De gamereleases van oktober 2024
Achtergrond

De gamereleases van oktober 2024

Remasters, maar ook indieparels, grootse rpg’s en Call of Duty

Naast een aantal remakes en remasters belooft oktober ook dit jaar weer één van de mooiste maanden te worden op het gebied van releases. Zo krijgen we voor het eerst in tien jaar een nieuwe Dragon Age-game, staat de jaarlijkse release van Call of Duty op de planning en keert Max Caulfield terug in een gloednieuwe Life is Strange-titel!

Until Dawn

4 oktober – PlayStation 5 en pc

Toen de remake van Until Dawn – een game uit 2015 – aangekondigd werd, reageerde niet iedereen even positief. Het origineel ziet er immers hartstikke prima uit en speelt nog steeds lekker weg. Wie de beelden van de remake ziet moet echter toegeven dat de game er wel degelijk mooier op geworden is. Wellicht niet genoeg om het flinke prijskaartje van 69,99 euro te verantwoorden – vooral als je het origineel al gespeeld hebt. Voor pc-spelers wordt dit echter de eerste kans om dit klassieke horroravontuur van Supermassive Games te ervaren, terwijl ook menig PS5-eigenaar het spel waarschijnlijk nog nooit aangeraakt heeft.

Until Dawn vertelt een interactief, filmisch verhaal waarin keuzes grote invloed hebben op het verloop daarvan. Een groep jongeren komt vast te zitten in een skihut terwijl er een onbekend wezen jacht op hun maakt. Bekende acteurs als Rami Malek, Hayden Panettiere en Peter Stormare vertolken een rol in de game, die goed uit de verf komen als opgejaagde tieners op zomerkamp.

Bekijk hier de onthullingstrailer van Until Dawn voor PlayStation 5 en pc.

Silent Hill 2

8 oktober – PlayStation 5 en pc

Until Dawn is niet de enige horrorgame die deze maand een heruitgave krijgt. Silent Hill 2 is een echte horrorklassieker die voor het eerst in 2001 uitkwam; van deze titel kan dus moeilijk gezegd worden dat de remake onnodig is. Silent Hill 2 wordt door velen gezien zelfs als één van de beste horrorgames ooit gemaakt. De remake draait op Unreal Engine 5 en wordt gemaakt door Bloober Team, bekend van spellen als The Medium en Blair Witch.

In Silent Hill 2 reis je als James Sunderland af naar het vrijwel verlaten dorpje Silent Hill. James heeft namelijk een brief ontvangen van zijn drie jaar geleden overleden vrouw. In het dorp komt hij in een mysterieuze horrorwereld terecht, vol met monsters en vreemde personages. De eerste game in de serie hoef je trouwens niet gespeeld te hebben voordat je aan Silent Hill 2 begint.

Bekijk hier gameplaybeelden van Silent Hill 2.

Dragon Ball: Sparking! Zero

11 oktober – PlayStation 5, Xbox Series X en S en pc

Voor sprankelende actie ben je bij de Dragon Ball-franchise altijd aan het juiste adres, ongeacht of je een fan bent van de animatieseries, films, games, of allemaal. Dragon Ball: Sparking! Zero is de volgende game in de serie en tevens een voortzetting van de arenavechtserie Budokai Tenkaichi, waarvan het eerste deel in 2005 verscheen. Sparking! Zero speelt zich in tegenstelling tot Dragon Ball FighterZ niet af in 2D, maar gebruikt een third-person camera achter de schouder van het speelbare personage. Er zitten meer dan 180 vechters in de game, allemaal bekend van de Dragon Ball-franchise. De game wordt ontwikkeld door Spike Chunsoft.

Bekijk hier een trailer van Dragon Ball: Sparkling! Zero.

Europa

11 oktober – Nintendo Switch en pc

Europa gaat niet over het continent Europa (of over de Eurovisie-hit), maar over de maan Europa, een waar paradijs in de schaduw van Jupiter. Je speelt als een androïde genaamd Zee, waarmee je rent, zweeft, glijdt en vliegt door een kleurrijke wereld vol verrassingen. Europa is een vredige game over avontuur, exploratie en meditatie. Simpelweg door de spelwereld te verkennen en puzzels op te lossen ontdek je meer over de wereld die verloren is gegaan. Europa vertelt een verhaal over opgroeien en de relatie tussen mens en natuur.

Bekijk hier een trailer van Europa.

