Microsoft: 'Nieuwe consolegeneratie begint op zijn vroegst pas in 2028'
Gamer.nl
Nieuws

Microsoft: 'Nieuwe consolegeneratie begint op zijn vroegst pas in 2028'

De opvolgers van de Xbox Series X en S en PlayStation 5 verschijnen op zijn vroegst pas in 2028, zo claimt Microsoft.

Zowel Microsoft als Sony hebben uitgebreide reacties gepubliceerd voor de Competition and Markets Authority, de Britse waakhond die de overname van Activision Blizzard door Microsoft onderzoekt. In die reacties worden ook schattingen gemaakt over de release van de nieuwe generatie consoles.

"De partijen (Microsoft en Activision) weerleggen het feit dat sommige gamers aan het begin van een nieuwe generatie opnieuw beoordeelt welke console men koopt niet", aldus Microsofts reactie. "De nieuwe generatie consoles wordt op zijn vroegst niet voor de herfst van 2028 verwacht."

Volgens Microsoft is het bedrijf dan ook van plan om tot die tijd Call of Duty op PlayStation-consoles beschikbaar te stellen, waardoor Sony "meer dan genoeg tijd heeft om diens commerciële strategie aan te passen".

In Sony's statement wordt ook gepraat over een nieuwe generatie consoles, al wordt het precieze jaartal daarin gecensureerd. Sony beaamt dat Microsoft Call of Duty tot 2027 beschikbaar wil stellen op PlayStation-consoles. "Tegen de tijd dat Sony Interactive Entertainment hun nieuwe generatie console uitbrengt (wat waarschijnlijk gebeurd rond [verwijderd]), zou het toegang hebben verloren tot Call of Duty en andere Activision-games. Daardoor is de kans dat consumenten van console wisselen groot." Hoewel het jaartal hier wordt gecensureerd, lijkt dit statement ook te suggereren dat een eventuele PlayStation 6 niet voor 2027 of 2028 uitkomt.

De PlayStation 5 en Xbox Series X en S kwamen beiden in november 2020 uit. Voorgangers PlayStation 4 en Xbox One kwamen respectievelijk eind 2013 en begin 2014 uit en hebben dus een levenscyclus van zo'n zeven jaar gehad. Wanneer de opvolgers van de PlayStation 5 en Xbox Series X en S in het najaar van 2028 uit zouden komen, zouden de PS5 en Xbox Series een levenscyclus van acht jaar hebben gehad.

In het statement van Microsoft claimt het bedrijf overigens ook dat Sony meer en betere console-exclusives heeft. "Er zijn meer dan 280 exclusieve first- en third-party games uitgekomen op PlayStation in 2021 - bijna vijf keer zoveel als op Xbox. Sony heeft meer exclusieve games dan Microsoft, velen die van hogere kwaliteit zijn."

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Bethesda onthult Oblivion Remastered morgen officieel
Gamer.nl
Nieuws

Bethesda onthult Oblivion Remastered morgen officieel

Bethesda doet The Elder Scrolls 4: Oblivion morgen officieel uit de doeken.

Dat heeft de uitgever aangekondigd. De remaster wordt uit de doeken gedaan in een livestream van het bedrijf die te volgen is via YouTube en Twitch. De stream begint om 17.00 uur Nederlandse tijd. Verder heeft de uitgever nog niets over de remaster bekendgemaakt.

Dat Oblivion Remastered eraan komt, komt geenszins uit de lucht vallen. De afgelopen tijd gingen er al veel geruchten en lekten er verschillende screenshots. Een chatgesprek dat een X-gebruiker met Xbox Support had, wees er zelfs op dat de game vandaag uit zou komen. Dat blijkt nu in ieder geval niet te kloppen. Journalist Jeff Grubb gaf aan dat de game deze week zou uitkomen. Of dat zo is, is nog niet bekend. Over een eventuele releasedatum is nog niets bekend.

Volgens geruchten draait The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered op Unreal Engine 5. Zes elementen zouden op de schop gaan, namelijk 'stamina', 'sneak', 'archery', 'hit reaction', blocking' en de user interface. Verder zou het staminasysteem minder frustrerend zijn voor spelers, zodat mensen minder snel nauwelijks kunnen bewegen doordat de stamina op is, en de interface zou moderner en mooier zijn gemaakt.

Tot slot zouden er duidelijkere effecten zijn wanneer spelers of npc's worden geraakt tijdens gevechten. De remake wordt waarschijnlijk ontwikkeld door Virtuos, dat ook aan de remake van Metal Gear Solid 3: Snake Eater werkt.

Het spel komt voor zover bekend uit op Xbox Series X en S, PlayStation 5 en pc.

View post on X

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht
Gamer.nl
Nieuws

Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht

Allerlei facetten van de game zijn verbeterd

Afgelopen week is een forse 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht door Hexworks.

Met de update worden er grote wijzigingen doorgevoerd aan de in 2023 uitkomen actie-rpg. Zo wordt geboekte progressie in de online-co-op nu door beide spelers gedeeld en is er een Friend Pass-systeem, waardoor een tweede speler mee kan doen zonder dat diegene de game heeft gekocht.

Ook zijn er diverse verbeteringen aangebracht aan de gevechten en het rondbewegen in de spelwereld, waardoor de gameplay beter aanvoelt. Aanvallen en ontwijkmanoeuvres voelen sneller en is er nu een knop waarmee gesprongen kan worden. Wanneer wapens vijanden raken, is de impact ook beter voelbaar, en de user interface is op de schop gegaan om het simpeler en duidelijker te maken. De tutorial is ook verbeterd.

Er wordt al geruime tijd gewerkt aan een vervolg op Lords of the Fallen, die voor zover bekend in 2026 moet verschijnen. Het origineel kan nu met fikse korting worden aangeschaft op pc, PS5 en Xbox Series-consoles.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!