Assassin’s Creed: The Rebel Collection is onversneden piratenplezier
Gamer.nl
Reviews

Assassin’s Creed: The Rebel Collection is onversneden piratenplezier

Dat er in 2019 geen nieuwe Assassin’s Creed verschijnt, geeft Ubisoft mooi de gelegenheid om oudere delen weer eens opnieuw in de schappen te leggen. Eerder dit jaar verscheen al href="https://gamer.nl/artikelen/review/assassins-creed-3-remastered-is-een-interessante-geschiedenisles/" rel="noopener noreferrer" style="" target="_blank">Assassin’s Creed 3 Remastered</a> en nu liggen ook Assassin’s Creed 4: Black Flag en Rogue opnieuw in de winkels, gebundeld als The Rebel Collection. Exclusief voor de Nintendo Switch, maar dat is wel logisch aangezien Black Flag al in 2013 op de andere consoles verscheen en Rogue vorig jaar nog werd voorzien van een remaster.

Black Flag opnieuw uitgeven blijkt al snel een uitstekende beslissing van Ubisoft, vooral omdat juist dat deel veel onzin liet varen. Black Flag heeft geen moeilijk gewichtig wraakverhaal, geen overdadig nagebouwde wereldstad waarbij speelbaarheid uit het oog verloren is, geen namedropping om het namedroppen, geen grootheidswaanzin en focust minder op de hedendaagse verhaallijn. Black Flag draait veel meer om onversneden plezier en avontuur tijdens de Gouden Eeuw van de Piraterij, waardoor veel fundamentele minpunten die de serie destijds plaagden, makkelijker terzijde zijn te schuiven.

©GMRimport

Vallen, opstaan en zwaardvechten

Zo is het veel minder erg als je van een schutting of dakgoot dondert terwijl je iemand probeert te besluipen, omdat Edward Kenway veel creatiever is dan andere Assassins. Terwijl in andere delen je zwaard vooral bedoeld was als alternatief voor wanneer het fout ging, zijn de twee piratensabels van Kenway juist leuker om mee te vechten dan de klassieke hidden blades. Zelfs zijn pistolen, van die ouderwetse flintlocks met één kogel, schiet hij met charismatische sierlijkheid leeg.

Ook het eindeloos beklimmen van hoge gebouwen en torens zei Ubisoft (tijdelijk) vaarwel met Black Flag. In het Caribisch gebied staat hier en daar wel een kerk, maar het zijn geen gigantische bouwsels zoals de Notre Dame of de Hagia Sophia, waarin de uitdaging ‘m vooral zat in uitdokteren wat de makers wel en niet als ‘klimbaar’ hebben ingesteld. De lage huisjes van Havana en Nassau vormen daardoor veel minder een obstakel, zelfs al blijft de besturing tijdens freerunnen en klimmen grillig.

©GMRimport

©GMRimport

©GMRimport

Zeeslagen en -liederen

Stealth en klimmen is sowieso ondergeschikt in Black Flag. Hoewel je af en toe heus nog wel iemand moet achtervolgen of ongezien van een hidden blade tussen de ribben moet voorzien, zit Black Flag veel meer vol (piraten)actie. Zolang Skull & Bones niet uit is, blijft Black Flag een van de beste piratengames op de markt, waarin je bemanningsleden uit volle borst vrolijke Sea Shanty’s brullen en je met speels gemak andere schepen op spectaculaire wijze entert, iets dat keer op keer bevredigend blijft.

Black Flag staat dan ook in ons geheugen als de leukste Assassin’s Creed, in ieder geval van voordat Odyssey uitkwam. Onze herinneringen blijken niet door de tijd vervalst. Het is allemaal zoveel luchtiger dan al die krampachtige wraakverhalen uit andere delen in de serie. Edward Kenway is gewoon een piraat (met een geweldige dosis charisma) die toevallig in het conflict tussen de Templars en Assassins rolt en zich vooral laat leiden door nieuwsgierigheid, hopende op misschien wat goud, maar vooral avontuur. En dat is precies wat Black Flag is: een piratenavontuur. Niets meer en niets minder.

Het blijft iets bijzonders om dergelijke games op een handheld te spelen, hoewel dat effect sinds releases als Doom en The Witcher 3 wel afneemt

-

Rogue

In zekere zin kan dat ook gezegd worden over Rogue, dat eigenlijk alles uit Black Flag nog eens dunnetjes overdoet. Hoewel Rogue qua setting wat traditioneler is (lees: het neemt zichzelf weer iets serieuzer), en wat meer gebruikmaakt van beruchte ‘klimroutes’ die vaak nauwer luisteren dan de besturing geschikt voor is, breng je ook in Rogue veel tijd door op je schip en vecht Shay Cormack met dezelfde sierlijkheid als Kenway. Rogue biedt bovendien een uniek perspectief: Cormack begint als Assassin, maar loopt gaandeweg over naar de Templars.

Technisch gezien had Ubisoft meer uit de Rebel Collection kunnen halen. We hebben sterk het vermoeden dat de PS3- en Xbox 360-edities van Black Flag zijn gebruikt als bronmateriaal, en niet de mooiere versie die op de huidige generatie spelcomputers verscheen. Dat blijkt bijvoorbeeld uit de zee die minder kleurgradaties en waterrimpels vertoont. Ook is de minimap links onderin beeld op de televisie erg groot. In handheldmodus vallen dit soort details niet of nauwelijks op. Het blijft iets bijzonders om dergelijke games op een handheld te spelen, hoewel dat effect sinds releases als Doom en The Witcher 3 wel afneemt.