Metaphor: ReFantazio

11 oktober – PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X en S, Xbox One en pc

In 2016 richtte het creatieve team achter de Persona-games met uitgever Atlus een nieuwe studio op, genaamd Studio Zero. Destijds kondigde het een game aan genaamd Project Re:Fantasy, al veranderde die naam in Metaphor: ReFantazio toen het spel vorig jaar opnieuw opdook. De game speelt zich af in een spiegelwereld van onze moderne wereld, een middeleeuws fantasierijk genaamd het Verenigd Koninkrijk van Euchronia. Wanneer de koning wordt vermoord breekt er een unieke vorm van magie vrij, genaamd Royal Magic. Deze magie was voorheen enkel aan de koning besteed. Vervolgens wordt er een toernooi gehouden om te bepalen wie de troon overneemt.

Zoals we gewend zijn van Atlus’ jrpg’s belooft Metaphor: ReFantazio een uitgebreid verhaal van epische schaal te worden, met diepgaande combatsystemen en een gezonde dosis fantasie. Sommigen omschrijven de game zelfs als ‘Persona in een fantasy-land’, dus dat beloofd veel goeds. Bekijk hier een trailer van Metaphor: ReFantazio.

Neva

15 oktober – PlayStation 5, Xbox Series X en S, Switch en pc

Nog zo’n mooie indiegame, ditmaal van de makers van het kunstzinnige Gris. Nomada Studio tekende de gehele wereld van Neva – élk level – in photoshop, om vervolgens de gevechten, puzzels en andere elementen eromheen te bouwen. Dat verklaart ook waarom de game er zo artistiek uitziet, met prachtige kleuren en sprookjesachtige wezens. Centraal staan het meisje Alba en de wolf Neva, die samen vechten tegen een duistere kracht die de natuur verwoest. Met gameplay die behoorlijk doet denken aan Hollow Knight en serieuze thematiek is Neva een game om in de gaten te houden.

Bekijk hier een trailer van Neva.

Mario Party Jamboree

17 oktober – Nintendo Switch

In de nieuwste game in de Mario Party-reeks kunnen we aan de slag met ruim 110 minigames, meer dan ooit tevoren. Net als zijn voorgangers speel je Mario Party Jamboree door te dobbelen, van vakje naar vakje te lopen en door minigames tegen elkaar te spelen op een digitaal bord. Je wint door de meeste sterren te verzamelen. In de game zitten vijf nieuwe borden om op te spelen, net als twee terugkerende borden uit de eerst twee Mario Party-games. Ten slotte heeft Nintendo een online modus toegevoegd genaamd Koopatlon, waarin tot twintig spelers tegelijk de strijd met elkaar aan kunnen gaan.

Bekijk hier de aankondigingstrailer van Mario Party Jamboree.

Call of Duty: Black Ops 6

25 oktober – PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X en S, Xbox One en pc

Dit jaar is het alweer tijd voor het zesde deel in de Black Ops-serie van Call of Duty. Net zoals de vorige Black Ops-delen wordt de campagne een ‘spionagethriller’, ditmaal in de jaren 90. De campagne is de laatste jaren echter niet de grootste reden geweest voor Call of Duty-fans om de game te kopen. Jaarlijks besteden ze de meeste tijd in de multiplayermodus en Warzone. Een belangrijke toevoeging aan de multiplayer is ‘omnimovement’, een systeem dat het mogelijk maakt om in elke richting te sprinten. Andere veranderingen aan de multiplayer betreffen de hitzones, corner slicing, de minimap en het oldskool Prestige-systeem. Bij verschijning zijn er ook zestien maps beschikbaar.

Ten slotte heeft Activision bevestigd dat Verdansk, de allereerste Call of Duty: Warzone-map, in de lente van 2025 terugkeert naar de game. Eerst krijgen we echter de nieuwe map Area 99, die dit jaar nog uit moet komen.

Lees hier alles wat je moet weten over Call of Duty: Black Ops 6.

Sonic x Shadow Generations

25 oktober – PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X en S, Xbox One, Switch en pc

Sonic Generations is een titel die in 2011 voor het eerst verscheen op consoles en pc. De game wisselt 2D-levels en 3D-levels af in een poging om fans van zowel de oudere Sonic-games als de nieuwere titels blij te maken. De game werd gemaakt om het twintigste jubileumjaar van de razend snelle egel te vieren. Nu verschijnt Sonic x Shadows Generations, een remaster van het origineel die een compleet nieuwe campagne toevoegt. Hierin staat Shadow the Hedgehog centraal, wat ongetwijfeld geen toeval is; Shadow speelt later dit jaar een grote rol in de bioscoopfilm Sonic the Hedgehog 3.

Bekijk hier de aankondigingstrailer van Sonic x Shadow Generations.

