Update: THQ Nordic heeft niet gekozen voor exclusiviteit Metro Exodus op Epic Games Store
Nieuws

Update: THQ Nordic heeft niet gekozen voor exclusiviteit Metro Exodus op Epic Games Store

Uitgever THQ Nordic distantieert zich van de uitspraak omtrent de exclusiviteit van Metro Exodus op de Epic Games Store. Via een bericht op Twitter meldt THQ Nordic dat het niet verantwoordelijk was voor de keuze van de distributie bij Metro Exodus.

Vorig jaar nam THQ Nordic de uitgever Koch Media over voor een bedrag van 121 miljoen euro, waarmee de Metro-franchise in handen kwam van de uitgever. Na de bekendmaking dat de pc-versie van Metro Exodus voor het eerste jaar exclusief beschikbaar wordt op de Epic Games Store, werd door fans meerdere malen kritiek geuit op het moederbedrijf.

In een verklaring via een Twitter-bericht geeft THQ Nordic nu aan dat niet zij, maar zusterbedrijf Koch Media verantwoordelijk is voor de keuze omtrent de distributie van de game.

"Het besluit om Metro Exodus als een tijdelijke exclusieve titel uit te brengen op de Epic Store is in zijn volledigheid genomen door Koch Media, aangezien zij de eigenaren zijn van de intellectuele eigendommen. Zij zijn een zusterbedrijf van THQ Nordic, wat precies de reden is waarom wij niet op deze zaak gaan reageren", aldus THQ Nordic.

Het bedrijf neemt zich voor, hoewel het in de toekomst niet uitsluit om games tijdelijk exclusief te maken, om games op zoveel mogelijk platformen beschikbaar te stellen.

Ondertussen heeft uitgever Deep Silver, uitgever van Metro Exodus, duidelijkheid geschapen over de distributie van fysieke pc-kopieën van Metro Exodus. Spelers met vooruitbestelde fysieke kopieën ontvangen een Epic-code die zij op het digitale platform kunnen gebruiken.

Update: Lars Wingefors, medeoprichter en CEO van van THQ Nordic AB heeft inmiddels reageert en wijst erop dat de tak van THQ Nordic die de tweets heeft gestuurd heeft, niet het gedeelte van THQ Nordic is dat het intellectueel eigendom van Metro Exodus in handen heeft. THQ Nordic AB is IP-eigenaar van Metro Exodus en heeft ook Koch Media in bezit. Wingefors geeft in zijn verklaring onder meer aan volledig achter Deep Silver en Koch Media te staan:

I fully support our sub-groups’ autonomy to run their respective businesses. I believe it’s in the group’s, and ultimately the consumers’, best interest that business decisions are made close to the market and this is the group’s consistent business model.I firmly believe that Deep Silver and Koch Media have carefully considered the advantages and disadvantages, opportunities and risks in their decision to go solely with Epic Games Store. The decision has my full support.I have noted that there is some confusion about the two different THQ Nordic entities, the parent company and the operating entity in Vienna. As already communicated to shareholders last year, the parent company will change its name to better reflect its status.

THQ Nordic GmbH heeft de IP's voor onder andere Darksiders, Titan Quest, Wreckfest en MX vs ATV in bezit.

Metro Exodus verschijnt op 15 februari op pc, Xbox One en PlayStation 4.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Death Stranding door meer dan twintig miljoen mensen gespeeld
Nieuws

Death Stranding door meer dan twintig miljoen mensen gespeeld

Dat zijn een hoop bezorgde pakketjes

Het in 2019 uitgekomen Death Stranding is inmiddels door meer dan twintig miljoen mensen gespeeld.

Dat maakte bedenker Hideo Kojima bekend via social media. De game is al sinds november 2019 verkrijgbaar, maar was in eerste instantie alleen op PlayStation 4 beschikbaar. Inmiddels is de game ook op PlayStation 5, pc, Xbox Series-consoles, Mac en smartphones speelbaar.

