Grand Theft Auto 6-uitgever denkt niet dat game aanzet tot geweld
'Entertainment creëert geen gedrag; entertainment weerspiegelt gedrag'
Strauss Zelnick, de baas van Grand Theft Auto 6-uitgever Take-Two Interactive, geeft aan niet bezorgd te zijn over de mogelijkheid dat de aankomende openwereldgame mensen tot echt geweld aanzet.
Geweld geïnspireerd door games is de afgelopen decennia op sommige momenten een heet hangijzer geweest, en de discussie bereikte in het verleden een kookpunt rond releases van GTA-games.
CNBC (via Videogamer) vroeg Zelnick dan ook of hij zich zorgen maakt over de mogelijkheid dat Grand Theft Auto 6 mensen in het echte leven aan zal zetten tot geweld. Hij liet daarbij weten zich "geen zorgen" te maken. "Om duidelijk te zijn: entertainment creëert geen gedrag; entertainment weerspiegelt gedrag."
Zelnick vervolgt: "Entertainment geeft mensen een kans om gevoelens de vrije loop te laten en bezig te zijn met die gevoelens. Entertainment vertelt verhalen. De notie dat entertainment gedrag creëert is keer op keer getest en weerlegd. Wanneer je naar tv en films kijkt uit welke tijdsperiode dan ook, zijn ze erg realistisch, dus ik maak me niet druk om fotorealistische games."
Grand Theft Auto 6 werd eind 2023 onthuld middels een eerste trailer. De game speelt zich af in Vice City en omstreken, gebaseerd op Miami in de Verenigde Staten, en draait om twee hoofdpersonages, Lucia en Jason. Onlangs werd nog benadrukt dat de game nog altijd gepland staat voor een release ergens aankomend najaar op PlayStation 5 en Xbox Series X en S.