'RDNA 3 is efficiënter dan Lovelace; mogelijk sneller'
Gamer.nl
Nieuws

'RDNA 3 is efficiënter dan Lovelace; mogelijk sneller'

Volgens hardware-ingewijde Moore's Law is Dead is AMD's RDNA 3-architectuur (RX 7000) efficiënter en mogelijk sneller dan Nvidia's Lovelace (RTX 4000).

In een recente

Watch on YouTube

ontleedt Moore's Law is Dead enkele nieuwe geruchten over de nieuwe generatie gpu's. Een reeds verwijderd LinkedIn-overzicht zou zo goed als verzekerd hebben dat RDNA 3 op een multichip-design draait, bestaande uit TSMC's 6 nm en 5 nm procedé. Volgens ingewijden geeft het chiplet-ontwerp een rendementsrijke prestatiebonus tegenover het huidige RDNA 2, aanvankelijk gebakken op TSMC's 7 nm node. 

Het zou een gegeven zijn dat RDNA 3 efficiënter gebouwd is, met deze generatie ook een mogelijkheid om de koppositie in snelheid te veroveren. De laatste paar generaties bood Nvidia vrijwel altijd de snelste gpu's aan.

Watch on YouTube

Over precieze percentages lekte bij AMD vooralsnog niets uit, maar bij Nvidia blijkbaar wel. Volgens enkele bronnen verwacht Nvidia met Lovelace "66 tot 80 procent beter" te presteren dan het huidige Ampere. Een flinke stap in performance van generatie tot generatie, maar mogelijk is het niet efficiënt genoeg om AMD's vooruitgang bij te benen. De bronnen en claims zijn vooralsnog geenszins geverifieerd.

Moore's Law is Dead verzekert dat Nvidia nog steeds een "gigantische sprong in prestaties maakt" — groter dan het verschil tussen Ampere en Turing — zij het niet per se bijzonder efficiënt. In de huidige generatie zien we AMD ook vaak net wat slimmer omgaan met stroomrendement; iets wat Nvidia volgende generatie mogelijk wil aanvechten met potentiële stroomslurpers. 

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht
Gamer.nl
Nieuws

Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht

Allerlei facetten van de game zijn verbeterd

Afgelopen week is een forse 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht door Hexworks.

Met de update worden er grote wijzigingen doorgevoerd aan de in 2023 uitkomen actie-rpg. Zo wordt geboekte progressie in de online-co-op nu door beide spelers gedeeld en is er een Friend Pass-systeem, waardoor een tweede speler mee kan doen zonder dat diegene de game heeft gekocht.

Ook zijn er diverse verbeteringen aangebracht aan de gevechten en het rondbewegen in de spelwereld, waardoor de gameplay beter aanvoelt. Aanvallen en ontwijkmanoeuvres voelen sneller en is er nu een knop waarmee gesprongen kan worden. Wanneer wapens vijanden raken, is de impact ook beter voelbaar, en de user interface is op de schop gegaan om het simpeler en duidelijker te maken. De tutorial is ook verbeterd.

Er wordt al geruime tijd gewerkt aan een vervolg op Lords of the Fallen, die voor zover bekend in 2026 moet verschijnen. Het origineel kan nu met fikse korting worden aangeschaft op pc, PS5 en Xbox Series-consoles.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Switch 2-versie van Cyberpunk 2077 maakt gebruik van DLSS
Gamer.nl
Nieuws

Switch 2-versie van Cyberpunk 2077 maakt gebruik van DLSS

De game komt tegelijk met de Switch 2 uit op 5 juni

De pas aangekondigde Nintendo Switch 2-versie van Cyberpunk 2077 maakt gebruik van AI-upscaletechnologie Deep Learing Super Sampling (DLSS).

Dat heeft ontwikkelaar CD Projekt Red aan Digital Foundry bevestigd. Daarmee is het de eerste Switch 2-game waarvan officieel bevestigd is dat er DLSS wordt gebruikt. "We gebruiken een versie van DLSS die beschikbaar is voor Nintendo Switch 2-hardware, aangedreven door Nividia's Tensor-cores. De game gebruikt DLSS in alle vier de modi: in handheld en docked, en de prestaties- en kwaliteitsgerichte variaties van elk van die opties."

Op wat voor manier DLSS precies wordt ingezet in de game, is niet bekend, maar waarschijnlijk is het bedoeld om de game in een zo hoog mogelijke resolutie en met een zo hoog mogelijke framerate te laten draaien. CD Projekt Red liet weten dat het bedrijf streeft naar een resolutie van 1080p in alle grafische modi wanneer de Switch 2 docked is. In handheldvorm wordt er naar een resolutie van 720p gestreefd.

De Switch 2-versie van Cyberpunk 2077 werd tijdens de onthulling van de eerste games voor de console en de releasedatum aangekondigd. Het spel zal net als de Switch 2 zelf vanaf 5 juni verkrijgbaar zijn. Het gaat om de Ultimate Edition van de game. Daarin zit niet alleen de hoofdgame en de diverse uitgekomen updates, maar ook de vorig jaar verschenen uitbreiding Phantom Liberty. Hieronder is de aankondigingstrailer nog eens te zien.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!