Russische CEO Nintendo ontvangt formele waarschuwing voor uitschelden werknemers
Gamer.nl
Nieuws

Russische CEO Nintendo ontvangt formele waarschuwing voor uitschelden werknemers

De Russische CEO van Nintendo, Yasha Haddaji, heeft na uitvoerend onderzoek een formele waarschuwing gekregen van Nintendo of Europe voor het uitschelden van zijn werknemers tijdens een livestream van afgelopen november.

De uitspraak van het onderzoek kwam naar aanleiding van een livestream in juli 2017. Tijdens de livestream van Nintendo werd vastgelegd hoe Haddaji zijn werknemers aan het uitschelden was, omdat de stream niet goed functioneerde door technische problemen. Tijdens de betreffende livestream kwam de Russische CEO ook een aantal keer in beeld en dreigde hij zijn werknemers te ontslaan.

Met de verspreiding van de beelden deden meerdere mensen een oproep aan Nintendo om Haddaji te ontslaan. Zo werd ook bekend dat Haddaji bewust de beschikbaarheid van Pokémon: Let's Go-games had beperkt in Rusland met de verwachting dat het niet goed ging verkopen. Daarnaast gaf de CEO aan niet langer uitbreidingen voor de Pokémon Trading Card Game aan te gaan vullen in het land.

Watch on YouTube

Later werd ook bekend dat meerdere werknemers meldingen hadden gedaan over Haddaji die zich schuldig zou hebben gemaakt aan ongewenste intimiteiten, gewelddadig gedrag en het uiten van onnodige woede. Hierop gaf Nintendo of Europe aan uitvoerend onderzoek te gaan doen naar alle beschuldigingen tegen Haddaji. Nu is na het onderzoek uitgewezen dat Haddaji met het uitschelden zich schuldig heeft gemaakt aan het schenden van de gedragsregels en een formele waarschuwing heeft ontvangen.

In de verklaring van Nintendo of Europe wordt vermeld dat Haddaji bekent dat hij de gedragsregels heeft overtreden en hij spijt heeft van zijn acties. Hiermee zegt Nintendo dat Haddaji alle werknemers van Nintendo Russia een excuusbrief heeft gestuurd.

Nintendo zegt prioriteiten te stellen voor een veilige en ondersteunende werkomgeving voor alle werknemers. Echter is Haddaji na uitvoerig onderzoek niet veroordeeld voor één van de andere beschuldigingen die werknemers hebben gemeld bij het bedrijf. Nintendo geeft aan tijdens het onderzoek onvoldoende bewijs gevonden te hebben om Haddaji te kunnen veroordelen en blijft Haddaji de CEO van Nintendo Rusland.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Xbox-controllers gebaseerd op Doom: The Dark Ages onthuld
Gamer.nl
Nieuws

Xbox-controllers gebaseerd op Doom: The Dark Ages onthuld

Microsoft heeft een Xbox-controller en Xbox Elite-controller gebaseerd op Doom: The Dark Ages uit de doeken gedaan. Ook komt er een 'consolewrap' voor de Xbox Series X uit.

Dat werd via Xbox Wire aangekondigd. De accessoires zijn in de trailer hieronder te zien. De draadloze Xbox-controller heeft een groene kleur gebaseerd op het hoofdpersonage uit de Doom-games. De controller kost 79,99 euro en kan hier besteld worden. De controller wordt ook geleverd met een downloadcode voor de Slayer Executioner Skin-dlc.

De Xbox Elite-controller heeft een transparante rode bovenkant en alle aanpasbare opties van de reguliere Elite-controller. Deze controller komt op 25 april uit en kan voor 199,99 euro gereserveerd worden. Tot slot is er nog de Xbox Series X-consolewrap die om de console gewikkeld kan worden. Deze kost 54,99 euro en kan hier besteld worden.

Doom: The Dark Ages is een prequel op Doom (2016) en Doom Eternal, waarin spelers wederom in de huid als de Doom Slayer kruipen. Daarbij ligt er zoals de titel al aangeeft een nadruk op een middeleeuwse setting en wapens.

Ron Vorstermans woonde begin dit jaar een presentatie bij over de nieuwe Doom en is enthousiast in zijn preview: "Open gebieden, een nieuwe setting, die mech: het ziet er allemaal ontzettend geraffineerd uit. id Software heeft duidelijk de ambitie om hier een nog grootser avontuur van te maken. Maar dat is niet het belangrijkste. Het belangrijkste is dat The Dark Ages een Doom-game wil zijn waarin je lekker kan gaan. Het ziet er zó immens bevredigend uit op het laatste moment een kogel terug te kaatsen, om vervolgens je zaagschild in het hoofd van een of ander hondslelijk duivelskind te werpen. Nee, een schild is niet typisch Doom, maar dit schild is dat zeker wel. Zin in."

Doom: The Dark Ages komt op 15 mei naar Xbox Series-consoles, pc en PlayStation 5. Ook zal het spel meteen op Xbox Game Pass komen te staan.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Microsoft: 'Xbox Game Pass niet voor iedereen de beste keuze'
Gamer.nl
Nieuws

Microsoft: 'Xbox Game Pass niet voor iedereen de beste keuze'

Games op die Game Pass staan moeten ook te koop blijven staan

Phil Spencer, de CEO van Microsoft Gaming, heeft toegegeven dat Xbox Game Pass niet voor alle soorten spelers een geschikte vorm van gameconsumptie is.

Dat meldde hij in een interview met Variety, waarin hij ook benadrukte dat het bedrijf Xbox-games op Nintendo Switch 2 gaat uitbrengen. "(Game Pass) is niet voor iedereen. Als je maar één of twee games per jaar speelt, dan is Game Pass waarschijnlijk niet het juiste zakenmodel voor je. Je kan dan beter die twee games aanschaffen, en dat is volkomen logisch. Maar ik wil dat je de keuze hebt. Dus we willen er voor blijven zorgen dat alles wat op Game Pass staat ook te koop is."

Sommige mensen vragen zich al een tijdje af of Xbox Game Pass, waarbij consumenten een abonnement afsluiten en vervolgens alle first-party Microsoft-games en vele third-party-games kunnen spelen zonder ze te kopen, op de lange termijn wel houdbaar is voor Microsoft. Spencer meldde echter dat de hoeveelheid uren dat mensen games op Xbox spelen "redelijk substantieel blijft groeien. Game Pass is daar een belangrijk onderdeel van, maar ik zie Game Pass niet als het antwoord op alles. Het maakt onderdeel uit van de Xbox-strategie om nieuwe spelers te vinden."

Spencer vervolgde: "Ik heb Game Pass altijd gezien als nog een optie voor iemand die games wil spelen. We hebben vele zakenmodellen, van free-to-play en het kopen van games tot afgeprijsde spellen - Game Pass is ook een optie. Dus daar naar kijkend wil ik er voor zorgen dat het aantal uren dat mensen games spelen (op Xbox) blijft stijgen, dat nieuwe mensen dit zien als een manier om een bibliotheek aan games te vinden en op te bouwen. Daar richten we ons op."

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!