Volgende consolegeneratie begint in 2028 volgens Xbox
Gamer.nl
Nieuws

Volgende consolegeneratie begint in 2028 volgens Xbox

Call of Duty-games moeten ook dan nog op PlayStation-consoles uitkomen, zo claimt Microsoft

Volgens Microsoft zou de volgende consolegeneratie in 2028 van start gaan.

Dat claimt het bedrijf achter de Xbox-consoles in een document rondom de rechtszaak tussen Microsoft en de Federal Trade Commission die gisteren begonnen is (via IGN). Daarin schrijft Microsoft dat - mocht de overname van Activision Blizzard doorgaan - Call of Duty ook nog op volgende PlayStation-consoles uitkomt. "De afspraak moet verder reiken dan de startperiode van de volgende consolegeneratie (in 2028). Dus zal Call of Duty ook op volgende PlayStation-consoles uitkomen, mochten die uitkomen gedurende de tijdspanne van de afspraak."

Sony gaf eerder al aan dat men verwacht dat Call of Duty-games na de mogelijke overname niet meer op de volgende PlayStation-console uitkomen. Het bedrijf liet toen weten dat het 2027 aanhoudt als het jaar dat de volgende consolegeneratie begint.

De rechtszaak wordt gehouden omdat de FTC de overname van Activision Blizzard door Microsoft wil tegenhouden. Uit de rechtszaak is ook naar voren gekomen dat Microsoft meent dat ze "de console-oorlog hebben verloren" en dat de Indiana Jones-game van Machine Games alleen op Xbox, pc en Game Pass uitkomt.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Bethesda onthult Oblivion Remastered morgen officieel
Gamer.nl
Nieuws

Bethesda onthult Oblivion Remastered morgen officieel

Bethesda doet The Elder Scrolls 4: Oblivion morgen officieel uit de doeken.

Dat heeft de uitgever aangekondigd. De remaster wordt uit de doeken gedaan in een livestream van het bedrijf die te volgen is via YouTube en Twitch. De stream begint om 17.00 uur Nederlandse tijd. Verder heeft de uitgever nog niets over de remaster bekendgemaakt.

Dat Oblivion Remastered eraan komt, komt geenszins uit de lucht vallen. De afgelopen tijd gingen er al veel geruchten en lekten er verschillende screenshots. Een chatgesprek dat een X-gebruiker met Xbox Support had, wees er zelfs op dat de game vandaag uit zou komen. Dat blijkt nu in ieder geval niet te kloppen. Journalist Jeff Grubb gaf aan dat de game deze week zou uitkomen. Of dat zo is, is nog niet bekend. Over een eventuele releasedatum is nog niets bekend.

Volgens geruchten draait The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered op Unreal Engine 5. Zes elementen zouden op de schop gaan, namelijk 'stamina', 'sneak', 'archery', 'hit reaction', blocking' en de user interface. Verder zou het staminasysteem minder frustrerend zijn voor spelers, zodat mensen minder snel nauwelijks kunnen bewegen doordat de stamina op is, en de interface zou moderner en mooier zijn gemaakt.

Tot slot zouden er duidelijkere effecten zijn wanneer spelers of npc's worden geraakt tijdens gevechten. De remake wordt waarschijnlijk ontwikkeld door Virtuos, dat ook aan de remake van Metal Gear Solid 3: Snake Eater werkt.

Het spel komt voor zover bekend uit op Xbox Series X en S, PlayStation 5 en pc.

View post on X

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht
Gamer.nl
Nieuws

Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht

Allerlei facetten van de game zijn verbeterd

Afgelopen week is een forse 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht door Hexworks.

Met de update worden er grote wijzigingen doorgevoerd aan de in 2023 uitkomen actie-rpg. Zo wordt geboekte progressie in de online-co-op nu door beide spelers gedeeld en is er een Friend Pass-systeem, waardoor een tweede speler mee kan doen zonder dat diegene de game heeft gekocht.

Ook zijn er diverse verbeteringen aangebracht aan de gevechten en het rondbewegen in de spelwereld, waardoor de gameplay beter aanvoelt. Aanvallen en ontwijkmanoeuvres voelen sneller en is er nu een knop waarmee gesprongen kan worden. Wanneer wapens vijanden raken, is de impact ook beter voelbaar, en de user interface is op de schop gegaan om het simpeler en duidelijker te maken. De tutorial is ook verbeterd.

Er wordt al geruime tijd gewerkt aan een vervolg op Lords of the Fallen, die voor zover bekend in 2026 moet verschijnen. Het origineel kan nu met fikse korting worden aangeschaft op pc, PS5 en Xbox Series-consoles.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!