©GMRimport

Misschien is deze collectie wat dat betreft wel twee jaar te laat uitgegeven. Het is ook niet alsof Ubisoft veel tijd heeft genomen om de game verder te polijsten, want pop-up en houterige animaties (met name van grote wapperende vlaggen om een of andere reden) ontsieren de collectie met regelmaat. Toch heeft Ubisoft wel de moeite genomen om de collectie leuk aan te kleden. Zo bevat de game niet alleen Black Flag en Rogue, maar ook een kort hoofdstuk met Aveline uit Liberation in de hoofdrol en de downloadbare content Freedom Cry. Bovendien krijg je digitale edities van de manga Awakening en het boek Blackbeard: The Lost Journal, een best tof notitieboek van Blackbeard.

Hoewel er meer in had gezeten, is de Rebel Collection dus geen gemakzuchtige of overbodige heruitgave. De titel ‘Rebel Collection’ heeft zeker een dubbele betekenis. Het slaat niet alleen op hoofdpersonages Kenway en Cormack, de James Deans van de serie, maar ook op de games zelf, die breken met tradities en als een frisse wind door de franchise waaien en juist daardoor nog steeds de moeite zijn.

Assassin’s Creed: The Rebel Collection is nu verkrijgbaar voor Nintendo Switch.

Laatste reviews op Gamer.nl:

Goed
Conclusie

Assassin’s Creed: The Rebel Collection is een prima zoethoudertje in een jaar waarin geen nieuwe game in de serie verschijnt. Technisch is de collectie niet indrukwekkend – zelfs niet voor een handheld – maar het ongebreidelde piratenplezier uit met name Black Flag houdt zich ook in 2019 goed staande. Met Rogue en een hoop andere extra’s is het bovendien een lekker flink pakket.

Plus- en minpunten
  • Zet plezier voorop, Edward Kenway is de meest charismatische Assassin uit de serie, zeeslaggameplay blijft onovertroffen, uitgebreid pakket aan content
  • Onnauwkeurige besturing op het land, grafisch wat vlak, veel pop-up en houterige animaties

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Scammers sturen uitnodigingen voor Switch 2-pre-orders in Japan
Gamer.nl
Nieuws

Scammers sturen uitnodigingen voor Switch 2-pre-orders in Japan

Nintendo waarschuwt voor phishing e-mails

In Japan gaan er e-mails van scammers rond waarin wordt geclaimd dat mensen zogenaamd een loterij voor pre-orders voor de Nintendo Switch 2 hebben gewonnen.

Hoewel de Switch 2-pre-orders in Nederland al enkele weken live zijn en naar mensen die er als eerste bij zijn gaan, worden er in Japan bij winkels en Nintendo zelf 'loterijen' gehouden. Mensen schrijven zich massaal in, en via een random systeem worden de gelukkigen gekozen die een pre-order voor de aankomende hybride console mogen plaatsen.

Sommige consumenten in het land ontvangen echter e-mails van scammers waarin staat dat ze deze loterij hebben gewonnen. Wanneer ze op een link in de e-mail klikken, komen ze op een website buiten de Nintendo Store. Nintendo heeft in een statement op X laten weten (via Gamespot) dat er 'phishing e-mails' de ronde doen. Het bedrijf benadrukt dan ook dat het geen e-mails stuurt over de loterij waar een link om te pre-orderen in staat.

De Nintendo Switch 2 komt wereldwijd op 5 juni uit en gaat 469,99 euro kosten, al komt er ook een versie van de console voor 509,99 euro beschikbaar waar een digitale code voor Mario Kart World bij zit. De reserveringen zijn in Nederland zoals gezegd al enige tijd geopend - houd pre-order-mogelijkheden hier in de gaten.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nieuwe Mafia: The Old Country-gameplay wordt op 8 mei getoond
Gamer.nl
Nieuws

Nieuwe Mafia: The Old Country-gameplay wordt op 8 mei getoond

Waarschijnlijk wordt dan ook de releasedatum van het spel bevestigd

Op 8 mei wordt tijdens PAX East een nieuwe gameplaytrailer van het aankomende Mafia: The Old Country getoond.

Dat werd via de officiële socialmediakanalen aangekondigd. "De stilte is bijna voorbij. Wees voorbereid - 8 mei begint het nieuwe hoofdstuk." Een officiële gameplaytrailer komt op die dag om 17:00 uur Nederlandse tijd uit. Een drietal uur later wordt er een panel met de ontwikkelaars gehouden op PAX East.

Mafia: The Old Country werd afgelopen augustus aangekondigd. De game speelt zich af in het begin van de vorige eeuw op Sicilië, waar de Italiaanse maffia zijn oorsprong vindt. Het gaat om een lineaire game die om het verhaal draait. De hoofdrol is daarbij weggelegd voor het nieuwe personage Enzo, die in zijn jeugd geforceerd werd in de helse zwavelmijnen van Sicilië te werken en nu de kans krijgt om onderdeel uit te maken van Don Torrisi's misdaadfamilie.

Het spel wordt ontwikkeld door Hangar 13, dat eerder Mafia 3 en Mafia: Definitive Edition ontwikkelde. Mafia: The Old Country komt uit op pc (Steam), PlayStation 5 en Xbox Series X en S. Een releasedatum is nog niet officieel aangekondigd, maar eerder deze maand werd per ongeluk in een bericht op Steam gemeld dat het spel op 8 augustus verschijnt. Het is dan ook waarschijnlijk dat deze releasedatum met de komst van de gameplaytrailer wordt bevestigd.

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!