Gunnir onthult eerste Intel Arc A380-videokaart
Gamer.nl
Nieuws

Gunnir onthult eerste Intel Arc A380-videokaart

De Chinese hardwarefabrikant Gunnir heeft diens eigen Intel Arc A380-videokaart onthuld, het eerste partnerontwerp voor Arc-desktopkaarten.

Officieel gezien heet de videokaart 'Gunnir Arc A380 Photon 6G OC', een overgeklokt partnermodel van Intel Arc A380-gpu. Voor deze selecte gpu heeft Intel zelf nooit een referentieontwerp voor diens middensegment uit de doeken gedaan, maar Gunnir hult de gpu in een 2-slots ontwerp, met twee ventilatoren. De kaart vergt één 8-pins connector ter stroomvoeding; voor video-uitvoer telt de kaart drie DisplayPort-connectoren en eenmaal HDMI 2.0.

Opvallend is wel dat Gunnir voor het videogeheugen van de kaart drie GDDR6-modules van 2 GB gebruikt, geklokt op 15,5 Gbps. Dat is toch iets lager dan Intels eigen specificaties, welke stelt dat het geheugen op de A380-gpu minstens 16 Gbps behaalt.

©GMRimport

Ook over de kloksnelheden is het nog het een en ander te doen. Gunnir spreekt hier over een hoger geklokt 'OC'-model, maar Intel heeft vooralsnog nooit officiële boost-frequenties genoemd. De Arc A380 zou vanuit Intel 2.000 MHz klokken als basislijn; Gunnir spreekt over "maximale kloksnelheid" van 2.450 MHz, maar verzwijgt de standaardfrequentie. 

In de lijn der verwachting vergt het partnerontwerp wel een hoger wattage dan het referentiemodel. Intel zou in het verleden 70 watt genoemd hebben als TGP voor de Arc A380; bij Gunnir betreft het maximale vermogen 92 watt. Ook dat doet vermoeden dat Gunnirs boost-klok inderdaad hoger ligt dan het standaardmodel van Intel. 

Vanuit Gunnir werd geen officiële adviesprijs genoemd, laat staan een releasedatum. Vermoedelijk wordt de kaart voorlopig enkel aan systeembouwers verleend, hoofdzakelijk binnen de Aziatische markt. Eerder verscheen de Arc A380 zo ook al eens, in een prebuilt-systeem van MSI.

©GMRimport

Naast de officiële aankondiging van de Arc A380 Photon-kaart, lichtte Gunnir ook een tipje van de sluier betreffende het "toekomstige vlaggenschip". Gunnir verwijst daarbij naar het zwaarste model uit de Intel Arc-stal, al is nog onduidelijk welke gpu dat precies is. Wel lijkt dit model een derde ventilator te introduceren, alsmede een mogelijk net wat dikker chassis. 

Voorheen zou de Intel Arc A780 als vlaggenschipkaart door het leven moeten gaan; recentere geruchten stellen dat de Intel Arc A770 (voorlopig) het zwaarste model in de Alchemist-generatie zal zijn. Desalniettemin verschijnt de hele generatie aanvankelijk voor Intels partner-systeembouwers, exclusief in China.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered aangekondigd en uitgekomen
Gamer.nl
Nieuws

The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered aangekondigd en uitgekomen

De game werd vanmiddag officieel uit de doeken gedaan

The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered is vandaag officieel aangekondigd middels een livestream. De game is meteen beschikbaar.

In de aankondigingsvideo praatten Bethesda's Todd Howard en Matt Carofano over de nieuwe editie van de game. In eerste instantie werden beelden van het origineel getoond, dat in 2006 op Xbox 360 en pc en in 2007 op PlayStation 3 uitkwam. Er werd gekeken naar het belang van de release van dit origineel, dat openwereld-rpg's naar een hoger niveau tilde.

Vervolgens toonde de livestream beelden van de nieuwe versie van het spel. Daarbij lag er veel nadruk op de grafische verbeteringen van de game, die mogelijk worden gemaakt door Unreal Engine 5. Door de toename van details moeten spelers zich nog meer onderdeel van de spelwereld voelen.

Gameplay is ook op de schop gegaan. Hoewel de game trouw aan het origineel blijft, zijn gameplaysystemen verbeterd. Ook animaties van personages en vijanden zijn verbeterd. Tijdens gevechten vliegen de vonken en bloedspetters van het gevecht af. Hoewel de game door de meesten met een eerstepersoonsperspectief wordt gespeeld, is er ook een derdepersoonsperspectief, die in deze versie beter moet werken. Dialogen klinken natuurlijker, maar de soms opmerkelijke gesprekken die het spel zijn charme geven zijn behouden.

Oblivion Remastered wordt gezien als "de meest complete versie van Oblivion". Alle dlc - waaronder de verhalende uitbreidingen - zitten ook bij het spel inbegrepen. De game is nu verkrijgbaar op Xbox Series-consoles, Steam en PlayStation 5, en staat ook op Game Pass. De game kost 54,99 euro, al is er ook een Deluxe-uitvoering van 64,99 euro, inclusief de befaamde horse armor.

Er gingen al geruime tijd geruchten dat er een remake of remaster van The Elder Scrolls 4: Oblivion in ontwikkeling was. Er waren zelfs screenshots uitgelekt. Volgens die geruchten werkt Virtuos aan de remake, en dat blijkt nu ook te kloppen. De studio is ook bekend van de aankomende remake van Metal Gear Solid 3: Snake Eater.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Batterijduur Switch 2 Pro Controller gelijk aan vorige versie
Gamer.nl
Nieuws

Batterijduur Switch 2 Pro Controller gelijk aan vorige versie

Maar hij laadt wel sneller op

De batterijduur van de Nintendo Switch 2 Pro Controller is gelijk aan die van de Pro Controller van de eerste Switch, terwijl hij wel sneller oplaadt.

Dat spotte Nintendo Life op de officiële website van Nintendo. Net zoals de Pro Controller voor de eerste Switch, gaat de Pro Controller voor de Switch 2 ongeveer veertig uur mee voordat hij weer opgeladen moet worden. De Switch 2 Pro Controller doet er echter ongeveer 3,5 uur over om zich volledig op te laden, terwijl dit met de eerste Pro Controller zo'n 6 uur duurde.

We wisten al dat de Switch 2 Pro Controller diverse toevoegingen heeft. Zo zitten er aan de achterkant twee nieuwe knoppen - de GL- en GR-knoppen - en is er net als op de nieuwe Joy-Cons een C-knop aanwezig waarmee GameChat opgestart kan worden. De controller heeft ook HD Rumble 2, wat voor nog gedetailleerdere force feedback moet zorgen.

Het was al bekend dat huidige Pro Controllers en Joy-Cons ook gebruikt kunnen worden op de Switch 2. Het is alleen niet mogelijk om met de huidige controllers de Switch 2 uit slaapstand te halen. De Switch 2 - alsmede de Switch 2 Pro Controller - verschijnt op 5 juni.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!