De Sims 4 Studentenleven krijgt je terug de schoolbanken in
Reviews

De Sims 4 Studentenleven krijgt je terug de schoolbanken in

EA pompt er de laatste tijd veel Sims 4-content uit, en ons hoor je niet klagen. Na de Eilandleven-dlc is het eindelijk tijd voor de Studentenleven-uitbreiding, die recent verscheen. Het Studentenleven was ten tijde van Sims 3 razend populair en spelers wachtten met smart op de Sims 4-versie. De vreugde was daarom uiteraard groot toen bekendgemaakt werd dat je Sim weer terug de schoolbanken in kan, maar is het pakket ook de moeite waard?

In het kort biedt Studentenleven nieuwe gameplay-opties die passen bij het leven van een student, zoals het volgen van lessen en buitenschoolse activiteiten doen. Ook kunnen spelers nu een robot creëren, met hun sims rondfietsen en zijn er zoals gewoonlijk veel bouw- en creëer-een-sim items toegevoegd.

©GMRimport

Bouw- en creëer-een-sim-items

Om te beginnen zijn de bouwitems in dit pakket fantastisch. Ze bieden de mogelijkheid om het Engelse stads- en plattelandsleven naar de Sims 4 te brengen, met prachtige ramen, deuren en meubels. Qua planten, vloeren en muren had het wat uitgebreider gekund, maar anderzijds is dat niet de focus van deze uitbreiding. Ook de nieuwe items in creëer-een-sim zijn vernieuwend en vrij hip. De kledingkeuze is bijvoorbeeld vrij modern en biedt meer opties om je jongvolwassen sim aan te kleden.

Een huis te creëren met zoveel mogelijk voorwerpen uit de basisgame en deze uitbreiding is bijzonder eenvoudig, en dat zegt wat over het aanbod van Studentenleven. Weliswaar zit je een beetje vast aan de oud-Engelse stijl, maar als dat je smaak is, zit je hier helemaal goed. De twee universiteiten waaruit je kunt kiezen zijn compleet tegenovergesteld: Britechester oogt klassiek en Foxbury juist modern en nieuw. Dit zie je ook terug in de bouwvoorwerpen, alleen heeft klassiek behoorlijk de overhand. Dat is op zich geen probleem, omdat moderne voorwerpen onderdeel uitmaken van veel andere pakketten, maar als je alleen de basisgame hebt, dan is Studentenleven een beetje uit balans.

De bouwterreinen hadden verder beter gekund, al is het een grote stap vooruit in vergelijking met de Sims 3. Er zijn meer aanpassingsopties voor studentenkamers en je sim heeft nu ook de optie om een huis te huren, dat de speler volledig zelf kan bouwen als hij/zij dat wil. Het enige wat ietwat frustrerend is voor iemand die graag bouwt, is dat die mogelijkheid er tijdens gameplay niet. Je sim kan dus bepaalde voorwerpen kopen om de kamer mee te decoreren, maar de bouwoptie is niet aanwezig. Gelukkig is er wel de mogelijkheid tot het gebruiken van de in-game ‘cheats’ om alsnog te kunnen bouwen in de gameplay-modus, dus het is niet onmogelijk.

Je eet maar wat van die grote hoeveelheden eten die je huisgenoten overal en nergens achterlaten

-

©GMRimport

Onrealistische prijzen

De prijzen van spullen zijn niet bepaald realistisch in Studentenleven. Nu is dat in games niet per se van belang, maar de duurste objecten komen nog niet boven de 2000 euro uit - dat is inclusief kamerhuur en collegegeld. Deze kosten zouden voor de uitdaging wat hoger mogen zijn, want de beurzen en leningen hebben op namelijk weinig nut als je het standaard startbedrag van 20.000 simoleons krijgt bij het creëren van een nieuw huishouden. Bovendien is het echte studentenleven niet bepaald goedkoop.

