Veertig tot vijftig games krijgen PlayStation 5 Pro-upgrade op releasedag
Gamer.nl
Nieuws

Veertig tot vijftig games krijgen PlayStation 5 Pro-upgrade op releasedag

Waaronder Horizon Forbidden West, The Last of Us 2 en Gran Turismo 7

Op release van de PlayStation 5 Pro zullen veertig tot vijftig games van een gratis upgrade voorzien worden.

Dat heeft Sony verteld aan CNET, waar men een hands-on had met de gisteren aangekondigde PlayStation 5 Pro. Hoewel op moment nog niet alle games bekend zijn die een Pro-upgrade krijgen, is het van de volgende games wel bekend:

  • Alan Wake 2

  • Assassin’s Creed: Shadows

  • Demon’s Souls

  • Dragon’s Dogma 2

  • Final Fantasy 7 Rebirth

  • Gran Turismo 7

  • Hogwarts Legacy

  • Horizon Forbidden West

  • Marvel’s Spider-Man 2

  • Ratchet and Clank: Rift Apart

  • The Crew Motorfest

  • The First Descendant

  • The Last of Us: Part 2 Remastered

Tijdens de onthulling gisteren gaf console-architect Mark Cerny al specifieke details over wat de upgrades voor een aantal van bovenstaande games precies inhouden. Zo zullen games als The Last of Us: Part 2 Remastered en Spider-Man 2 meer details tonen in 60 frames per seconde, zal Horizon Forbidden West in 4K en 60fps draaien en kan Gran Turismo 7 in 8K draaien.

Overigens kunnen ook games die geen officiële patch krijgen hun voordeel halen uit de PlayStation 5 Pro. De console maakt gebruik van PS5 Pro Game Boost, waardoor de prestaties van deze games gestabiliseerd of verbeterd worden. Meer dan 8500 PS4-games zouden hier gebruik van kunnen maken.

Zoals gisteren werd aangekondigd, verschijnt de PlayStation 5 Pro op 7 november. De console gaat 799,99 euro kosten en komt zonder diskdrive, al kan hij wel uitgerust worden met de externe diskdrive die nu al te koop is. Deze diskdrive kost gemiddeld 120 euro. Daarnaast zit er geen standaard bij om de console op te plaatsen.

De PS5 Pro wordt wel geleverd met een SSD-schrijf van 2TB en een draadloze DualSense-controller. Ook Astro's Playroom staat standaard geïnstalleerd op de console, zoals het geval is bij alle PS5-modellen. Vanaf 26 september kan gereserveerd worden via de PlayStation Direct-winkel en diverse retailers. Lees hier meer over de verschillen tussen de PlayStation 5 en PlayStation 5 Pro.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered aangekondigd en uitgekomen
Gamer.nl
Nieuws

The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered aangekondigd en uitgekomen

De game werd vanmiddag officieel uit de doeken gedaan

The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered is vandaag officieel aangekondigd middels een livestream. De game is meteen beschikbaar.

In de aankondigingsvideo praatten Bethesda's Todd Howard en Matt Carofano over de nieuwe editie van de game. In eerste instantie werden beelden van het origineel getoond, dat in 2006 op Xbox 360 en pc en in 2007 op PlayStation 3 uitkwam. Er werd gekeken naar het belang van de release van dit origineel, dat openwereld-rpg's naar een hoger niveau tilde.

Vervolgens toonde de livestream beelden van de nieuwe versie van het spel. Daarbij lag er veel nadruk op de grafische verbeteringen van de game, die mogelijk worden gemaakt door Unreal Engine 5. Door de toename van details moeten spelers zich nog meer onderdeel van de spelwereld voelen.

Gameplay is ook op de schop gegaan. Hoewel de game trouw aan het origineel blijft, zijn gameplaysystemen verbeterd. Ook animaties van personages en vijanden zijn verbeterd. Tijdens gevechten vliegen de vonken en bloedspetters van het gevecht af. Hoewel de game door de meesten met een eerstepersoonsperspectief wordt gespeeld, is er ook een derdepersoonsperspectief, die in deze versie beter moet werken. Dialogen klinken natuurlijker, maar de soms opmerkelijke gesprekken die het spel zijn charme geven zijn behouden.

Oblivion Remastered wordt gezien als "de meest complete versie van Oblivion". Alle dlc - waaronder de verhalende uitbreidingen - zitten ook bij het spel inbegrepen. De game is nu verkrijgbaar op Xbox Series-consoles, Steam en PlayStation 5, en staat ook op Game Pass. De game kost 54,99 euro, al is er ook een Deluxe-uitvoering van 64,99 euro, inclusief de befaamde horse armor.

Er gingen al geruime tijd geruchten dat er een remake of remaster van The Elder Scrolls 4: Oblivion in ontwikkeling was. Er waren zelfs screenshots uitgelekt. Volgens die geruchten werkt Virtuos aan de remake, en dat blijkt nu ook te kloppen. De studio is ook bekend van de aankomende remake van Metal Gear Solid 3: Snake Eater.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Batterijduur Switch 2 Pro Controller gelijk aan vorige versie
Gamer.nl
Nieuws

Batterijduur Switch 2 Pro Controller gelijk aan vorige versie

Maar hij laadt wel sneller op

De batterijduur van de Nintendo Switch 2 Pro Controller is gelijk aan die van de Pro Controller van de eerste Switch, terwijl hij wel sneller oplaadt.

Dat spotte Nintendo Life op de officiële website van Nintendo. Net zoals de Pro Controller voor de eerste Switch, gaat de Pro Controller voor de Switch 2 ongeveer veertig uur mee voordat hij weer opgeladen moet worden. De Switch 2 Pro Controller doet er echter ongeveer 3,5 uur over om zich volledig op te laden, terwijl dit met de eerste Pro Controller zo'n 6 uur duurde.

We wisten al dat de Switch 2 Pro Controller diverse toevoegingen heeft. Zo zitten er aan de achterkant twee nieuwe knoppen - de GL- en GR-knoppen - en is er net als op de nieuwe Joy-Cons een C-knop aanwezig waarmee GameChat opgestart kan worden. De controller heeft ook HD Rumble 2, wat voor nog gedetailleerdere force feedback moet zorgen.

Het was al bekend dat huidige Pro Controllers en Joy-Cons ook gebruikt kunnen worden op de Switch 2. Het is alleen niet mogelijk om met de huidige controllers de Switch 2 uit slaapstand te halen. De Switch 2 - alsmede de Switch 2 Pro Controller - verschijnt op 5 juni.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!