Call of Duty-deal die Sony heeft gesloten beslaat tien jaar
Gamer.nl
Nieuws

Call of Duty-deal die Sony heeft gesloten beslaat tien jaar

Eerdere afgewezen deal liep maar tot eind 2027, maar draaide wel om meerdere Activision Blizzard-games

De deal die Sony en Microsoft hebben gesloten om Call of Duty naar PlayStation-consoles te brengen, beslaat tien jaar.

Gisteren bleek dat Sony en Microsoft een overeenkomst hadden getekend die er voor zorgt dat Call of Duty-games op PlayStation-consoles blijven verschijnen na Microsofts overname van Activision Blizzard. Het was toen echter nog niet duidelijk om hoeveel jaar het ging.

Nu wel: op The Verge valt te lezen dat het tien jaar beslaat. Dit is vergelijkbaar met eerdere deals die Microsoft sloot. Zo liggen er bindende afspraken om Call of Duty tenminste tien jaar lang op Nintendo-consoles en Nvidia GeForce Now uit te brengen.

Sony heeft eerder al een overeenkomst afgewezen in de hoop dat de overname van Activision Blizzard door Microsoft niet doorging. Die deal besloeg niet alleen Call of Duty, maar meerdere Activision Blizzard-games. PlayStation was echter niet tevreden met de selectie aan games die op die lijst stonden. In plaats van tien jaar was die overeenkomst daarnaast maar tot 31 december 2027 geldig.

Hoewel de overname van Activision Blizzard door Microsoft nog niet officieel doorgaat, lijkt alles er op te wijzen dat dit binnenkort gebeurt. Vorige week verloor de Amerikaanse waakhond Federal Trade Commission een rechtszaak versus Microsoft om de overname te blokkeren. Het Britse Competition and Markets Authority gaf onlangs ook al aan weer met Microsoft om tafel te gaan zitten om er uit te komen.

Het is nog niet bekend wanneer Microsoft en Activision Blizzard de waarschijnlijke bevestiging van de overname aankondigen. De officiële deadline voor de deal is dinsdag 18 juli, maar onlangs bleek al dat deze deadline uitgesteld kan worden indien nodig - bijvoorbeeld zodat het CMA tevreden gesteld kan worden. Er zijn echter ook theorieën dat Microsoft daar niet op wil wachten en mogelijk buiten het CMA om de overname toch doordrukt. Dat zou het bedrijf bijvoorbeeld kunnen doen door de rechten van Activision Blizzard-games op cloudgamingservices aan een derde partij te kunnen verkopen in Groot-Brittannië.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Aankomende The Last of Us-aflevering heet 'Through the Valley'
Gamer.nl
Nieuws

Aankomende The Last of Us-aflevering heet 'Through the Valley'

De aflevering duurt ongeveer een uur

HBO heeft iets meer informatie gedeeld over de aankomende tweede aflevering van het tweede The Last of Us-seizoen die in de nacht van aanstaande zondag of maandag online komt.

De aflevering heet 'Through the Valley' en beslaat ongeveer een uur. De officiële beschrijving luidt als volgt: "Een storm vormt zich in de bergen terwijl de inwoners van Jackson Hole zich voorbereiden op het ergste gedurende steeds meer waarnemingen van geïnfecteerden. Ondertussen weegt Abby haar opties af."

'Through the Valley' werd geregisseerd door Mark Mylod, die eerder al hoge ogen gooiden met afleveringen zoals 'Conor's Wedding' in Succession. De verwachtingen voor de tweede episode zijn dan ook hooggespannen bij fans. De naam van de aflevering is overigens een referentie naar het nummer dat Ellie speelt in de eerste trailer van The Last of Us: Part 2.

Het tweede seizoen van The Last of Us is afgelopen maandagochtend van start gegaan. Het tweede seizoen verfilmt een gedeelte van de game The Last of Us: Part 2, en beslaat zeven afleveringen, waarvan de tweede dus gedurende dit paasweekend volgt. De komst van een derde seizoen werd eerder al bevestigd.

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nieuwe Frostpunk-game staat voor 2027 gepland
Gamer.nl
Nieuws

Nieuwe Frostpunk-game staat voor 2027 gepland

Ook werkt de ontwikkelaar aan een game 'op grotere schaal' voor release in 2029

11 Bit Studios heeft een nieuwe Frostpunk-game in ontwikkeling, die op zijn vroegst in 2027 moet verschijnen.

Dat blijkt uit de bekendmaking van de meest recente resultaten van het bedrijf. Er zijn al twee games in de Frostpunk-reeks uitgekomen - het tweede deel verscheen afgelopen jaar. In de spellen moeten spelers een stad in een nieuwe ijstijd zien te managen.

Details over de nieuwe Frostpunk-game zijn er op moment van schrijven nog niet, behalve dat specifiek wordt gemeld dat de game zich afspeelt in het "Frostpunk-universum". Mogelijk gaat het dus niet specifiek om Frostpunk 3.

11 Bit Studios liet daarnaast weten dat men ook werkt aan een "game op grotere schaal" die gepland staat voor 2029. Daarnaast zijn er ideeën voor meer games, waarvan de ontwikkeling in de nabije toekomst moet beginnen.

Ondertussen werkt 11 Bit Studios nog aan updates voor Frostpunk 2 en moet ook de consoleversie van het spel nog uitkomen. Die staat voor zover bekend gepland voor een release ergens aankomende zomer.

Harry Hol beloonde de pc-versie van de game vorig jaar met een 8 in de Gamer.nl-review: "Frostpunk 2 is een enorm sfeervolle en diepe strategiegame. Keuzes zijn betekenisvol en door de constante tijdsdruk voelt het echt alsof alles elk moment vreselijk fout kan gaan. Soms is het spel daardoor wat zwaar op de hand. Het had misschien wat humor kunnen gebruiken als contrast voor alle ijzige ellende. Het risico van te veel gesimuleerde leed, is dat de zwaarste beslissingen je daardoor soms koud laten op een persoonlijk niveau. Want het doel blijkt bijna altijd de middelen te heiligen. Dit maakt van Frostpunk 2 een van die unieke spellen waarin je nooit echt de ‘good guy’ kan zijn, maar alleen ‘minder slecht’. En dat levert een waardevolle en goed gemaakte ervaring op."

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!