Blair Witch is vooral griezelig buggy
Reviews

Blair Witch is vooral griezelig buggy

The Blair Witch Project is zonder enige twijfel een van de meest invloedrijke horrorfilms van de afgelopen decennia. Met een minimalistisch spookverhaal en een minstens zo minimalistisch budget wisten een paar filmstudenten een angstaanjagende film te maken. The Blair Witch Project deed voor donkere bossen wat Jaws voor de oceaan heeft gedaan.

De invloed van The Blair Witch Project is gigantisch en is echt niet alleen in films terug te zien. Genoeg games hebben hun trucjes geleerd van deze horrorfilm. Een Blair Witch-game in 2019 voelt daardoor niet helemaal onlogisch. Het is eigenlijk de hoogste tijd dat de heks een nieuwe poging doet om haar gezicht te laten zien in dit medium.

©GMRimport

Mislukte psychologische horror

Bloober Team – bekend van onder andere Layers of Fear en Observer - lijkt op het eerste gezicht precies de juiste ontwikkelaar voor deze game. Hun eerdere werk richtte zich ook al meer op psychologische horror dan enkel schrikmomenten. Blair Witch is dan ook spaarzaam met de luide geluiden en cheap scares. Helaas komt de psychologische horror nooit helemaal tot zijn recht.

Daarvoor is Blair Witch veel te buggy, eentonig en voorspelbaar. Het verhaal over voormalig agent Ellis en zijn hond Bullet die in het bos op zoek gaan naar een vermist kind, vertoont zoveel overeenkomsten met andere horrorverhalen dat er weinig verrassends aan is. Dat het bos ongewenste bezoekers in het ootje neemt, dagen rond laat dwalen en de zon niet meer laat opkomen is inmiddels minstens zo voorspelbaar.

Blair Witch faalt in sommige aspecten op zo’n spectaculaire wijze dat het bijna charmant wordt

-

©GMRimport

Dodelijke steppenroller

Blair Witch herhaalt bepaalde trucjes bovendien net te vaak. Een pad bewandelen, je omdraaien en vervolgens een compleet andere plek achter je hebben is de eerste keer nog geinig, maar tegen het einde al lang niet meer speciaal. Dat het spel nauwelijks fatsoenlijk loopt zit het griezelen nog meer in de weg. De framerate schommelt zelfs op rustige momenten alle kanten op. Het maakt de aanwezigheid van sommige bosmonsters eerder een lachertje dan een echte bedreiging. Halverwege het spel wordt Ellis bijvoorbeeld op de hielen gezeten door een wezen dat alleen omschreven kan worden als een gigantische tumbleweed.

Blair Witch faalt in sommige aspecten op zo’n spectaculaire wijze dat het bijna charmant wordt. De knullige dialogen en de onhandige wijze waarop er notitieblokken en krantenknipsels door het bos verspreid liggen, doen weinig goeds voor de geloofwaardigheid. Zo serieus als de eerste Blair Witch-film is het allemaal niet te nemen, maar het spel lijkt soms als bij toeval toch de juiste snaar aan te slaan. De grootse finale gaat bijvoorbeeld net even te lang door, maar is wel een van de zeldzame momenten dat het spel echt eng is. Om dat einde te bereiken moet je alleen wel vijf uur aan middelmatige puzzels en buggy actiemomenten overleven.

©GMRimport

Geinige gimmick

De keren dat Ellis vast komt te zitten in de omgeving, of dat Bullet nergens meer te vinden is, maken het grootste deel van het spel niet echt leuk om te spelen. De hond is tijdens deze boswandeling wel van groot belang. Hij blaft naar de geestachtige verschijningen die je een paar keer tegen het lijf loopt en hij kan op commando zoeken naar sporen in de omgeving. Hoe groot de kans is dat hij dat ook daadwerkelijk doet is een ander verhaal.

Het gebruik van de camera is misschien nog wel het meest geslaagde onderdeel van Blair Witch. Zo nu en dan stuit Ellis op een bandje met daarop een (verontrustend) fragment. Pauzeer de video op het juiste moment – wanneer er bijvoorbeeld net een deur openstaat of een personage iets laat vallen – en deze actie heeft ook effect in de realiteit van Ellis. Het is een gimmick, maar in de paar uur die het hoofdverhaal duurt weet Blair Witch er genoeg geinigs mee te doen.

Blair Witch is voor 29,99 euro verkrijgbaar voor Xbox One en pc.

Laatste reviews op Gamer.nl:

Conclusie

Blair Witch wordt geplaagd door bugs en technische problemen en dat zit de psychologische horror behoorlijk in de weg. Het wordt maar heel zelden eng in deze voorspelbare en redelijk eentonige horrorgame. Een doodzonde voor een spel gebaseerd op de gelijknamige film. Dezelfde ambities zijn misschien iets te hoog gegrepen voor Blair Witch, maar in de huidige staat is het een beter idee om de videoband van de eerste film weer eens op te zetten voor wie ouderwets wil griezelen.

