Nvidia kondigt DLDSR aan; RTX-gedreven downscaling
Gamer.nl
Nieuws

Nvidia kondigt DLDSR aan; RTX-gedreven downscaling

Gpu-gigant Nvidia heeft wederom een nieuwe beeldverscherper aangekondigd: DLDSR. De zogenaamde 'Deep Learning Dynamic Super Resolution' is als slimme downscaler een soort inverse DLSS.

Nvidia's DLDSR laat de Tensor-kernen van videokaarten een spel 'denkbeeldig' in een grotere resolutie uitdraaien op een lage pixeldichtheid, om het vervolgens per algoritme weer slim omlaag te schalen. Het resultaat zouden scherpere lijnen en minder flikkerend beeld zijn, zonder een al te grote klap voor de grafische prestaties van je videokaart.

Doordat DLDSR exclusief werkt met Tensor-kernen, betekent het ook direct dat de technologie gebonden is aan selecte gpu's van Nvidia's eigen fabricaat. Net als de populaire DLSS-upscalingtechnologie is deze downscaler exclusief voor Nvidia's RTX-kaarten.

©GMRimport

Per vrijgegeven referentiebeeld is te zien hoe het zogenaamde 'DLDSR 2.25x' een mooie middenweg vormt. Een game als Prey kan algoritmisch op 1620p ingecalculeerd worden, maar dat beeld wordt vervolgens weer gedownscalet tot 1080p. Het letterwerk en de fijne lijnen in-game ogen daarmee strakker, tegenover het verlies van slechts 2 frames per seconde, aldus Nvidia.

DLDSR is gebouwd op de DSR-technologie die al langer in Nvidia's drivers te vinden was. Het voordeel van de technologie is dat games het niet per se afzonderlijk hoeven te implementeren; DSR werkt op vrijwel alle fullscreen-applicaties. Dat laatste komt overeen met hoe concurrent AMD recentelijk hun Radeon Super Resolution (RSR) introduceerde, zij dat nog altijd een upscaler, geen downscaler. 

Nvidia is van plan DLDSR officieel te introduceren met de eerstevolgende GeForce-drivers, welke gepland staan voor 14 januari aanstaande.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Bethesda onthult Oblivion Remastered morgen officieel
Gamer.nl
Nieuws

Bethesda onthult Oblivion Remastered morgen officieel

Bethesda doet The Elder Scrolls 4: Oblivion morgen officieel uit de doeken.

Dat heeft de uitgever aangekondigd. De remaster wordt uit de doeken gedaan in een livestream van het bedrijf die te volgen is via YouTube en Twitch. De stream begint om 17.00 uur Nederlandse tijd. Verder heeft de uitgever nog niets over de remaster bekendgemaakt.

Dat Oblivion Remastered eraan komt, komt geenszins uit de lucht vallen. De afgelopen tijd gingen er al veel geruchten en lekten er verschillende screenshots. Een chatgesprek dat een X-gebruiker met Xbox Support had, wees er zelfs op dat de game vandaag uit zou komen. Dat blijkt nu in ieder geval niet te kloppen. Journalist Jeff Grubb gaf aan dat de game deze week zou uitkomen. Of dat zo is, is nog niet bekend. Over een eventuele releasedatum is nog niets bekend.

Volgens geruchten draait The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered op Unreal Engine 5. Zes elementen zouden op de schop gaan, namelijk 'stamina', 'sneak', 'archery', 'hit reaction', blocking' en de user interface. Verder zou het staminasysteem minder frustrerend zijn voor spelers, zodat mensen minder snel nauwelijks kunnen bewegen doordat de stamina op is, en de interface zou moderner en mooier zijn gemaakt.

Tot slot zouden er duidelijkere effecten zijn wanneer spelers of npc's worden geraakt tijdens gevechten. De remake wordt waarschijnlijk ontwikkeld door Virtuos, dat ook aan de remake van Metal Gear Solid 3: Snake Eater werkt.

Het spel komt voor zover bekend uit op Xbox Series X en S, PlayStation 5 en pc.

View post on X

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht
Gamer.nl
Nieuws

Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht

Allerlei facetten van de game zijn verbeterd

Afgelopen week is een forse 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht door Hexworks.

Met de update worden er grote wijzigingen doorgevoerd aan de in 2023 uitkomen actie-rpg. Zo wordt geboekte progressie in de online-co-op nu door beide spelers gedeeld en is er een Friend Pass-systeem, waardoor een tweede speler mee kan doen zonder dat diegene de game heeft gekocht.

Ook zijn er diverse verbeteringen aangebracht aan de gevechten en het rondbewegen in de spelwereld, waardoor de gameplay beter aanvoelt. Aanvallen en ontwijkmanoeuvres voelen sneller en is er nu een knop waarmee gesprongen kan worden. Wanneer wapens vijanden raken, is de impact ook beter voelbaar, en de user interface is op de schop gegaan om het simpeler en duidelijker te maken. De tutorial is ook verbeterd.

Er wordt al geruime tijd gewerkt aan een vervolg op Lords of the Fallen, die voor zover bekend in 2026 moet verschijnen. Het origineel kan nu met fikse korting worden aangeschaft op pc, PS5 en Xbox Series-consoles.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!