Nieuw evenement van E3-organisatie trekt grote gamebedrijven aan
De Interactive Innovation Conference wordt in 2026 gehouden in Las Vegas
De Entertainment Software Association (ESA) - de organisatie achter het stopgezette E3 - heeft een nieuw evenement aangekondigd: de Interactive Innovation Conference, kortweg iicon.
Volgens ESA is iicon een evenement rondom 'thought leaders', oftewel personen of bedrijven die kennisleiders zijn binnen een bepaald vakgebied. Het evenement moet "visionairen, thought leaders en vernieuwers uit verschillende industrieën samenbrengen om "de kracht van interactieve entertainment in te zetten". Naast de game-industrie moet het ook mensen uit de film-, televisie-, sport- gezondheid- en educatie-industrieën aantrekken.
De eerste editie van de conferentie zal van 27 tot en met 30 april 2026 in Las Vegas plaatsvinden. Volgens de ESA zijn topmensen van Nintendo, Sony, Microsoft, Electronic Arts, Disney, Amazon Games, Epic Games, Take-Two Interactive, Square Enix, Warner Bros. Games en Ubisoft aanwezig.
Bezoekers krijgen volgens de organisatie "exclusieve toegang tot visionaire presentaties, boeiende discussies en workshops en elite netwerkmogelijkheden met leidinggevenden die de toekomst van entertainment en technologie vormgeven". De officiële website is hier te vinden.
De Electronic Entertainment Expo (E3) was jarenlang het grootste game-evenement ter wereld, waar gamebedrijven hun nieuwste spellen toonden aan de aanwezige pers. Nog voor de coronapandemie begonnen steeds meer gamebedrijven hun eigen (digitale) evenementen te organiseren, en de pandemie bleek de genadeklap voor de beurs. In 2023 nam ESA afscheid van E3.