Daarnaast - ik spreek even uit eigen ervaring - werken een hoop studenten naast hun studie en hebben ze ook nog buitenschoolse activiteiten, zoals voetbal (voetbal is dan weer niet uit eigen ervaring). Studentenleven biedt beide opties, maar je kan ze niet tegelijkertijd doen. Als je een bijbaantje nodig hebt om de studie van je sim te betalen, dan kan je Sim bijvoorbeeld niet meer bij de voetbalclub. Terwijl deze buitenschoolse activiteiten juist het plezier van een studentenleven zijn – voor sommigen dan. Andersom is het helemaal vreemd: als je Sim bij een club hoort, dan mag hij of zij niet extra werken. Jammer dus als je blut bent. Je eet maar wat van die grote hoeveelheden eten die je huisgenoten overal en nergens achterlaten.

©GMRimport

Het schoolleven is overweldigend

Voor iemand die Studentenleven voor het eerst gaat spelen hebben we een gouden tip: doe niet vier klassen tegelijkertijd. Om uiteindelijk te slagen moet je sim twaalf vakken voltooid hebben. Aan het begin van een semester kan je kiezen hoeveel klassen, met een maximum van vier in totaal (dat is inclusief de extra klas). In theorie kan je er dus vier tegelijkertijd volgen, maar dat betekent dat je sim echt alleen tijd heeft om te studeren en naar de lessen te gaan. Misschien dat je tussendoor tijd vindt om even te slapen, maar naast het schrijven van verslagen, huiswerk maken en presentaties voorbereiden blijft daar ook weinig tijd voor over.

Als je naast je studie ook nog wat plezier wil hebben, zoals naar een club gaan, dan kan je beter voor een maximum van drie vakken gaan. Dit betekent dat je sim een extra semester moet volgen, maar dat de speelervaring daar waarschijnlijk wel door verbetert. Ga je voor realisme, dan kan je beter kiezen voor vier vakken. Dat gaat gepaard met slaaptekort, stress en heel veel koffie voor je sim.

Helaas worden lessen niet in beeld gebracht: je sim gaat ernaartoe, maar de speler ziet er verder niks van. Dit is ook zo voor de meeste banen in de Sims 4. EA laat daarmee een stukje vernieuwing aan zich voorbijgaan, maar anderzijds had het qua gameplay waarschijnlijk weinig uitgemaakt. Want hoewel je bij de speelbare banen je sim kan helpen met werken, is er in de schoolbanken niet veel anders te doen dan leren. Maar goed, dat hoort ook bij studeren.

De Sims 4 Studentenleven is reeds beschikbaar voor pc en komt op 17 december uit voor PlayStation 4 en Xbox One.

Uitstekend
Conclusie

De Sims 4 Studentenleven is voor de ervaren en beginnende Simmer een must-have. Het pakket voegt een realistisch aspect, meer gameplayopties en meer groeimogelijkheden voor je sim toe aan de game. Ook de bouw- en creëer-een-sim-items zijn een leuke toevoeging aan de basisgame. Wel is het verstandig om op te zoeken wat voor voorwerpen de game toevoegt, want die zullen niet bij iedereen in de smaak vallen.

Plus- en minpunten
  • Veel nieuwe gameplayopties, mooie bouwitems, een hele nieuwe stijl gebouwen, nieuwe banen en toekomstmogelijkheden, prachtige map met genoeg bouwmogelijkheden
  • Financiën zijn onrealistisch, lessen worden niet in beeld gebracht, campussen kunnen niet vanaf scratch gemaakt worden

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
NetEase zou van plan zijn diverse studio's buiten China te sluiten
Nieuws

NetEase zou van plan zijn diverse studio's buiten China te sluiten

Amerikaanse Marvel Rivals-ontwikkelaar al ontslagen, deel van Liquid Swords ook

Het uit China afkomstige NetEase - onder andere bekend van Marvel Rivals - zou van plan zijn om meer dan twaalf ontwikkelstudio's te sluiten.

Dat blijkt uit een reportage op Game File, de betrouwbare nieuwsbrief van gamejournalist Stephen Totilo. Eerder deze week werd de Amerikaanse tak van NetEase dat meehielp aan de ontwikkeling van Marvel Rivals al ontslagen. Daarnaast vielen er ontslagen bij het door NetEase gefinancierde Liquid Swords, de nieuwe studio van een van de oprichters van de Just Cause-ontwikkelaar.

