'Project Endgame' genoemd als nieuwe streamingdienst van Intel
Gamer.nl
Nieuws

'Project Endgame' genoemd als nieuwe streamingdienst van Intel

Gedurende een recent investeerdersgesprek heeft Intel een aantal punten op toekomstige roadmaps genoemd. Een nieuwkomer daarop is 'Project Endgame', welke afgeschilderd wordt als Intels eigen streamingdienst voor games.

"Project Endgame stelt gebruikers in staat om Intel Arc-gpu's te ervaren via een altijd toegankelijke en low-latency dienst", zo belooft de Accelerated Computing Systems en Graphics-groep (AGX) van Intel. In de officiële opsomming van de vergadering wordt niet expliciet gesproken over gamingdoeleinden, maar naar al het schijnt is Project Endgame simpelweg Intels antwoord op de GeForce Now-dienst van concurrent Nvidia.

GeForce Now biedt immers ongeveer eenzelfde soort belofte. Gamers abonneren met Nvidia's dienst vooral op cloud-toegang tot GeForce-gpu's. Vooralsnog lijkt de belofte van Project Endgame op eenzelfde manier verwoord te worden: online toegang tot de gpu's is het speerpunt, niet per se een aanbod van beschikbare games, zoals bijvoorbeeld Xbox dat wel doet met het Game Pass-aanbod.

©GMRimport

Veel meer laat Intel nog niet los over Project Endgame, maar de processorgigant belooft wel dat de streamingdienst "later dit jaar" nog beschikbaar moet zijn. Dat laatste is een enigszins opmerkelijke claim, gezien Intels recente repertoire met beloftes over de snelle uitrol van Arc-producten.

Intel had oorspronkelijk beloofd dat het Arc-vaandel dit kwartaal nog af zou trappen, maar vanuit Intels officiële nieuwskanalen is het al wekenlang doodstil rondom alle producten. Ondertussen groeit het aantal geruchten dat Intel kampt met flink uitstel voor de eerste Arc-producten. Niet alleen de eerste rits laptop-gpu's lijkt stilletjes uitgesteld, ook de discrete gpu's zouden "mogelijk pas na april lanceren", zo claimen ingewijden uit de hardware-industrie.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
EA onthult Star Wars Zero Company
Gamer.nl
Nieuws

EA onthult Star Wars Zero Company

Game verschijnt in 2026 voor pc, PlayStation 5 en Xbox Series X en S

Uitgever Electronic Arts heeft de turn-based tactische game Star Wars Zero Company uit de doeken gedaan.

De game heeft een "grauw en authentiek verhaal" gesitueerd aan het einde van de Clone Wars. Spelers besturen Hawks, een voormalige Republic-agent die een elite team aanstuurt om een opkomende dreiging in het universum te bestrijden.

Spelers doorlopen in Star Wars Zero Company een singleplayercampagne waarin tactische missies worden uitgevoerd. Tussen missies door bouwen spelers aan een thuisbasis en wordt er informatie verzameld via een netwerk aan informanten om de vijand te slim af te zijn. Spelers krijgen daarbij de vrijheid om hun eigen team samen te stellen en aan te passen.

Het uiterlijk van het team kan geheel naar smaak aangepast worden. Daarbij kan er uit verschillende soorten mensen en wezens bekend uit het Star Wars-universum gekozen worden, van Clone Troopers tot een Jedi.

Star Wars Zero Company wordt ontwikkeld door Bit Reactor - bestaande uit mensen die aan de Xcom-reeks hebben gewerkt - en Respawn Entertainment. De game komt ergens in 2026 uit voor pc, PlayStation 5 en Xbox Series X en S. Hieronder kan de eerste trailer bekeken worden, waarbij aan het einde van de video gameplay te zien is.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Video toont veranderingen in Gothic Remake ten opzichte van origineel
Gamer.nl
Nieuws

Video toont veranderingen in Gothic Remake ten opzichte van origineel

De remake komt naar pc, PS5 en Xbox Series-consoles

Een nieuwe making-of video van de Gothic Remake behandelt de veranderingen in de nieuwe versie ten opzichte van het origineel.

In de video vertelt ontwikkelaar Alkimia Interactive over de balans tussen het eren van het origineel en verbeteringen doorvoeren om de remake naar de moderne tijd te brengen. Zo vond de ontwikkelaar het verhaal uit het origineel nog prima, maar zijn er wel plotgaten en onlogische aspecten te vinden, en die worden in de remake als het goed is opgelost. Ook het bouwen van complexe dialoogsystemen en het creëren van een dynamische open spelwereld is belangrijk.

De Gothic-remake werd in 2019 op speciale wijze aangekondigd: er werd een speelbare teaser van de game uitgebracht. THQ Nordic liet toen al weten er een volledige game van te willen maken als genoeg mensen positief waren over de teaser. In 2020 werd aangekondigd dat de game in ontwikkeling is en op een nog onbekend moment naar PlayStation 5, Xbox Series X en S en pc komt. Een releasedatum is nog altijd niet aangekondigd. Een demo is op Steam beschikbaar.

Het door Piranha Bytes ontwikkelde Gothic kwam in 2001 uit op pc. De game speelt zich af in Myrtana, waar men te kampen heeft met een invasie van Orcs. Criminelen worden de mijnen ingestuurd om een speciaal, extra sterk erts te vergaren waar wapens mee gemaakt kunnen worden. Spelers kruipen in de huid van zo'n gevangene, maar weten al snel te ontsnappen. Het spel staat vooral bekend om de enorme vrijheid die het spelers biedt.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!