Xbox Series-versie en nieuwe uitbreiding van Final Fantasy 14 onthuld
Nieuws

Xbox Series-versie en nieuwe uitbreiding van Final Fantasy 14 onthuld

Mmo komt volgend jaar naar Xbox Series X en S

Final Fantasy 14 verschijnt in de lente van 2024 op Xbox Series X en S. Ook is de nieuwe uitbreiding Dawntrail aangekondigd.

Dat kondigden regisseur Naoki Yoshida en Xbox-topman Phil Spencer aan tijdens het FF14 Fan Festival en valt ook te lezen op Xbox Wire. De mmorpg Final Fantasy 14 is al sinds 2013 beschikbaar op PlayStation-consoles en pc maar komt in de lente van 2024 dus ook naar Xbox Series. Geboekte progressie in andere versies kan worden meegenomen en de game bevat cross-play. De game ondersteunt op Series X een 4k-resolutie.

In de loop van dit jaar verschijnt er een open bèta van de game op Xbox Series. Wanneer de game uitkomt, verschijnt ook de Expanded Free Trial-versie. Daarmee kan men gratis de game tot level 70 spelen. Deze Trial, die al op pc en PlayStation beschikbaar is, bevat ook de uitbreidingen Stormblood en Heavensward.

Square Enix liet in 2019 al weten dat Final Fantasy 14 naar Xbox One kwam, maar daar werd daarna niets meer over vernomen.

Verder werd de vijfde grote uitbreiding van Final Fantasy 14 aangekondigd, genaamd Dawntrail. De dlc is het begin van een nieuw verhaal binnen de mmo en speelt zich af op het nieuwe continent Tural. De mmo wordt met Dawntrail ook grafisch op de schop genomen, wat er voor zorgt dat de minimale systeemeisen van de pc-versie omhooggaan naar Intel Core i7-6700 en een Nvidia GeForce GTX 970 of AMD Radeon RX 480. De uitbreiding moet in de zomer van 2024 uitkomen.

Watch on YouTube
View post on X

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Yooka-Replaylee bevat nieuwe Rextro-minigames
Nieuws

Yooka-Replaylee bevat nieuwe Rextro-minigames

Er zijn acht verschillende platform- en puzzeluitdagingen te vinden

Rextro en zijn minigames keren terug in Yooka-Replaylee. Zijn minigames zijn wel vervangen voor compleet nieuwe uitdagingen.

In het oorspronkelijke Yooka-Laylee konden spelers al Rextro-minigames op verschillende in-game arcadekasten spelen. Playtonic heeft nu middels een trailer laten weten dat deze terugkeren in Yooka-Replaylee. Het gaat echter wel om compleet nieuwe platform- en puzzeluitdagingen. In totaal zijn er acht verschillende arcademachines te vinden in de game.

Yooka-Replaylee stopt de 3D-platformer Yooka-Laylee uit 2017 in een nieuw jasje. Spelers kunnen verbeterde graphics, animaties, prestaties en resoluties verwachten. Ook de besturing en de camera zijn verbeterd. De muziek van Grant Kirkhope en David Wise uit het origineel keert terug, maar ditmaal gespeeld door een orkest.

Yooka-Laylee heeft veel weg van duoplatformers als Banjo-Kazooie. Dat is ook niet zo vreemd: veel voormalige Rare-werknemers maken onderdeel uit van Playtonic. Na Yooka-Laylee bracht het bedrijf een 2D-vervolg in de vorm van Yooka-Laylee and the Impossible Lair uit.

Yooka-Replaylee komt op een nog onbekend moment uit op pc, PlayStation 5, Xbox Series X en S en "Nintendo-consoles", waarmee waarschijnlijk in ieder geval de Switch 2 wordt bedoeld.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
EA Sports FC 25 volgende week gratis speelbaar voor Switch Online-leden
Nieuws

EA Sports FC 25 volgende week gratis speelbaar voor Switch Online-leden

Je moet schieten, anders kun je niet scoren

EA Sports FC 25 is vanaf aankomende maandag een week lang gratis speelbaar op Nintendo Switch voor leden van Nintendo Switch Online.

Dat heeft Nintendo aangekondigd. Switch Online-leden kunnen de game alvast downloaden en vanaf maandag 24 februari een week lang gratis de voetbalgame spelen. Na de gratis week kunnen mensen die het spel aanschaffen hun opgeslagen data gebruiken om verder te spelen.

Switch Online-leden genieten van diverse voordelen. Naast de mogelijkheid om tijdelijk gratis games uit te proberen - zoals dus EA Sports FC 25 - kunnen leden ook online gamen, diverse apps met retrogames downloaden en genieten van diverse andere acties.

Lars Cornelis gaf in zijn recensie de PS5-versie van EA Sports FC 25 een 7,5: "EA Sports FC 25 is dankzij een reeks nieuwe opties vooral leuker voor spelers die het spelletje graag tactisch naar hun hand zetten. Daarnaast heeft het spel met de introducties van een simulatiestand en Rush een enorm breed bereik. FC 25 heeft wel nog wat ruwe randjes die verhinderen dat we hier met een kampioenswaardige selectie te maken hebben."

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!