Vervolg Death Stranding 2: On the Beach staat gepland voor een release op 26 juni, zo werd onlangs bekendgemaakt. Diverse acteurs en actrices uit de eerste Death Stranding keren terug, waaronder Léa Seydoux, Norman Reedus en Troy Baker. Ook Shioli Kutsuna en Elle Fanning hebben rollen in de game.

De eerste Death Stranding is de eerste game die Kojima ontwikkelde met zijn studio Kojima Productions nadat hij de banden brak met uitgever Konami, waar hij de Metal Gear-reeks voor ontwikkelde. Het spel biedt een uniek concept, waarbij spelers door een post-apocalyptisch landschap lopen om pakketten te bezorgen. Zoals gebruikelijk bij games van Kojima worden gameplaysegmenten afgewisseld met soms langdurige filmpjes waarin vooral het verhaal en dialogen centraal staan.

Michel Musters beloonde Death Stranding in 2019 met een 9,5 op Gamer.nl: "Met Death Stranding behandelt Hideo Kojima grote thema’s als het hiernamaals, ouderschap, de connectie tussen mensen en zelfs klimaatverandering en het uitsterven van de mensheid. Hij brengt dit alles op even fabuleuze als verwarrende wijze in beeld. De kerngameplay – het vervoeren van pakketjes en ondertussen je evenwicht zien te bewaren – lijkt in eerste instantie tegenstrijdig simpel. Klikt het eenmaal, dan biedt het concept oneindig veel voldoening. Gecombineerd met de online functies die in de campagne zijn geïntegreerd, resulteert het in een van de meest unieke virtuele ervaringen ooit."

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
The Last of Us-bedenker: 'Joel maakte de juiste keuze'
Nieuws

The Last of Us-bedenker: 'Joel maakte de juiste keuze'

Ontwikkelaar geeft zijn mening over het einde van de eerste game

The Last of Us-ontwikkelaar Neil Druckmann heeft zich voor het eerst uitgesproken over een belangrijk plotpunt uit de gamereeks: wat hem betreft heeft Joel "de juiste keuze gemaakt".

Let op: Hierna volgen grote spoilers voor de eerste The Last of Us-game en het eerste seizoen van de gelijknamige HBO-serie.

In The Last of Us wordt het meisje Ellie naar een groep genaamd de Fireflies gebracht. Ellie is namelijk immuun voor een virus dat de gehele mensheid treft. De Fireflies zijn van plan om Ellie te opereren om er zo achter te komen of er een medicijn voor het virus gemaakt kan worden, maar zijn wel genoodzaakt haar te doden. Joel, de man waarmee Ellie de reis naar de Fireflies heeft afgelegd, besluit op het laatste moment echter de Fireflies te doden, Ellie te redden en haar zodra ze wakker wordt uit haar narcose te vertellen dat ze niets voor de mensheid kon betekenen.

Dit einde van The Last of Us heeft al jaren discussie bij gamers opgeleverd - heeft Joel de juiste keuze gemaakt? Regisseur Neil Druckmann heeft nu tegen IGN verteld dat hij van mening is dat Joel dat inderdaad heeft gedaan. "Ik geloof dat Joel de juiste keuze maakte. Als ik Joel was geweest, hoop ik dat ik ook zou kunnen doen wat hij deed om mijn 'dochter' te redden."

Craig Mazin, die samen met Druckmann de HBO-verfilming runt, geeft iets meer nuance. Ook hij geeft aan dat hij waarschijnlijk hetzelfde zou doen. "Maar ik zou graag denken dat ik het niet zou doen. Dat is ook juist het interessante moraal van het verhaal. En daarom is het einde van de eerste game zo spraakmakend en geweldig."

Het tweede seizoen van The Last of Us verfilmt het in 2020 verschenen The Last of Us: Part 2, dat zich vier jaar na de eerste game afspeelt. In de serie zit er echter vijf jaar tussen het eerste en tweede seizoen. De game wordt in ieder geval opgedeeld in meerdere seizoenen, al is nog niet bekend hoeveel precies. Het tweede seizoen bestaat uit zeven afleveringen. De eerste aflevering verschijnt op 14 april op HBO Max.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!