'Intel Arc-desktopkaarten uitgesteld tot derde kwartaal'
Gamer.nl
Nieuws

'Intel Arc-desktopkaarten uitgesteld tot derde kwartaal'

Volgens een betrouwbaar gebleken Chinese bron zal Intel de uitrol van Intel Arc-videokaarten uit moeten stellen, mogelijk tot het derde kwartaal.

De claim komt van een BiliBili-gebruiker wiens naam vertaald kan worden naar 'Enthousiaste Bewoner', die op hetzelfde platform vaker correcte voorspellingen plaatste. Volgens de ingewijde verschijnen Intel Arc-videokaarten voor desktops "tussen het einde van Q2 en vroeg in Q3". 

Een expliciete reden voor het uitstel zou niet bekend zijn. Intel had zelf recentelijk Q2 verzekerd als lanceringsperiode en beloofde twee weken terug nog een 'Limited Edition'-kaart "deze zomer" op de markt te zetten.

©GMRimport

Naast het vermeende uitstel, claimt de ingewijde dat de desktopreeks in totaal uit vier kaarten bestaat: de A770, A750, A580 en A380. Van het A770-vlaggenschip (eerder vaak DG2-512EU genoemd) zou een RTX 3060 Ti-niveau aan prestaties verwacht worden — dergelijke vergelijkingen hebben we al vaker zien passeren. 

Ook lijkt 'Enthousiaste Bewoner' eerdere claims over specificaties tegen te spreken. De lekker van dienst vermoedt dat de A770 eventueel met minder dan 16 GB aan VRAM geleverd wordt, terwijl eerdere bronnen (en ook de reeds aangekondigde mobiele A770M) altijd 16 GB aanhielden. Van de A750 en A580 worden 8 GB verwacht, met "een persoonlijke gok op 6 GB" voor de A380-budgetkaart.

Intel is dezer dagen niet bijzonder transparant gebleken over de stand van zaken rondom Intel Arc. De beloofde "wereldwijde lancering" van mobiele Arc-gpu's lijkt zich, ook twee weken na dato, vooral te beperken tot enkel Zuid-Korea. In combinatie met geruchten over meer uitstel, voorspelt dat niet veel goeds voor de beloofde Q2-lancering van desktopmodellen. 

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Elden Ring is wereldwijd dertig miljoen keer verkocht
Gamer.nl
Nieuws

Elden Ring is wereldwijd dertig miljoen keer verkocht

Later dit jaar komt de game ook naar Nintendo Switch 2

Elden Ring is wereldwijd in totaal meer dan dertig miljoen keer over de toonbank gegaan.

Dat hebben uitgever Bandai Namco en ontwikkelaar Fromsoftware aangekondigd. Het gaat daarbij om alle digitaal verkochte exemplaren en fysieke exemplaren die aan winkels zijn geleverd. In juni vorig jaar werd nog aangekondigd dat de verkoopaantallen op 25 miljoen stonden. Dat betekent dat er sindsdien vijf miljoen verkochte exemplaren bij zijn gekomen.

Elden Ring kwam in februari 2022 uit op pc, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X en S, Xbox One en pc (via Steam). In 2024 verscheen daarnaast betaalde uitbreiding Shadow of the Erdtree. De game pakt het soulslike genre waar Fromsoftware bekend om staat en plaatst dit binnen een open spelwereld.

Overigens komt Elden Ring in de loop van dit jaar ook op Nintendo Switch 2 uit. Daarnaast staat op 30 mei Elden Ring Nightreign voor PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X en S, Xbox One en pc op de planning. Het gaat om een co-op-spin-off die zich afspeelt in een andere versie van de spelwereld uit Elden Ring.

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Gerucht: Nexon brengt nieuwe Starcraft-game uit
Gamer.nl
Nieuws

Gerucht: Nexon brengt nieuwe Starcraft-game uit

Ook zou het bedrijf een Overwatch-game voor smartphones uitbrengen

Volgens geruchten werkt Blizzard samen met Nexon om een nieuwe Starcraft-game uit te brengen.

Dat meldt MTN (via VGC). Nexon zou door Blizzard uitgekozen zijn als uitgever van de nieuwe Starcraft-game. Nexon is een Zuid-Koreaanse uitgever die onder andere bekend is van The Finals, dat door dochteronderneming Embark Studios is ontwikkeld. Een andere bekende game van Nexon is MapleStory.

Het is niet voor het eerst dat er geruchten de kop op steken over een nieuwe Starcraft-game: vorig jaar werden er vacatures van Blizzard gespot waarin een openwereldshooter binnen de franchise werd genoemd. In zijn meest recente boek Jason Schreier maakte de gamejournalist ook melding van een Starcraft-shooter. Het is niet duidelijk of het om hetzelfde project gaat als de mobiele Starcraft-game.

Overigens zou Nexon ook een mobiele Overwatch-game van Blizzard mogen uitgeven, die intern Overwatch 3 wordt genoemd. Daar zijn geen verdere details over bekend.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!