Microsoft sluit tienjarige gamedeal met Britse provider EE
Nieuws

Microsoft sluit tienjarige gamedeal met Britse provider EE

Natuurlijk wordt daarbij ook Activision Blizzard genoemd

Microsoft heeft wederom een tienjarige deal gesloten om diens games via de cloud aan te bieden, ditmaal met de Britse internet- en mobiele dienst-provider EE.

Dat kondigde Microsoft-topman Phil Spencer vandaag aan. Het is de bedoeling dat pc-games van Xbox minstens tien jaar lang via de cloud aangeboden gaan worden aan EE-abonnees in Groot-Brittannië, al zijn precieze details over hoe dit gedaan wordt nog niet bekend.

Spencer meldt daarbij expliciet dat Activision Blizzard-games - mocht de overname door de Call of Duty-uitgever door Microsoft doorgaan - ook onderdeel uitmaken van deze deal.

De aankondiging is onderdeel van een langere samenwerking die Microsoft al met EE had. EE-abonnees kunnen hun Xbox Game Pass-abonnement gelijktijdig met hun EE-abonnement betalen en daardoor korting krijgen.

De timing van de aankondiging en het benoemen van Activision Blizzard is geen toeval. Microsoft kondigde vorig jaar aan de uitgever op te willen kopen en sindsdien controleren waakhonden wereldwijd of Microsoft daardoor geen monopolypositie binnen de game-industrie vergaart.

Dit jaar probeert Microsoft daarom te benadrukken dat het Activision Blizzard-games, waaronder Call of Duty, op zoveel mogelijk manieren beschikbaar wil stellen. Zo heeft het bedrijf een tienjarige deal met Nintendo gesloten, maar ook met clouddiensten zoals Boosteroid en Ubitus.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Yooka-Replaylee bevat nieuwe Rextro-minigames
Nieuws

Yooka-Replaylee bevat nieuwe Rextro-minigames

Er zijn acht verschillende platform- en puzzeluitdagingen te vinden

Rextro en zijn minigames keren terug in Yooka-Replaylee. Zijn minigames zijn wel vervangen voor compleet nieuwe uitdagingen.

In het oorspronkelijke Yooka-Laylee konden spelers al Rextro-minigames op verschillende in-game arcadekasten spelen. Playtonic heeft nu middels een trailer laten weten dat deze terugkeren in Yooka-Replaylee. Het gaat echter wel om compleet nieuwe platform- en puzzeluitdagingen. In totaal zijn er acht verschillende arcademachines te vinden in de game.

Yooka-Replaylee stopt de 3D-platformer Yooka-Laylee uit 2017 in een nieuw jasje. Spelers kunnen verbeterde graphics, animaties, prestaties en resoluties verwachten. Ook de besturing en de camera zijn verbeterd. De muziek van Grant Kirkhope en David Wise uit het origineel keert terug, maar ditmaal gespeeld door een orkest.

Yooka-Laylee heeft veel weg van duoplatformers als Banjo-Kazooie. Dat is ook niet zo vreemd: veel voormalige Rare-werknemers maken onderdeel uit van Playtonic. Na Yooka-Laylee bracht het bedrijf een 2D-vervolg in de vorm van Yooka-Laylee and the Impossible Lair uit.

Yooka-Replaylee komt op een nog onbekend moment uit op pc, PlayStation 5, Xbox Series X en S en "Nintendo-consoles", waarmee waarschijnlijk in ieder geval de Switch 2 wordt bedoeld.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
EA Sports FC 25 volgende week gratis speelbaar voor Switch Online-leden
Nieuws

EA Sports FC 25 volgende week gratis speelbaar voor Switch Online-leden

Je moet schieten, anders kun je niet scoren

EA Sports FC 25 is vanaf aankomende maandag een week lang gratis speelbaar op Nintendo Switch voor leden van Nintendo Switch Online.

Dat heeft Nintendo aangekondigd. Switch Online-leden kunnen de game alvast downloaden en vanaf maandag 24 februari een week lang gratis de voetbalgame spelen. Na de gratis week kunnen mensen die het spel aanschaffen hun opgeslagen data gebruiken om verder te spelen.

Switch Online-leden genieten van diverse voordelen. Naast de mogelijkheid om tijdelijk gratis games uit te proberen - zoals dus EA Sports FC 25 - kunnen leden ook online gamen, diverse apps met retrogames downloaden en genieten van diverse andere acties.

Lars Cornelis gaf in zijn recensie de PS5-versie van EA Sports FC 25 een 7,5: "EA Sports FC 25 is dankzij een reeks nieuwe opties vooral leuker voor spelers die het spelletje graag tactisch naar hun hand zetten. Daarnaast heeft het spel met de introducties van een simulatiestand en Rush een enorm breed bereik. FC 25 heeft wel nog wat ruwe randjes die verhinderen dat we hier met een kampioenswaardige selectie te maken hebben."

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!