Russische hackers dreigen beelden Stalker 2 uit te lekken
Gamer.nl
Nieuws

Russische hackers dreigen beelden Stalker 2 uit te lekken

Een Russische hackersgroep dreigt meer dan dertig gigabyte aan beelden van het nog uit te komen Stalker 2 uit te lekken.

Dat meldt The Gamer. Ontwikkelaar GSC Game World heeft een aantal eisen ontvangen om er voor te zorgen dat de beelden niet online worden geplaatst. "Heroverweeg jullie houding richting spelers uit Rusland en Wit-Rusland en biedt jullie excuses aan voor jullie houding tegenover de spelers in deze landen."

Verder wil de groep dat de game ook een Russische taaloptie krijgt en dat de ban op een account van een van de hackers op het officiële Discord-kanaal ongedaan wordt gemaakt. De hackers geven GSC Game World tot 15 maart om aan de eisen te voldoen. De beelden die de groep dreigt uit te geven zouden diverse spoilers bevatten voor "concepten" die nog niet aan het publiek zijn getoond.

GSC Game World, een ontwikkelaar uit Oekraïne, heeft zich meermaals uitgesproken over de invasie van Rusland in het land. Een deel van de ontwikkelaars zette diens werk eerder al voort in Tsjechië. Ook heeft het bedrijf de subtitel van diens aankomende game veranderd naar Stalker 2: Heart of Chornobyl. Chornobyl is de Oekraïense schrijfwijze van de naam.

De ontwikkelaar heeft ook gereageerd op de dreigementen van de hackers. "We zijn een Oekraïens bedrijf en, zoals de meeste Oekraïners, hebben we veel dingen meegemaakt die veel enger zijn: verwoeste huizen, geruïneerde levens en de dood van veel geliefden. Pogingen om ons te chanteren of te intimideren zijn volledig nutteloos."

Het bedrijf roept fans op om - mochten de beelden uitlekken - ze niet te bekijken en de informatie niet te verspreiden. "Oud en onafgemaakt werk kan een vertekend beeld geven van de uiteindelijke game." Het complete statement van GSC is hieronder te lezen.

Stalker 2 komt in de loop van dit jaar uit op pc, Xbox Series X en S en Game Pass. De game is drie maanden exclusief voor Microsoft - daarna kan het spel op andere consoles zoals PlayStation 5 uitkomen, al zijn andere platformversies niet officieel aangekondigd. Stalker 2 werd meerdere malen uitgesteld, mede vanwege het feit dat GSC Game World de game ontwikkelt tijdens de oorlog in Oekraïne.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered aangekondigd en uitgekomen
Gamer.nl
Nieuws

The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered aangekondigd en uitgekomen

De game werd vanmiddag officieel uit de doeken gedaan

The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered is vandaag officieel aangekondigd middels een livestream. De game is meteen beschikbaar.

In de aankondigingsvideo praatten Bethesda's Todd Howard en Matt Carofano over de nieuwe editie van de game. In eerste instantie werden beelden van het origineel getoond, dat in 2006 op Xbox 360 en pc en in 2007 op PlayStation 3 uitkwam. Er werd gekeken naar het belang van de release van dit origineel, dat openwereld-rpg's naar een hoger niveau tilde.

Vervolgens toonde de livestream beelden van de nieuwe versie van het spel. Daarbij lag er veel nadruk op de grafische verbeteringen van de game, die mogelijk worden gemaakt door Unreal Engine 5. Door de toename van details moeten spelers zich nog meer onderdeel van de spelwereld voelen.

Gameplay is ook op de schop gegaan. Hoewel de game trouw aan het origineel blijft, zijn gameplaysystemen verbeterd. Ook animaties van personages en vijanden zijn verbeterd. Tijdens gevechten vliegen de vonken en bloedspetters van het gevecht af. Hoewel de game door de meesten met een eerstepersoonsperspectief wordt gespeeld, is er ook een derdepersoonsperspectief, die in deze versie beter moet werken. Dialogen klinken natuurlijker, maar de soms opmerkelijke gesprekken die het spel zijn charme geven zijn behouden.

Oblivion Remastered wordt gezien als "de meest complete versie van Oblivion". Alle dlc - waaronder de verhalende uitbreidingen - zitten ook bij het spel inbegrepen. De game is nu verkrijgbaar op Xbox Series-consoles, Steam en PlayStation 5, en staat ook op Game Pass. De game kost 54,99 euro, al is er ook een Deluxe-uitvoering van 64,99 euro, inclusief de befaamde horse armor.

Er gingen al geruime tijd geruchten dat er een remake of remaster van The Elder Scrolls 4: Oblivion in ontwikkeling was. Er waren zelfs screenshots uitgelekt. Volgens die geruchten werkt Virtuos aan de remake, en dat blijkt nu ook te kloppen. De studio is ook bekend van de aankomende remake van Metal Gear Solid 3: Snake Eater.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Batterijduur Switch 2 Pro Controller gelijk aan vorige versie
Gamer.nl
Nieuws

Batterijduur Switch 2 Pro Controller gelijk aan vorige versie

Maar hij laadt wel sneller op

De batterijduur van de Nintendo Switch 2 Pro Controller is gelijk aan die van de Pro Controller van de eerste Switch, terwijl hij wel sneller oplaadt.

Dat spotte Nintendo Life op de officiële website van Nintendo. Net zoals de Pro Controller voor de eerste Switch, gaat de Pro Controller voor de Switch 2 ongeveer veertig uur mee voordat hij weer opgeladen moet worden. De Switch 2 Pro Controller doet er echter ongeveer 3,5 uur over om zich volledig op te laden, terwijl dit met de eerste Pro Controller zo'n 6 uur duurde.

We wisten al dat de Switch 2 Pro Controller diverse toevoegingen heeft. Zo zitten er aan de achterkant twee nieuwe knoppen - de GL- en GR-knoppen - en is er net als op de nieuwe Joy-Cons een C-knop aanwezig waarmee GameChat opgestart kan worden. De controller heeft ook HD Rumble 2, wat voor nog gedetailleerdere force feedback moet zorgen.

Het was al bekend dat huidige Pro Controllers en Joy-Cons ook gebruikt kunnen worden op de Switch 2. Het is alleen niet mogelijk om met de huidige controllers de Switch 2 uit slaapstand te halen. De Switch 2 - alsmede de Switch 2 Pro Controller - verschijnt op 5 juni.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!