The Witcher 4 wordt 'groter en beter' dan The Witcher 3
Gamer.nl
Nieuws

The Witcher 4 wordt 'groter en beter' dan The Witcher 3

Tussen de onthulling en release van de game moet minder dan twee jaar zitten

CD Projekt Red heeft laten weten dat de volgende The Witcher-game waarmee een nieuwe trilogie wordt ingeluid "groter en beter" wordt dan The Witcher 3: Wild Hunt.

Dat valt te lezen in een uitgebreid artikel van Eurogamer waarin verschillende CD Project Red-werknemers praten over het ontwikkelproces. Zo vertelt mede-ceo Michał Nowakowski over de keuze om de game op Unreal Engine 5 te maken in plaats van de RedEngine: "Het feit dat we van tech wisselen, verandert niet het feit dat we altijd ambitieus blijven. De volgende game wordt niet kleiner of slechter. Het wordt beter en groter dan The Witcher 3, en het wordt beter dan Cyberpunk."

Ook Charles Tremblay, de vicepresident van technologie bij CD Projekt Red, vertelde over de keuze om voor Unreal Engine 5 te gaan. Hij benadrukt daarbij dat de RedEngine niet de oorzaak was voor de problemen in Cyberpunk 2077 op release en dat men niet daarom heeft besloten van engine te wisselen. In plaats daarvan zou Unreal Engine het makkelijker maken om meerdere games tegelijk te wisselen, zoals de nieuwe The Witcher, het Cyberpunk-vervolg en een nog mysterieuze nieuwe IP met de codenaam Hadar.

"Voorheen werkten we aan één project tegelijkertijd. We zochten de grenzen op, maar kwamen er ook achter dat als we aan meerdere projecten tegelijkertijd willen werken en technologie willen delen, dat niet makkelijk is." Tremblay vervolgt: "Het idee is dat we nu de technische mensen binnen het bedrijf samen aan verschillende projecten kunnen laten werken, in plaats van aan één soort technologie dat erg moeilijk is om te verdelen over projecten. We kunnen nu expertise, mensen en kennis delen."

CD Projekt Red gaf ook iets meer inzicht in hoe het traject voor The Witcher 4 van onthulling tot release er uit gaat zien. Volgens Nowakowski is het de bedoeling dat een nieuwe game van de studio binnen twee jaar na onthulling wordt uitgebracht.

Eerder deze week gaf de ontwikkelaar al aan dat The Witcher 4 nu volledig in productie is. Duidelijk is dat het spel het begin van een nieuwe trilogie in moet luiden. Hoewel de release van de game nog lange tijd op zich kan laten wachten, is het de bedoeling dat de twee vervolgen relatief snel uit moeten komen. De drie games zouden vanaf de release van de eerste game in een tijdspanne van zes jaar moeten verschijnen.

Eerder bleek ook dat Geralt of Rivia wederom een rol zal hebben in de nieuwe The Witcher-game - alleen niet de hoofdrol. Verder wordt er ook gewerkt aan een remake van de eerste The Witcher, een spin-off genaamd Project Sirius en een vervolg op Cyberpunk 2077. Lees hier alles wat tot nu toe bekend is over The Witcher 4.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Bethesda onthult Oblivion Remastered morgen officieel
Gamer.nl
Nieuws

Bethesda onthult Oblivion Remastered morgen officieel

Bethesda doet The Elder Scrolls 4: Oblivion morgen officieel uit de doeken.

Dat heeft de uitgever aangekondigd. De remaster wordt uit de doeken gedaan in een livestream van het bedrijf die te volgen is via YouTube en Twitch. De stream begint om 17.00 uur Nederlandse tijd. Verder heeft de uitgever nog niets over de remaster bekendgemaakt.

Dat Oblivion Remastered eraan komt, komt geenszins uit de lucht vallen. De afgelopen tijd gingen er al veel geruchten en lekten er verschillende screenshots. Een chatgesprek dat een X-gebruiker met Xbox Support had, wees er zelfs op dat de game vandaag uit zou komen. Dat blijkt nu in ieder geval niet te kloppen. Journalist Jeff Grubb gaf aan dat de game deze week zou uitkomen. Of dat zo is, is nog niet bekend. Over een eventuele releasedatum is nog niets bekend.

Volgens geruchten draait The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered op Unreal Engine 5. Zes elementen zouden op de schop gaan, namelijk 'stamina', 'sneak', 'archery', 'hit reaction', blocking' en de user interface. Verder zou het staminasysteem minder frustrerend zijn voor spelers, zodat mensen minder snel nauwelijks kunnen bewegen doordat de stamina op is, en de interface zou moderner en mooier zijn gemaakt.

Tot slot zouden er duidelijkere effecten zijn wanneer spelers of npc's worden geraakt tijdens gevechten. De remake wordt waarschijnlijk ontwikkeld door Virtuos, dat ook aan de remake van Metal Gear Solid 3: Snake Eater werkt.

Het spel komt voor zover bekend uit op Xbox Series X en S, PlayStation 5 en pc.

View post on X

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht
Gamer.nl
Nieuws

Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht

Allerlei facetten van de game zijn verbeterd

Afgelopen week is een forse 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht door Hexworks.

Met de update worden er grote wijzigingen doorgevoerd aan de in 2023 uitkomen actie-rpg. Zo wordt geboekte progressie in de online-co-op nu door beide spelers gedeeld en is er een Friend Pass-systeem, waardoor een tweede speler mee kan doen zonder dat diegene de game heeft gekocht.

Ook zijn er diverse verbeteringen aangebracht aan de gevechten en het rondbewegen in de spelwereld, waardoor de gameplay beter aanvoelt. Aanvallen en ontwijkmanoeuvres voelen sneller en is er nu een knop waarmee gesprongen kan worden. Wanneer wapens vijanden raken, is de impact ook beter voelbaar, en de user interface is op de schop gegaan om het simpeler en duidelijker te maken. De tutorial is ook verbeterd.

Er wordt al geruime tijd gewerkt aan een vervolg op Lords of the Fallen, die voor zover bekend in 2026 moet verschijnen. Het origineel kan nu met fikse korting worden aangeschaft op pc, PS5 en Xbox Series-consoles.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!