Dit zou volgens Totilo nog maar het topje van de ijsberg zijn. Hij claimt dat meer dan een dozijn studio's mogelijk worden gesloten of verkocht, en dan met name de studio's van het bedrijf die buiten China gevestigd zijn. Dit zou een bewuste strategie zijn van het bedrijf om minder focus op deze teams buiten zijn thuisland te creëren.

NetEase is een van de grootste gamebedrijven ter wereld. NetEase heeft de afgelopen jaren samen met gerenommeerde ontwikkelaars overal ter wereld nieuwe gamestudio's opgericht, en het lijkt er dus op dat sommige van deze studio's nu dreigen gesloten of verkocht te worden.

Zo heeft NetEase geïnvesteerd in Rebel Wolves, een studio bestaande uit voormalige ontwikkelaars van CD Projekt Red waar men aan Blood of Dawnwalker werkt. Met Dragon Quest-Ryutaro Ichimura werd PinCool opgericht, het bedrijf kocht Heavy Rain- en Detroit: Become Human-studio Quantic Dream, Like a Dragon-bedenker Toshihiro Nagoshi opende met NetEase Nagoshi Studio en No More Heroes-ontwikkelaar Grasshopper Manufacture werd gekocht. Het is maar een kleine greep in de investeringen en aankopen die het Chinese bedrijf de afgelopen jaren heeft gedaan.

Ondanks de geruchten onthulde NetEase deze week recordcijfers voor het afgelopen kwartaal. Er werd een stijging van 1,5 procent aan omzet op het gebied van games en services waargemaakt ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Die omzet stond het afgelopen kwartaal op 2,9 miljard dollar. Marvel Rivals heeft inmiddels 40 miljoen spelers.

Overigens claimt Bloomberg in een artikel over NetEase-CEO William Ding dat hij overwoog Marvel Rivals te annuleren voor release. Ding zou het niet hebben zien zitten om Disney te betalen voor de rechten op Marvel-personages. Ook werd besproken of het mogelijk was om de superhelden voor zelfbedachte personages te vervangen. NetEase zelf ontkent deze claims en claimt sinds 2017 een nauwe samenwerking met Marvel te hebben.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nieuwe regisseur voor aankomende Street Fighter-film gevonden
Nieuws

Nieuwe regisseur voor aankomende Street Fighter-film gevonden

De première staat gepland op 20 maart 2026

De live-action Street Fighter-film die eerder al werd aangekondigd heeft een nieuwe regisseur, namelijk Kitao Sakurai.

Dat meldt The Hollywood Reporter. Sakurai is vooral bekend van de in 2021 verschenen Netflix-film Bad Trip met komediant Eric André in de hoofdrol. Sakurai regisseerde ook The Eric André Show. Verder heeft hij enkele afleveringen van de Twisted Metal-televisieserie geregisseerd.

Hij neemt het stokje over van Danny en Michael Philippou, twee broers uit Australië die afgelopen jaar de film niet meer bleken te kunnen regisseren vanwege een mismatch in planning.

Concrete details over de live-action film zijn er nog niet. Wel zou de eerder aangekondigde premièredatum van 20 maart 2026 nog haalbaar zijn. Capcom, de ontwikkelaar en uitgever van de gamereeks, is wel betrokken bij de verfilming.

Er zijn al vaker (animatie)films gebaseerd op Street Fighter uitgekomen. Een van de bekendere voorbeelden is de in 1994 verschenen gelijknamige film met Jean-Claude van Damme als Guile en wijlen Raúl Juliá als M. Bison. In 2009 verscheen Street Fighter: The Legend of Chun-Li, met Kristin Kreuk als Chun-Li.

De meest recente game in de fighterreeks is Street Fighter 6, dat beschikbaar is op PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X en S en pc. Tom Kerkhof beloonde de game met een 9: "Door de gelikte presentatie, inventieve besturing en de uitgebreidste singleplayer-ervaring die de franchise ooit heeft gehad, is Street Fighter 6 toegankelijker dan ooit. Het spel oogt geweldig en speelt zelfs nog beter. Dit is zonder twijfel een van de leukste vechtspellen van de afgelopen tijd – en daarmee ook een van de beste delen uit de reeks."

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!