Intel Arc A770M benchmarkt sneller dan mobiele RTX 3060
Nieuws

Intel Arc A770M benchmarkt sneller dan mobiele RTX 3060

De mobiele Intel Arc A770M-gpu blijkt tegenwoordig prima te benchmarken: in 3DMark's Time Spy blijkt de chip van Intel sneller dan Nvidia's mobiele RTX 3060.

Voor Intel kenmerken de nieuwe benchmarkresultaten een interessant kantelpunt. Voorheen behaalden de nog te verschijnen gpu's van Intel opvallend teleurstellende resultaten, zoals een vroege benchmark met de Arc A380 al onderstreepte. Destijds werd vooral een gebrek aan passende drivers aangestipt als mogelijke achilleshiel voor Intel. 

Inmiddels lijkt Intel gepaste optimalisatie uitgerold te hebben, voor in ieder geval de populaire Time Spy-benchmark. Hardware-analist @_rogame claimt dat in ieder geval de Arc A770M "voldoende werkt" met de test van 3DMark, met meerdere resultaten om het te bewijzen. In een notebook van het merk Clevo scoort de gpu (met de juiste driver-optimalisaties) een grafische score van 11.6677 punten. De gpu lijkt geklokt op 2.050 MHz, maar presteert doorgaans rond de 1.700 MHz.

Ook zonder de laatste laag optimalisatie scoort de Arc A770M mogelijk beter dan verwacht. In een NUC 12-systeem van Intel zelf wist dezelfde gpu een grafische score van 10.793 te halen. Zowel met als zonder de nieuwe drivers behaalt de gpu gemakkelijk meer dan 10.000 punten, waar Nvidia's concurrerende (mobiele) RTX 3060 datzelfde mijlpaal in veel gevallen maar nipt kan behalen. 

Wel valt op dat de beter presterende Arc A770M warmer oploopt dan Nvidia's aanbod. In de laptopvorm liep Intels mobiele vlaggenschip gemiddeld op tot 80 graden celsius, waar Nvidia's Ampere-aanbod (RTX 30) in laptops niet snel warmer wordt dan circa 65 graden. In het compacte NUC-systeem houdt de gpu het hoofd koeler: de gemiddelde temperatuur topt daar af op 68 graden.

De synthetische resultaten zijn nog altijd niet direct te vergelijken met prestaties in spellen. Wel tonen benchmarks als Time Spy goed aan in hoeverre gpu's geoptimaliseerd zijn voor grafisch zwaardere workloads. Voor Intel kenmerkt de Arc A770M het mobiele vlaggenschip; Nvidia's voor laptops bedoelde RTX 3060 is vooral een middenmotor — het groene kamp heeft nog een handvol zwaardere laptop-gpu's in omloop. 

Wanneer de Intel Arc-gpu's voor laptops meer voet aan de grond krijgen, blijft grotendeels onduidelijk. Sinds de lancering van het Intel Arc-merk is de uitrol van de gpu's (zowel in laptops als desktops) opvallend gelaagd. Intel Arc trapt eerst voorzichtig af in Azië, om pas later meer producten naar het Westen te verschepen. 

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nintendo-wekker Alarmo nu voor iedereen te koop
Nieuws

Nintendo-wekker Alarmo nu voor iedereen te koop

Eigenaren kunnen nu gratis Super Mario Bros.-wekscènes downloaden

Nintendo's vorig jaar uitgebrachte wekker kan nu door iedereen gekocht worden.

De Alarmo werd vorig jaar aangekondigd en ging in oktober in de verkoop via de officiële Nintendo Store. Om Alarmo aan te schaffen via de Nintendo Store, was echter wel een betaald Nintendo Switch Online-abonnement nodig.

Inmiddels is die vereiste komen te vervallen en kan dus iedereen de wekker aanschaffen via de Nintendo Store of deelnemende winkels. De wekker kost 99,99 euro.

Nintendo Sound Clock: Alarmo maakt eigenaren 's ochtends wakker met geluiden en muziek uit verschillende Nintendo-games. Er zijn 35 'scènes' om uit te kiezen die zijn geïnspireerd door Super Mario Odyssey, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Splatoon 3, Pikmin 4 en Ring Fit Adventure. Door een Nintendo-account aan de wekker te linken kunnen er ook gratis scènes gebaseerd op Mario Kart 8 Deluxe en Animal Crossing: New Horizons worden gedownload.

Alarmo heeft motion sensor-technologie, waardoor het apparaat kan reageren op je bewegingen. Zo kunnen gebruikers de snooze aanzetten met een beweging en de wekker stoppen door op te staan. Daarnaast houdt de wekker ook allerlei gegevens over de slaap van de gebruiker bij, zodat men kunt zien hoeveel men beweegt in hun slaap. Ook kunnen er rustgevende geluiden worden aangezet om bij in slaap te vallen.

Overigens heeft Nintendo omdat het vandaag Mario Dag is wekscènes van Super Mario Bros. beschikbaar gesteld om te downloaden voor Alarmo. Dit kan via een gratis update.

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Complete SXSW-panel rondom The Last of Us te zien
Nieuws

Complete SXSW-panel rondom The Last of Us te zien

Met showrunners Mazin en Druckmann en diverse acteurs, waaronder Ramsey en Pascal

Afgelopen weekend werd er op SXSW te Austin, Texas een panel gehouden over het aankomende tweede seizoen van HBO-serie The Last of Us. Dit panel is nu in zijn geheel te zien.

Het panel werd live uitgezonden via internet, en kan hieronder terug worden bekeken. Niet alleen showrunners Craig Mazin en Neil Druckmann zijn aanwezig, ook acteurs als Bella Ramsey, Pedro Pascal en Kaitlyn Dever zijn van de partij. Hoewel er niet veel details over het aankomende tweede seizoen gegeven kunnen geven, zijn er hier en daar toch wat details te horen en praten de acteurs vooral over de samenwerking met hun collega's tijdens de opnames.

Tijdens het panel werd ook een nieuwe trailer voor het tweede seizoen getoond, die onlangs al te bekijken was. Het tweede seizoen verfilmt het in 2020 verschenen The Last of Us: Part 2, dat zich vier jaar na de eerste game afspeelt. In de serie zijn er vijf jaar na de gebeurtenissen uit het eerste seizoen verstreken. De game wordt in ieder geval opgedeeld in meerdere seizoenen, al is nog niet bekend hoeveel precies. Het tweede seizoen bestaat uit zeven afleveringen. De eerste aflevering verschijnt op 14 april op HBO Max.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!