Review: De Sims 1 en 2 Legacy Collection bieden geen verrassingen
Gamer.nl
Reviews

Review: De Sims 1 en 2 Legacy Collection bieden geen verrassingen

Met bugs en al

De Sims-franchise is dit jaar een kwarteeuw oud, en om dat te vieren heeft Electronic Arts de eerste twee Sims-games opnieuw uitgebracht, onder de noemer de ‘Legacy Collection’. Helaas is daarmee ook wel het meeste gezegd.

De heruitgaven van de Sims 1 en 2 zijn namelijk precies dat: heruitgaven. Geen remakes, geen remasters, maar gewoon de games, precies zoals ze 25 jaar geleden uitkwamen, inclusief alle uitbreidingen, afgezien van – om de een of andere reden –Ikea Home Stuff voor de Sims 2. Alles is dus exact hetzelfde, maar nu ook compatible met moderne bestuurssystemen. Dat kun je als iets positiefs of iets negatiefs zien, maar één ding is zeker: nostalgische gevoelens zijn onvermijdelijk.

Je had me bij ‘Sul Sul’

Ergens is het fijn om te zien dat de games geen modernisering of veranderingen hebben ondergaan. Er was al jaren geen (legale) manier meer om De Sims 1 en 2 te spelen op hedendaagse pc’s, dus het is fijn dat ze op deze manier bewaard en beschikbaar blijven. Vanaf het moment dat het EA-logo in beeld komt en de woorden ‘Sul Sul’ klonken, voelt het alsof je na school op de huiscomputer een oude Sims-cd-rom opstart.

Anno 2025 voelen de games wel ‘moeilijker’ dan gedacht . Behoeftes van sims gaan zo snel omlaag dat het een constante uitdaging is om ze tevreden te houden en ervoor te zorgen dat ze niet om de haverklap hun carrière en sociale relaties verzieken vanwege hun slechte humeur. En dan moet je ook nog maar hopen dat je huis niet zomaar in de fik vliegt. Challenges die in bij latere edities populair werden, zoals Rags to Riches of de Legacy Challeng’, zijn overbodig bij deze game; je familie in leven houden is al lastig zat. De Sims 1 is pure chaos, wat precies de lol ervan is.

Watch on YouTube

De Sims 2 borduurt voort op de eerste game en maakt een bizarre sprong in kwaliteit. Het is dan ook niet voor niets de favoriete titel in de franchise van een groot deel van de Sims-liefhebbers. De gameplay is ontzettend uitgebreid ten opzichte van De Sims 1. Zo kunnen sims ouder worden en angsten en verlangen hebben, en zijn er een hoop sociale interacties en beloningen om te verdienen toegevoegd.

De uitdaging om een succesvol leven op te bouwen voor je sims is er nog steeds, maar het is aanzienlijk minder stressvol, waardoor er meer tijd overblijft voor maffe avonturen. Er is zeker met alle uitbreidingen die de Legacy Collection met zich meebrengt absoluut geen tekort aan dingen om te doen en ontdekken in deze game. Mijn favoriete aspect van De Sims 2 is en blijft echter toch wel de mate van diepgang die in alle kleine hoekjes verstopt zit. Alle buurten en townies hebben hun eigen verhaal om te ontrafelen, wat de game zoveel meer maakt dan alleen een zandbak.

Traditiegetrouw crashen

Niet alleen de gameplay is direct overgenomen van de oude versies, maar helaas zijn alle oude bugs ook weer van de partij. Het duurde tijdens onze reviewperiode ongeveer een half uur tot de woorden ‘The application has crashed. The application will now terminate’ opdoken. Zowel De Sims 1 als 2 tonen regelmatig object- en animation-errors en crashen wanneer de wind verkeerd staat. Bij elk laadscherm kun je je hart weer een beetje vasthouden en bidden dat de zes uur die je in het opvoeden van je kind hebt gestoken niet voor niks zijn geweest. De Legacy Collections lijken dus aan elkaar te worden gehouden met ducttape, een stukje authentieke Sims-ervaring die we toch liever achter hadden gelaten.

De games hebben behoorlijk wat kuren, maar zijn gelukkig niet onspeelbaar. Met een beetje geluk speel je uren zonder crashes of errors, en EA werkt aan verscheidene updates om de vele technische problemen aan te pakken. Dat neemt echter niet weg dat de staat van beide games op dit moment simpelweg ondermaats is. De Legacy Collections hebben eigenlijk maar één taak: werken op moderne pc’s, en zijn daar in essentie in gefaald.

Vroeger was alles beter

De Sims-franchise is door de jaren heen nogal veranderd, ten goede of ten kwade. De Legacy Collection biedt niet alleen perspectief over hoever we sindsdien gekomen zijn, maar drukt toch ook je neus op het feit dat games van een kwarteeuw geleden op bepaalde vlakken meer ziel hebben dan de meest recente titel in de Sims-franchise. De Sims 1 en 2 zijn overduidelijk met liefde gemaakt en de passie en ambitie erachter is nog altijd voelbaar.