Plus- en minpunten
  • Weet soms de juiste snaar te raken
  • Buggy, lelijk, voor het grootste deel niet eng, valt veel in herhaling

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nieuw Tony Hawk's Pro Skater 3+4-level 'Waterpark' uitgelicht
Nieuws

Nieuw Tony Hawk's Pro Skater 3+4-level 'Waterpark' uitgelicht

Game komt op 11 juli naar consoles en pc

Activision Blizzard heeft meer informatie gegeven over Waterpark, een compleet nieuw level in Tony Hawk's Pro Skater 3+4.

Hoewel de oude levels uit Tony Hawk's Pro Skater 3 en Tony Hawk's Pro Skater 4 natuurlijk terugkeren in deze collectie, zullen er volgens Activision ook meerdere nieuwe levels in het spel te vinden zijn. De belangrijkste is volgens de ontwikkelaar Waterpark, en in een blogpost wordt middels screenshots en uitleg meer informatie gegeven over het level. Enkele beelden van het park kwamen ook al voor in de onthullingstrailer van de game.

Waterpark is gesitueerd in de Mojavewoestijn. Het park is in verval geraakt, maar de verroeste glijbanen en leeggelopen wildwaterbaan vormen volgens de ontwikkelaar de perfecte locatie voor skatesessies. In de hierboven genoemde blogpost worden diverse interessante punten binnen het level uitgelicht, en hieronder is nog eens de onthullingstrailer te zien, alsmede enkele screenshots van Waterpark.

Het gisteren aangekondigde Tony Hawk’s Pro Skater 3+4 giet Tony Hawk's Pro Skater 3 en Tony Hawk's Pro Skater 4 in een modern jasje, met verbeterde graphics, de oorspronkelijke soundtrack, alle oude levels en zoals gezegd nieuwe skateparken. Ook Create-A-Skater en Create-A-Park keren terug.

Overigens nam de oorspronkelijke versie van Tony Hawk's Pro Skater 4 de structuur van de campagne op de schop. Levels waren groter en de tijdslimiet van 2 minuten kwam te vervallen. In deze collectie zullen er echter nieuwe opdrachten in de levels van Tony Hawk's Pro Skater 4 te vinden zijn die wel bij de timer van 2 minuten passen.

Tony Hawk's Pro Skater 3+4 verschijnt op 11 juli voor Xbox Series X en S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch en pc (Steam, Windows en Battle.net). Ook staat het spel vanaf de releasedatum op Xbox Game Pass.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Het bouwen van een thuisbasis in Assassin's Creed Shadows getoond
Nieuws

Het bouwen van een thuisbasis in Assassin's Creed Shadows getoond

Spelers kunnen zelf bepalen waar gebouwen komen te staan en hoe ze aangekleed worden

Online verschenen video's van Assassin's Creed Shadows tonen hoe spelers hun eigen thuisbasis in de game kunnen bouwen.

Het was al bekend dat de mogelijkheid om een eigen thuisbasis te bouwen in de game zit - afgelopen jaar lekte er zelfs een video van de game uit waarin dit werd getoond. Het was in Assassin's Creed Valhalla ook al mogelijk om een eigen Viking-dorp te bouwen, al waren de opties daarin beperkter.

In een pas online verschenen blogpost over de game wordt dieper ingegaan op de mogelijkheden die spelers krijgen voor het bouwen van een thuisbasis in Shadows. Spelers kunnen zelf bepalen waar gebouwen, decoraties en natuurlijke elementen komen te staan. Gebouwen kunnen ook verbonden worden met gangen en het is mogelijk om dieren te laten rondlopen, zoals een hert. Spelers kunnen deze dieren zelfs aaien.

De 'Hideout', zoals Ubisoft de locatie noemt, is niet alleen bedoeld voor spelers om hun creativiteit in kwijt te kunnen, maar ook om bepaalde NPC's te ontmoeten en vrijgespeelde beloningen te bekijken. In de hierboven aangehaalde blogpost valt meer informatie te vinden, alsmede diverse video's waarvan hieronder een aantal te zien zijn.

Assassin's Creed Shadows draait om twee personages, de Japanse shinobi Naeo en de krijger Yasuke. Spelers kunnen zelf bepalen met wie ze spelen en daar tijdens de game tussen wisselen. Daarbij lijkt Naeo zich vooral te richten op parkour- en stealthgameplay en Yasuke een gevreesde strijder te zijn.

In het spel doen spelers het Japan van de zestiende eeuw aan en volgen zij het verhaal van de twee hierboven genoemde personages. De game speelt zich af tijdens de Sengokuperiode, een tijd in Japan van oorlogvoering en binnenlandse crises. De spelwereld zal daarbij door de vier verschillende seizoenen heen gaat, wat invloed heeft op de omgeving en de gameplay.

Assassin's Creed Shadows komt op 20 maart uit voor PlayStation 5, Xbox Series X en S en pc. Eerder vandaag bleek al dat het zo'n dertig tot veertig uur kost om het hoofdverhaal van de game uit te spelen.

Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!