Epic Games kan niet meer aangeklaagd worden om Fortnite-dansen
Gamer.nl
Nieuws

Epic Games kan niet meer aangeklaagd worden om Fortnite-dansen

Het wordt moeilijker voor aanklagers om een claim in te dienen tegen Epic Games. De ontwikkelaar van Fortnite had vijf rechtszaken lopen om dansjes in het spel.

De populaire battle royale-modus van Fortnite is bekend om de vele verschillende emotes die spelers kunnen uitbeelden in het spel. Op die manier drukken gamers zich uit op vier verschillende niveau's van zeldzaamheid, waaronder expressieve houdingen, gebaren en dansen.

Epic Games is recentelijk aangeklaagd door vijf mensen om de emotes in Fortnite. Fresh Prince of Bel-Air-acteur Alfonso Ribeiro, 'Backpack Kid' Russel Horning, de rappers '2 Milly' en 'BlocBoyJB' en de naamloze 'Orange Shirt Kid' beweren allemaal dat Epic Games zonder toestemming dansen gebruikt in het spel die zij hebben uitgevonden.

Het advocatenbureau Pierce Bainbridge, die de vijf aanklagers representeert in de rechtzaken tegen Epic Games, heeft nu gemeld dat de klachten voorlopig worden ingetrokken. De oorzaak hiervan is een verandering die is doorgevoerd door het Hooggerechtshof van de Verenigde Staten, waardoor aanklagers eerst een aanvraag moeten doen bij het Amerikaans Auteursrechtenbureau voordat zij een claim kunnen eisen.

Volgens het Amerikaanse auteursrecht kunnen choreografische optredens beschermd worden, maar individuele dansen niet. Nu mensen eerst een aanvraag moeten doen bij het Amerikaans Auteursrechtenbureau, wordt het dus moeilijker om een aanklacht in te dienen tegen Epic Games om de emotes in Fortnite. De dansjes in het spel zijn wellicht overgenomen van andere mensen, maar omdat de bewegingen slechts een paar seconden lang zijn kunnen deze geen intellectueel eigendom zijn van iemand.

Advocatenbureau Pierce Bainbridge zegt dat het de vijf aanklachten nu opnieuw gaat evalueren. Het Amerikaans Auteursrechtenbureau heeft nog geen officiële uitspraak gedaan over het gebruik van de dansen in Fortnite.

Fortnite is te spelen op Android, iOS, pc, PS4, Switch en Xbox One.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered aangekondigd en uitgekomen
Gamer.nl
Nieuws

The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered aangekondigd en uitgekomen

De game werd vanmiddag officieel uit de doeken gedaan

The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered is vandaag officieel aangekondigd middels een livestream. De game is meteen beschikbaar.

In de aankondigingsvideo praatten Bethesda's Todd Howard en Matt Carofano over de nieuwe editie van de game. In eerste instantie werden beelden van het origineel getoond, dat in 2006 op Xbox 360 en pc en in 2007 op PlayStation 3 uitkwam. Er werd gekeken naar het belang van de release van dit origineel, dat openwereld-rpg's naar een hoger niveau tilde.

Vervolgens toonde de livestream beelden van de nieuwe versie van het spel. Daarbij lag er veel nadruk op de grafische verbeteringen van de game, die mogelijk worden gemaakt door Unreal Engine 5. Door de toename van details moeten spelers zich nog meer onderdeel van de spelwereld voelen.

Gameplay is ook op de schop gegaan. Hoewel de game trouw aan het origineel blijft, zijn gameplaysystemen verbeterd. Ook animaties van personages en vijanden zijn verbeterd. Tijdens gevechten vliegen de vonken en bloedspetters van het gevecht af. Hoewel de game door de meesten met een eerstepersoonsperspectief wordt gespeeld, is er ook een derdepersoonsperspectief, die in deze versie beter moet werken. Dialogen klinken natuurlijker, maar de soms opmerkelijke gesprekken die het spel zijn charme geven zijn behouden.

Oblivion Remastered wordt gezien als "de meest complete versie van Oblivion". Alle dlc - waaronder de verhalende uitbreidingen - zitten ook bij het spel inbegrepen. De game is nu verkrijgbaar op Xbox Series-consoles, Steam en PlayStation 5, en staat ook op Game Pass. De game kost 54,99 euro, al is er ook een Deluxe-uitvoering van 64,99 euro, inclusief de befaamde horse armor.

Er gingen al geruime tijd geruchten dat er een remake of remaster van The Elder Scrolls 4: Oblivion in ontwikkeling was. Er waren zelfs screenshots uitgelekt. Volgens die geruchten werkt Virtuos aan de remake, en dat blijkt nu ook te kloppen. De studio is ook bekend van de aankomende remake van Metal Gear Solid 3: Snake Eater.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Batterijduur Switch 2 Pro Controller gelijk aan vorige versie
Gamer.nl
Nieuws

Batterijduur Switch 2 Pro Controller gelijk aan vorige versie

Maar hij laadt wel sneller op

De batterijduur van de Nintendo Switch 2 Pro Controller is gelijk aan die van de Pro Controller van de eerste Switch, terwijl hij wel sneller oplaadt.

Dat spotte Nintendo Life op de officiële website van Nintendo. Net zoals de Pro Controller voor de eerste Switch, gaat de Pro Controller voor de Switch 2 ongeveer veertig uur mee voordat hij weer opgeladen moet worden. De Switch 2 Pro Controller doet er echter ongeveer 3,5 uur over om zich volledig op te laden, terwijl dit met de eerste Pro Controller zo'n 6 uur duurde.

We wisten al dat de Switch 2 Pro Controller diverse toevoegingen heeft. Zo zitten er aan de achterkant twee nieuwe knoppen - de GL- en GR-knoppen - en is er net als op de nieuwe Joy-Cons een C-knop aanwezig waarmee GameChat opgestart kan worden. De controller heeft ook HD Rumble 2, wat voor nog gedetailleerdere force feedback moet zorgen.

Het was al bekend dat huidige Pro Controllers en Joy-Cons ook gebruikt kunnen worden op de Switch 2. Het is alleen niet mogelijk om met de huidige controllers de Switch 2 uit slaapstand te halen. De Switch 2 - alsmede de Switch 2 Pro Controller - verschijnt op 5 juni.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!