Natuurlijk hebben ze een ouderwetse UI, houterige animaties, blokkerige graphics, weinig intuïtieve besturing - alles over het algemeen behoorlijk gedateerd. Kijk je daar echter doorheen, dan vind je nog altijd bijzonder vermakelijke games waar je uren lol aan kan beleven. Voor wie De Sims 1 en 2 vroeger gespeeld heeft zal nostalgie alleen misschien al genoeg zijn om je met de Legacy Collections te vermaken, maar ook als het je eerste keer is valt er absoluut anno 2025 van deze games te genieten.

The Sims Legacy Collection en The Sims 2 Legacy Collection zijn nu beschikbaar voor pc, zowel apart als in een bundel.

Oké
Conclusie

De Sims Legacy Collections is exact zoals je je de games herinnert, chaos, bugs, glitches en al. De Sims 1 en 2 zijn niet voor niets iconisch en zijn 25 jaar na dato nog altijd net zo vermakelijk als de dag dat ze uitkwamen. Voor de echte Sims-liefhebber die wat crashes voor lief kan nemen zijn ze voor het nostalgische gevoel zeker het spelen waard, al is de technische staat van beide games niet optimaal.

Plus- en minpunten
  • Tijdloze gameplay
  • Nostalgie van de hoogste plank
  • Inclusief (bijna) alle dlc
  • Ondermaatse technische staat

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
'PlayStation 6-handheld kan PS5-games afspelen'
Gamer.nl
Nieuws

'PlayStation 6-handheld kan PS5-games afspelen'

Wel zouden games in een lagere resolutie en framerate lopen

De draagbare PlayStation-handheld die naast de PlayStation 6 in ontwikkeling zou zijn, zou in ieder geval PlayStation 5-games kunnen afspelen.

Vorig jaar gingen er al geruchten dat Sony mogelijk aan twee nieuwe systemen werkt: een traditionele PlayStation 6 en een bijbehorende handheld. AMD zou de chips van beide apparaten ontwikkelen.

Een bezoeker van gameforum ResetEra genaamd KeplerL2 claimde gisteren op dat forum (via Insider Gaming) dat de draagbare PS6-handheld niet zo krachtig wordt als de PlayStation 5. Inmiddels heeft de persoon op het forum echter verduidelijkt dat de handheld zeker PS5-games kan afspelen, alleen "niet in dezelfde resolutie en framerate, voornamelijk vanwege geheugenbandbreedte".

De leaker vergelijkt de PS6-handheld daarnaast met andere bestaande consoles. De handheld zou qua kracht ergens tussen de Xbox Series S en PS5 zitten, al geeft hij aan niet zeker te kunnen zijn omdat het apparaat een niet eerder uitgekomen GPU gebruikt.

Logischerwijs is al het bovenstaande op moment van schrijven onbevestigd. Sony heeft officieel nog niets naar buiten gebracht over een PlayStation 6, laat staan een handheldversie die mogelijk naast de PS6 uitkomt. Wel is het waarschijnlijk dat Sony op zijn minst handheldopties onderzoekt na het succes van de Nintendo Switch en de populariteit van pc-handhelds. Microsoft heeft eerde al aangegeven aan een Xbox-handheld te werken.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Screenshots van The Elder Scrolls 4: Oblivion-remake gelekt
Gamer.nl
Nieuws

Screenshots van The Elder Scrolls 4: Oblivion-remake gelekt

Virtuos blijkt de ontwikkelaar van de game te zijn

Via de website van ontwikkelaar Virtuos zijn eerste screenshots van de nog niet aangekondigde remake van The Elder Scrolls 4: Oblivion gelekt.

De screenshots waren te vinden in de backend van de website van ontwikkelaar Virtuos en tonen de wereld van Oblivion met moderne graphics. Er zijn zelfs enkele vergelijkingsscreenshots te vinden waarin de oude versie van de game tegenover de nieuwe versie wordt gelegd. De meeste screenshots zijn alweer offline gehaald, maar hieronder zijn er nog een aantal te vinden.

De remake wordt 'The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered' genoemd, maar aangezien de game in een nieuwe engine loopt, gaat het in feite om een remake. De game zou naar "Xbox, PlayStation 5, pc en Game Pass" komen. Ook zou er een Deluxe-editie verschijnen.

Er gingen al geruime tijd geruchten dat er een remake van Oblivion in ontwikkeling is. Volgens die geruchten zou Virtuos - de studio die ook de aankomende remake van Metal Gear Solid 3: Snake Eater verzorgt - aan deze remake werken. Gezien de bron van de screenshots lijkt dat te kloppen.

Journalist Jeff Grubb claimde deze week nog dat de The Elder Scrolls 4: Oblivion-remake volgende week verschijnt. "De game verschijnt in de week van 21 april, dus in feite de laatste week van de maand - oftewel volgende week. Ik heb bevestiging gekregen dat dit het geval is."

Volgens geruchten draait de remake op Unreal Engine 5. Zes elementen zouden op de schop gaan, namelijk 'stamina', 'sneak', 'archery', 'hit reaction', blocking' en de user interface. Verder zou het staminasysteem minder frustrerend zijn voor spelers, zodat mensen minder snel nauwelijks kunnen bewegen doordat de stamina op is, en de interface zou moderner en mooier zijn gemaakt. Tot slot zouden er duidelijkere effecten zijn wanneer spelers of NPC's worden geraakt tijdens gevechten.

View post on X
View post on X

Reacties

Login of maak een account en praat mee!