Life is Strange: Double Exposure

29 oktober – PlayStation 5, Xbox Series X en S en pc

In Life is Strange: Double Exposure keert misschien wel het meest geliefde personage uit de reeks terug; Max Caulfield speelt net zoals in het eerste deel de hoofdrol. Max studeert aan Caledon University en ze heeft aan haarzelf beloofd dat ze haar speciale krachten, waarmee ze de tijd terug kan spoelen, nooit meer zal gebruiken. De vraag is hoelang ze die belofte vol kan houden wanneer haar vriendin Safi komt te overlijden. Max ontdekt namelijk dat ze een andere, parallelle tijdlijn wel nog leeft.

Mensen die de game reserveren krijgen trouwens twee weken (!) eerder toegang tot de eerste twee hoofdstukken. Bekijk hier meerdere trailers die de personages uit Life is Strange: Double Exposure voorstellen.

Dragon Age: The Veilguard

31 oktober – PlayStation 5, Xbox Series X en S en pc

Dragon Age: The Veilguard speelt zich zo’n tien jaar na het vorige deel in de reeks, Dragon Age: Inquisition, af. Toevallig, aangezien het ook zo’n tien jaar geleden is sinds de release van Inquisition. The Veilguard is daarmee het vierde deel in de Dragon Age-franchise. Ditmaal trekken spelers eropuit om de vernietigende kracht van de elvengoden tegen te gaan. Ontwikkelaar Bioware geeft aan dat de character creator van The Veilguard “erg, erg diepgaand” is. 

Zo zijn spelers in staat om het hele lichaam aan te passen en bijvoorbeeld haar en huidskleur te kiezen. Er zijn verschillende moeilijkheidsgraden, van ‘Storyteller’ tot ‘Adventurer’ en ‘Nightmare’. Ook is er een ‘Unbound’-moeilijkheidsgraad, die je de mogelijkheid geeft om allerlei aanpassingen te maken aan de systemen in de game. Denk hierbij aan opties als aim assistance en auto-aim. Verder ziet de game er weer uit als een gigantische fantasy-rpg, met bakken lore, gevechten gebaseerd op teamsamenstelling en een wereld die spelers kennen van de boeken. 

Bekijk hier gameplaybeelden van Dragon Age: The Veilguard die een gevecht met een draak tonen.

Horizon Zero Dawn Remastered

31 oktober – PlayStation 5 en pc

Er gingen al een tijdje geruchten over het bestaan van een remaster van Horizon Zero Dawn, de game van het Nederlandse Guerrilla Games uit 2017. Deze geruchten werden onlangs bevestigd en de release van de remake laat niet lang meer op zich wachten. Mocht je Horizon Zero Dawn al in huis hebben, dan kost de upgrade je slechts tien euro. Anders betaal je de volle mep voor de remaster, aangezien Sony onlangs de prijs van het origineel stilletjes verdubbeld heeft naar 39,99 euro. Daar zit de remaster dan nog niet bij. Enkele jaren geleden verscheen er al een PS5-update voor Horizon Zero Dawn waardoor de game in 4K en 60 frames per seconde draait. Voor de remaster is er echter meer dan tien uur aan motion capturing opgenomen en het spel moet er net zo goed uitzien als het vervolg Forbidden West.

Bekijk hier de aankondigingstrailer van Horizon Zero Dawn Remastered.

©GMRimport

Overige releases

 

  • Little Survivors (pc) - 1 oktober

  • Master Detective Archives: Rain Code Plus (PS5, Series X en S en pc) - 1 oktober

  • Predator: Hunting Grounds (PS5 en Series X en S) - 1 oktober

  • Throne and Liberty (PS5, Series X en S en pc) - 1 oktober

  • Kill Knight (PS5, PS4, Series X en S, Xbox One, Switch en pc) - 3 oktober

  • Diablo 4: Vessel of Hatred (PS5, PS4, Series X en S, Xbox One en pc) - 8 oktober

  • Duck Paradox (pc) - 9 oktober

  • Amber Isle (pc) - 10 oktober

  • Fantasy Life i: The Girl Who Steals Time (Switch) - 10 oktober

  • Starship Troopers: Extermination (PS5, Series X en S en pc) - 11 oktober

  • Undisputed (PS5, Series X en S en pc) - 11 oktober

  • Just Dance 2025 Edition (PS5, Series X en S en Switch) - 15 oktober

  • New World Aeternum (PS5, Series X en S en pc) - 15 oktober

  • Age of Empires Mobile (iOS en Android) - 17 oktober

  • A Quiet Place: The Road Ahead (PS5, Series X en S en pc) - 17 oktober

  • MechWarrior 5:Clans (PS5, PS4, Series X en S, Xbox One en pc) - 17 oktober

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants Unleashed (PS5, PS4, Xbox Series X en S, Xbox One, Switch en pc) - 18 oktober

