel is gaan zitten om de overname te bespreken. De deadline voor het CMA om een uitspraak te doen, werd deze week nog verlengd naar 29 augustus.

Het uitstel van de eigen deadline van Microsoft en Activision heeft daar alles mee te maken, blijkt uit opmerkingen van Activisions COO Lulu Cheng Meservey. "Aangezien wereldwijd veel autoriteiten de deal hebben goedgekeurd en ons bedrijf erop vertrouwt dat het CMA nu erkent dat er oplossingen beschikbaar zijn voor hun zorgen in het VK, hebben de raden van bestuur van Activision Blizzard en Microsoft de bedrijven toestemming gegeven om de deal niet te ontbinden tot na 18 oktober."

View post on X

Microsofts Brad Smith zegt via een tweet dat het bedrijf "vertrouwen heeft over de mogelijkheid om deze deal over de finishlijn te krijgen". Ook plaatst hij een afbeelding met de nieuwe deadline, waaruit blijkt dat het mogelijke bedrag nog hoger wordt als een van de partijen nu nog van de deal afziet.

Als de overname niet voor 29 augustus is voltooid, moet Microsoft maar liefst 3,5 miljard dollar betalen aan Activision Blizzard. Na 15 september gaat dat bedrag nog eens omhoog naar 4,5 miljard dollar.

View post on X

Ook Phil Spencer, het hoofd van Xbox, tweet over het uitstel van de deadline. "We zijn optimistisch dat we dit voor elkaar kunnen krijgen en kijken ernaar uit om meer games naar meer spelers overal te kunnen brengen."

View post on X

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Yooka-Replaylee bevat nieuwe Rextro-minigames
Nieuws

Yooka-Replaylee bevat nieuwe Rextro-minigames

Er zijn acht verschillende platform- en puzzeluitdagingen te vinden

Rextro en zijn minigames keren terug in Yooka-Replaylee. Zijn minigames zijn wel vervangen voor compleet nieuwe uitdagingen.

In het oorspronkelijke Yooka-Laylee konden spelers al Rextro-minigames op verschillende in-game arcadekasten spelen. Playtonic heeft nu middels een trailer laten weten dat deze terugkeren in Yooka-Replaylee. Het gaat echter wel om compleet nieuwe platform- en puzzeluitdagingen. In totaal zijn er acht verschillende arcademachines te vinden in de game.

Yooka-Replaylee stopt de 3D-platformer Yooka-Laylee uit 2017 in een nieuw jasje. Spelers kunnen verbeterde graphics, animaties, prestaties en resoluties verwachten. Ook de besturing en de camera zijn verbeterd. De muziek van Grant Kirkhope en David Wise uit het origineel keert terug, maar ditmaal gespeeld door een orkest.

Yooka-Laylee heeft veel weg van duoplatformers als Banjo-Kazooie. Dat is ook niet zo vreemd: veel voormalige Rare-werknemers maken onderdeel uit van Playtonic. Na Yooka-Laylee bracht het bedrijf een 2D-vervolg in de vorm van Yooka-Laylee and the Impossible Lair uit.

Yooka-Replaylee komt op een nog onbekend moment uit op pc, PlayStation 5, Xbox Series X en S en "Nintendo-consoles", waarmee waarschijnlijk in ieder geval de Switch 2 wordt bedoeld.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
EA Sports FC 25 volgende week gratis speelbaar voor Switch Online-leden
Nieuws

EA Sports FC 25 volgende week gratis speelbaar voor Switch Online-leden

Je moet schieten, anders kun je niet scoren

EA Sports FC 25 is vanaf aankomende maandag een week lang gratis speelbaar op Nintendo Switch voor leden van Nintendo Switch Online.

Dat heeft Nintendo aangekondigd. Switch Online-leden kunnen de game alvast downloaden en vanaf maandag 24 februari een week lang gratis de voetbalgame spelen. Na de gratis week kunnen mensen die het spel aanschaffen hun opgeslagen data gebruiken om verder te spelen.

Switch Online-leden genieten van diverse voordelen. Naast de mogelijkheid om tijdelijk gratis games uit te proberen - zoals dus EA Sports FC 25 - kunnen leden ook online gamen, diverse apps met retrogames downloaden en genieten van diverse andere acties.

Lars Cornelis gaf in zijn recensie de PS5-versie van EA Sports FC 25 een 7,5: "EA Sports FC 25 is dankzij een reeks nieuwe opties vooral leuker voor spelers die het spelletje graag tactisch naar hun hand zetten. Daarnaast heeft het spel met de introducties van een simulatiestand en Rush een enorm breed bereik. FC 25 heeft wel nog wat ruwe randjes die verhinderen dat we hier met een kampioenswaardige selectie te maken hebben."

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!