NiceHash kraakt 90 procent van Nvidia's LHRv3-blokkade
Gamer.nl
Nieuws

NiceHash kraakt 90 procent van Nvidia's LHRv3-blokkade

De programmeurs van NiceHash hebben Nvidia's laatste crypto-trechter, LHRv3, voor 90 procent omzeild.

NiceHash' nieuwe 'work-around' volgt kort na het volledig doorbreken van LHRv2, nog geen twee weken geleden. Nvidia's nieuwere trechter voor cryptomining, waar enkel de RTX 3050 (8 GB) en RTX 3080 (12 GB) van gebruikmaken, stond nog  eventjes overeind. Gisteren berichtte NiceHash dat ook LHRv3 grotendeels gevallen zou zijn.

De laatste crypto-trechter blijkt wel effectiever in het terughouden van mining-prestaties. Waar LHRv2 volledig omzeild kon worden, weet NiceHash maar 90 procent van de originele hashing-prestaties in Ethereum terug te brengen. Voor de RTX 3050 is dat circa 41 MH/s; de RTX 3080 (12 GB) trekt ongeveer 90 MH/s. De intentie van LHR is doorgaans om hashrates automatisch te halveren, zodra de videokaart merkt dat deze ingezet wordt voor mining.

Voor het omzeilen van LHRv3 dienen de kaarten wel in een Windows-omgeving te draaien, met NiceHash' eigen QuickMiner-software (v0.5.4.2 RC). Ook moeten de kaarten geüpdatet zijn tot minstens versie 512.15 van Nvidia's eigen drivers. In de juiste opstelling beweert NiceHash nu vrijwel alle LHR-kaarten op minimaal 90 procent capaciteit te laten hashen.

Het doorbreken van Nvidia's Lite Hash Rate-blokkades komt wel aanzienlijk laat. Nvidia implementeerde de crypto-trechters voor het eerst in gaming-kaarten in februari 2021, toen veel cryptomunten ongekend waardevol geacht werden. Inmiddels is het animo voor en aanzien van crypto grotendeels ingezakt, terwijl ook de voorraad en vraagprijzen van videokaarten weer lijken te stabiliseren. 

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered aangekondigd en uitgekomen
Gamer.nl
Nieuws

The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered aangekondigd en uitgekomen

De game werd vanmiddag officieel uit de doeken gedaan

The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered is vandaag officieel aangekondigd middels een livestream. De game is meteen beschikbaar.

In de aankondigingsvideo praatten Bethesda's Todd Howard en Matt Carofano over de nieuwe editie van de game. In eerste instantie werden beelden van het origineel getoond, dat in 2006 op Xbox 360 en pc en in 2007 op PlayStation 3 uitkwam. Er werd gekeken naar het belang van de release van dit origineel, dat openwereld-rpg's naar een hoger niveau tilde.

Vervolgens toonde de livestream beelden van de nieuwe versie van het spel. Daarbij lag er veel nadruk op de grafische verbeteringen van de game, die mogelijk worden gemaakt door Unreal Engine 5. Door de toename van details moeten spelers zich nog meer onderdeel van de spelwereld voelen.

Gameplay is ook op de schop gegaan. Hoewel de game trouw aan het origineel blijft, zijn gameplaysystemen verbeterd. Ook animaties van personages en vijanden zijn verbeterd. Tijdens gevechten vliegen de vonken en bloedspetters van het gevecht af. Hoewel de game door de meesten met een eerstepersoonsperspectief wordt gespeeld, is er ook een derdepersoonsperspectief, die in deze versie beter moet werken. Dialogen klinken natuurlijker, maar de soms opmerkelijke gesprekken die het spel zijn charme geven zijn behouden.

Oblivion Remastered wordt gezien als "de meest complete versie van Oblivion". Alle dlc - waaronder de verhalende uitbreidingen - zitten ook bij het spel inbegrepen. De game is nu verkrijgbaar op Xbox Series-consoles, Steam en PlayStation 5, en staat ook op Game Pass. De game kost 54,99 euro, al is er ook een Deluxe-uitvoering van 64,99 euro, inclusief de befaamde horse armor.

Er gingen al geruime tijd geruchten dat er een remake of remaster van The Elder Scrolls 4: Oblivion in ontwikkeling was. Er waren zelfs screenshots uitgelekt. Volgens die geruchten werkt Virtuos aan de remake, en dat blijkt nu ook te kloppen. De studio is ook bekend van de aankomende remake van Metal Gear Solid 3: Snake Eater.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Batterijduur Switch 2 Pro Controller gelijk aan vorige versie
Gamer.nl
Nieuws

Batterijduur Switch 2 Pro Controller gelijk aan vorige versie

Maar hij laadt wel sneller op

De batterijduur van de Nintendo Switch 2 Pro Controller is gelijk aan die van de Pro Controller van de eerste Switch, terwijl hij wel sneller oplaadt.

Dat spotte Nintendo Life op de officiële website van Nintendo. Net zoals de Pro Controller voor de eerste Switch, gaat de Pro Controller voor de Switch 2 ongeveer veertig uur mee voordat hij weer opgeladen moet worden. De Switch 2 Pro Controller doet er echter ongeveer 3,5 uur over om zich volledig op te laden, terwijl dit met de eerste Pro Controller zo'n 6 uur duurde.

We wisten al dat de Switch 2 Pro Controller diverse toevoegingen heeft. Zo zitten er aan de achterkant twee nieuwe knoppen - de GL- en GR-knoppen - en is er net als op de nieuwe Joy-Cons een C-knop aanwezig waarmee GameChat opgestart kan worden. De controller heeft ook HD Rumble 2, wat voor nog gedetailleerdere force feedback moet zorgen.

Het was al bekend dat huidige Pro Controllers en Joy-Cons ook gebruikt kunnen worden op de Switch 2. Het is alleen niet mogelijk om met de huidige controllers de Switch 2 uit slaapstand te halen. De Switch 2 - alsmede de Switch 2 Pro Controller - verschijnt op 5 juni.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!