  • Unknown 9: Awakening (PS5, PS4, Series X en S, Xbox One en pc) - 18 oktober

  • Railroad Corporation 2 (pc) - 21 oktober

  • Worshippers of Cthulu (pc) - 21 oktober

  • Fear the Spotlight (PS5, PS4, Series X en S, Xbox One, Nintendo Switch en pc) - 22 oktober

  • Batman Arkham Shadow (Quest 3) - 22 oktober

  • Claws & Chaos (pc) - 22 oktober

  • No More Room In Hell 2 (pc) - 22 oktober

  • Rivals of Aether 2 (pc) - 23 oktober

  • Romancing SaGa 2: Revenge of the Seven (PS5, PS4, Switch en pc) - 24 oktober

  • Vendetta Forever (PS VR2, Quest 2, Quest 3 en Quest Pro) - 24 oktober

  • Post Trauma (PS5, Series X en S en pc) - 29 oktober

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Suikoden-anime en mobiele game onthuld
Nieuws

Suikoden-anime en mobiele game onthuld

Launchtrailer van Suikoden 1 and 2 HD Remaster Gate Rune and Dunan Unification Wars te zien

Tijdens een presentatie is Suikoden: The Anime aangekondigd. Ook de mobiele game Suikoden Star Leap is uit de doeken gedaan. Tot slot is de launchtrailer van Suikoden 1 and 2 HD Remaster Gate Rune and Dunan Unification Wars uitgebracht.

Het was al bekend dat er een livestream rondom de Suikoden-franchises uitgezonden zou worden. Om met de anime te beginnen: de animatiereeks wordt gebaseerd op het verhaal van Suikoden 2 en wordt gemaakt door Konami Animation. Veel meer info is er nog niet.

Ook werd de mobiele game Suikoden Star Leap voor iOS en Android aangekondigd, dat free-to-play met microtransacties wordt. Een releasedatum is er nog niet. De compleet nieuwe game is specifiek voor smartphones ontwikkeld. De pixelart doet daarbij denken aan de klassieke games uit de reeks.

Tot slot is er ook een launchtrailer uitgebracht van Suikoden 1 and 2 HD Remaster Gate Rune and Dunan Unification Wars, dat aankomende donderdag verschijnt op PlayStation- en Xbox-consoles, Switch en pc. De collectie bevat de eerste twee games uit de reeks met verbeterde graphics, gameplay en andere verbeteringen.

De Suikoden-games kwamen in de jaren 90 uit op PlayStation en later ook Saturn. De rpg-reeks is losjes gebaseerd op het Chinese verhaal Water Margin. De games richten zich op mythische kristallen, politiek en de '108 Stars of Destiny'.

Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Gerucht: Ontwikkeling van geplande Far Cry-multiplayershooter herstart
Nieuws

Gerucht: Ontwikkeling van geplande Far Cry-multiplayershooter herstart

Er gaan al enkele jaren geruchten over de vermeende extractionshooter

Volgens geruchten is de Far Cry-extractionshooter die in ontwikkeling zou zijn bij Ubisoft helemaal opnieuw begonnen.

Er gaan al geruime tijd geruchten dat Ubisoft aan twee nieuwe Far Cry-games werkt - Far Cry 7 en een multiplayer-extractionshooter. Volgens de betrouwbare Tom Henderson van Insider Gaming zou de ontwikkeling van die laatstgenoemde game zijn herstart.

Eerdere geruchten meldden dat de multiplayershooter de codenaam Maverick draagt. De game zou zijn ontstaan als multiplayermodus voor Far Cry 7, maar in 2023 zijn omgevormd tot losstaande game. Het spel zou zich hebben afgespeeld in Alaska, waar mensen in barre omstandigheden moesten zien te overleven terwijl wilde dieren, NPC's en andere spelers jacht op hen maakten.

Insider Gaming claimt nu echter met meerdere bronnen die bekend zijn met de ontwikkeling te hebben gepraat en te hebben vernomen dat de ontwikkeling helemaal opnieuw is begonnen. De ontwikkeling zou niet naar wens zijn verlopen, en de het techteam dat aan de multiplayergame werkte zou op Far Cry 7 zijn gezet om er voor te zorgen dat die ontwikkeling wel zo vlekkeloos mogelijk verloopt.

Insider Gaming geeft geen exacte reden voor het schrappen van al het gedane werk voor Maverick, al zou Ubisofts huidige strategie met een focus op het streamlinen van en projecten en teams om hoge kwaliteit te waarborgen er onderdeel van uitmaken. Ubisoft Montreal zou de ontwikkeling van zowel Far Cry 7 als Maverick hebben geleid, maar geeft de reboot van de multiplayergame nu door aan Ubisoft Sherbrooke, waar men aan nieuwe prototypes gaat werken.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!