Ingewijde voorspelt Nvidia-gpu met 48 GB GDDR6X op 800 watt
Gamer.nl
Nieuws

Ingewijde voorspelt Nvidia-gpu met 48 GB GDDR6X op 800 watt

Bekende hardware-lekker href="https://twitter.com/kopite7kimi/status/1551619750572457984" rel="noopener noreferrer" target="_blank">@kopite7kimi</a> claimt dat Nvidia werkt aan een Ada Lovelace-videokaart op circa 800 watt, met 48 GB aan GDDR6X.

De videokaart in kwestie zou de doopnaam 'het beest' dragen. De precieze gpu betreft de AD102-450-A1, mogelijk de zwaarste chip die Nvidia in de Ada Lovelace-architectuur (GeForce RTX 40) bakt. De gpu zou 18.176 FP32-rekenkernen bevatten en trekt, samen met de 48 GB aan GDDR6X-geheugen op 24 Gbps, een TDP van circa 800 watt.

In recente weken staat de geruchtenmolen rondom een mogelijke RTX 4090-videokaart alweer even stil. Hoewel de 'beestige' specificaties goed aan zouden sluiten bij een dergelijk topmodel, onderstreept @kopite7kimi dat de twee verwachte gpu's wel degelijk verschillende varianten zijn. Per latere tweet wordt expliciet benadrukt dat er "niets te zeggen" is over een RTX 4090, al "zullen we haar snel zien".

Volgens dezelfde ingewijde draait de RTX 4090 (24 GB) op de AD102-300-A1, met een TDP van 'slechts' 450 watt. Eerder werd wel eens 600 watt voorspeld, maar over verloop van tijd kromp de verwachting. 

Met de RTX 4090 uitgesloten, lijken de nieuwe specificaties naar een vroege RTX 4090 Ti of — met iets meer waarschijnlijkheid — een potentiële RTX Titan te verwijzen. Enkele maanden terug werd daarover ook al gespeculeerd, al betrof het TDP destijds nog 900 watt. De experimentele kaart zou destijds al met twee 16-pins stroomconnectoren (PCIe 5.0) gezien zijn, wat aanduidt dat het TDP hoogstwaarschijnlijk al boven de 600 watt ligt. 

Als kanttekening stelt @kopite7kimi wel dat er twijfels zijn over de schaalbaarheid van de experimenteel zware Ada Lovelace-gpu. Voor relevantere stof tot speculatie verwijst de ingewijde naar de RTX 4090 — dat model is zo goed als verzekerd op kortere termijn.

Nvidia heeft zelf nog altijd weinig uit de doeken gedaan over Ada Lovelace (RTX 40). De eerste videokaarten op de nieuwe 4 nm architectuur staan op de planning om eind 2022 te lanceren. Volgens de verwachting kondigt Nvidia een dezer maanden een presentatie aan om de eerste videokaarten te onthullen en kort daarna te lanceren. 

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Bethesda onthult Oblivion Remastered morgen officieel
Gamer.nl
Nieuws

Bethesda onthult Oblivion Remastered morgen officieel

Bethesda doet The Elder Scrolls 4: Oblivion morgen officieel uit de doeken.

Dat heeft de uitgever aangekondigd. De remaster wordt uit de doeken gedaan in een livestream van het bedrijf die te volgen is via YouTube en Twitch. De stream begint om 17.00 uur Nederlandse tijd. Verder heeft de uitgever nog niets over de remaster bekendgemaakt.

Dat Oblivion Remastered eraan komt, komt geenszins uit de lucht vallen. De afgelopen tijd gingen er al veel geruchten en lekten er verschillende screenshots. Een chatgesprek dat een X-gebruiker met Xbox Support had, wees er zelfs op dat de game vandaag uit zou komen. Dat blijkt nu in ieder geval niet te kloppen. Journalist Jeff Grubb gaf aan dat de game deze week zou uitkomen. Of dat zo is, is nog niet bekend. Over een eventuele releasedatum is nog niets bekend.

Volgens geruchten draait The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered op Unreal Engine 5. Zes elementen zouden op de schop gaan, namelijk 'stamina', 'sneak', 'archery', 'hit reaction', blocking' en de user interface. Verder zou het staminasysteem minder frustrerend zijn voor spelers, zodat mensen minder snel nauwelijks kunnen bewegen doordat de stamina op is, en de interface zou moderner en mooier zijn gemaakt.

Tot slot zouden er duidelijkere effecten zijn wanneer spelers of npc's worden geraakt tijdens gevechten. De remake wordt waarschijnlijk ontwikkeld door Virtuos, dat ook aan de remake van Metal Gear Solid 3: Snake Eater werkt.

Het spel komt voor zover bekend uit op Xbox Series X en S, PlayStation 5 en pc.

View post on X

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht
Gamer.nl
Nieuws

Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht

Allerlei facetten van de game zijn verbeterd

Afgelopen week is een forse 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht door Hexworks.

Met de update worden er grote wijzigingen doorgevoerd aan de in 2023 uitkomen actie-rpg. Zo wordt geboekte progressie in de online-co-op nu door beide spelers gedeeld en is er een Friend Pass-systeem, waardoor een tweede speler mee kan doen zonder dat diegene de game heeft gekocht.

Ook zijn er diverse verbeteringen aangebracht aan de gevechten en het rondbewegen in de spelwereld, waardoor de gameplay beter aanvoelt. Aanvallen en ontwijkmanoeuvres voelen sneller en is er nu een knop waarmee gesprongen kan worden. Wanneer wapens vijanden raken, is de impact ook beter voelbaar, en de user interface is op de schop gegaan om het simpeler en duidelijker te maken. De tutorial is ook verbeterd.

Er wordt al geruime tijd gewerkt aan een vervolg op Lords of the Fallen, die voor zover bekend in 2026 moet verschijnen. Het origineel kan nu met fikse korting worden aangeschaft op pc, PS5 en Xbox Series-consoles.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!