AMD demonstreert Ryzen 7000-cpu op 5,5 GHz
Nieuws

AMD demonstreert Ryzen 7000-cpu op 5,5 GHz

Gedurende een presentatie rondom Computex 2022 heeft AMD een Ryzen 7000-processor gedemonsteerd op 5,5 GHz kloksnelheid.

De cpu werd getoond in een gameplaydemonstratie van Ghostwire: Tokyo, waarbij de kloksnelheid boven de 5.500 MHz aftopte. Onduidelijk is nog of dat om een enkele kern ging of dat de complete cpu op die snelheid geklokt was. Gedurende CES 2022 toonde AMD al iets soortgelijks; dat betrof destijds een klok van minimaal 5,0 GHz op alle kernen. 

Gedurende het

Watch on YouTube

 (ook hieronder te bekijken), vertelde AMD meer over de nieuwe Zen 4-producten. Zo bestaan de Ryzen 7000-cpu's niet alleen uit 5 nm rekenkernen, maar komen de cpu's ook met een afzonderlijke I/O-chip op 6nm. Deze dient DDR5- en PCIe 5.0-componenten efficiënt aan te sturen, maar kan ook een geïntegreerde RDNA 2-gpu bevatten — een integratie die al eerder uitlekte.

Watch on YouTube

Verder belooft AMD met Zen 4 een single-thread prestatiebonus van minimaal 15 procent, ten opzichte van Zen 3. Ook wordt het aantal megabytes in de L2-cache per rekenkern verdubbeld. Over specifieke modellen en bijbehorende specificaties werd nog niet gesproken, maar AMD kan wel al verzekeren dat alle AM5-processoren binnen een rendementsmarge van 65 tot 170 watt blijven.

Daarnaast spreekt AMD niet langer over enkel "2022" wanneer het de lancering van Zen 4 betreft. Inmiddels geeft de fabrikant aan dat de eerste Ryzen 7000-processoren nog "deze herfst" moeten verschijnen. Gelijktijdig dienen uiteraard ook de AMD 600-reeks moederbordchipsets te lanceren, met de nieuwe AM5-socket geïntegreerd. Gedurende Computex 2022 doen veel moederbordfabrikanten hun eerste AMD 600-moederborden alvast uit de doeken.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Tony Hawk zelf wilde graag nieuwe muziek in Pro Skater 3+4
Nieuws

Tony Hawk zelf wilde graag nieuwe muziek in Pro Skater 3+4

Er zijn tot nu toe al veertig nummers bekendgemaakt, maar er volgen er nog meer

Eerder bleek al dat de soundtrack van Tony Hawk's Pro Skater 3+4 zowel muziek uit de oorspronkelijke versies van de games, als nieuwe nummers bevat. Dat is blijkbaar omdat Tony Hawk zelf daar op aandrong.

Dat liet de professionele skater op Instagram weten. "Het was mijn keuze om wat andere nummers van dezelfde artiesten op de soundtrack te plaatsen. Ik hoop dat het ontdekken (van nieuwe muziek) de helft van de lol is. Het is een grote reden waarom deze soundtracks in eerste instantie aansloegen. Dus luister er naar en geniet er van."

De afgelopen weken zijn er tweemaal twintig nummers onthuld die op de soundtrack van Tony Hawk's Pro Skater 3+4 staan. Hawk zelf benadrukt dat er nog meer nummers volgen, "zowel oude als nieuwe".

Hawks opmerking lijkt deels een reactie op de kritiek die hier en daar wordt gegeven op het feit dat de soundtrack niet precies gelijk is aan de soundtrack van de oorspronkelijke games. Dit gold overigens ook al voor de soundtrack van Tony Hawk's Pro Skater 1+2.

Eerder bevestigde nummers die op de soundtrack van 3+4 staan, zijn onder andere Ace of Spades van Motörhead, 96 Quite Bitter Beings van CKY, King of the Beach van Wavves, Hollywood Baby van 100 Gecs, My Adidas van Run D.M.C. en 2 Minutes to Midnight van Iron Maiden.

Tony Hawk’s Pro Skater 3+4 giet Tony Hawk's Pro Skater 3 en Tony Hawk's Pro Skater 4 in een modern jasje, met verbeterde graphics, de oorspronkelijke soundtrack, alle oude levels en nieuwe skateparken, waaronder Waterpark. Ook Create-A-Skater en Create-A-Park keren terug.

Overigens nam de oorspronkelijke versie van Tony Hawk's Pro Skater 4 de structuur van de campagne op de schop. Levels waren groter en de tijdslimiet van 2 minuten kwam te vervallen. In deze collectie zullen er echter nieuwe opdrachten in de levels van Tony Hawk's Pro Skater 4 te vinden zijn die wel bij de timer van 2 minuten passen.

Tony Hawk's Pro Skater 3+4 verschijnt op 11 juli voor Xbox Series X en S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch en pc (Steam, Windows en Battle.net). Ook staat het spel vanaf de releasedatum op Xbox Game Pass.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
In Ghost of Yotei kunnen spelers met twee katana's tegelijk vechten
Nieuws

In Ghost of Yotei kunnen spelers met twee katana's tegelijk vechten

Ook zitten er geheel nieuwe wapens in het spel

Het is in Ghost of Tsushima-vervolg Ghost of Yotei mogelijk om tijdens gevechten twee katana's tegelijk te gebruiken.

Dat valt te lezen op de officiële website van de game. Naast de 'dual katana'-optie, zijn er ook nieuwe wapens als een kusarigama en ōdachi in de game te vinden. Op de website valt ook te lezen dat het nieuwe hoofdpersonage, Atsu, zint op wraak nadat haar familie is vermoord, en dat ze om haar reis door Japan te bekostigen jacht kan maken op criminelen en andere werkzaamheden kan verrichten.

Het vorig jaar aangekondigde Ghost of Yotei verschijnt ergens dit jaar voor PlayStation 5 - een precieze releasedatum is er nog niet. De game speelt zich af in 1603 - meer dan driehonderd jaar na Ghost of Tsushima - en draait zoals gezegd om een nieuwe personage genaamd Atsu. Het spel speelt zich af in het Noorden van Japan, rondom Mount Yōtei. Hieronder is nog eens de aankondigingstrailer te zien.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!