Totale omzet game-industrie met 4,3 procent gedaald in 2022
Nieuws

Totale omzet game-industrie met 4,3 procent gedaald in 2022

De totale omzet van de wereldwijde game-industrie is in 2022 met 4,3 procent gedaald ten opzichte van 2021.

Dat blijkt uit een uitgebreide grafiek van Games Industry, dat elke december een overzicht plaatst van cijfers uit de industrie, voor een groot gedeelte gebaseerd op data van analistenbureau Newzoo.

Er ging in 2022 in totaal 184,4 miljard dollar aan omzet rond in de wereldwijde game-industrie, zoals gezegd dus een daling van 4,3 procent. Hoewel daar geen reden voor werd gegeven, is het aannemelijk dat dit te maken heeft met het wegvallen van veel restricties rondom de pandemie, waardoor mensen buitenshuis meer activiteiten konden doen. Vijftig procent van de omzet werd gegenereerd door mobiele spellen, gevolgd door 28 procent via consolegames, 21 procent via fysieke en digitale pc-games en 1 procent via browsergames.

Daarbij is duidelijk dat de trend waarbij fysieke verkoop vermindert ten opzichte van digitale verkoop zich doorzet. De totale omzet bestaat voor 5,8 procent uit fysieke verkoop en voor 94,2 procent uit digitale verkoop. Daar zitten niet alleen complete games bij, maar ook alle andere digitale transacties die in-game worden gedaan.

In de Verenigde Staten blijkt Call of Duty: Modern Warfare 2 de bestverkochte game van het jaar. In Japan is dat Splatoon 3 en in het Verenigd Koninkrijk is het Fifa 23. Elden Ring en de Portal Companion Collection hebben de hoogste gemiddelde scores op Metacritic ontvangen. Genshin Impact is de meestbesproken game op Twitter, gevolgd door Final Fantasy 14 en Elden Ring. De complete grafiek met cijfers is hieronder te vinden.

©GMRimport

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Derde seizoen Black Ops 6 en Warzone uitgesteld
Nieuws

Derde seizoen Black Ops 6 en Warzone uitgesteld

Activision neemt iets langer de tijd voor nieuwe seizoen

Activision heeft de komst van het derde seizoen in Call of Duty Black Ops 6 en Warzone met twee weken uitgesteld. Het nieuwe seizoen breekt nu aan op 3 april.

Dat heeft Activision bekendgemaakt op social media. Afgaande op het geplande einde van de battle pass het huidige seizoen op 20 maart, was de verwachting dat het derde seizoen rond die datum zou beginnen. Activision meldt nu toch meer tijd nodig te hebben, om precies te zijn tot 3 april.

View post on X

“Seizoen drie is een groot moment voor Call of Duty: Warzone en Black Ops 6”, zegt Activision in zijn bericht. “We nemen de tijd om een geweldige ervaring af te leveren op 3 april.” Het bedrijf zegt verder meer te melden na de vijfde verjaardag van Warzone die volgende week plaatsvindt. Mogelijk wordt dan ook meer bekendgemaakt over de komst van de klassieke Call of Duty-map Verdansk. Recent verscheen nog een mysterieuze teller in de online merchandisewinkel van Call of Duty, met daarbij een artwork van Verdansk. De teller loopt af op 10 maart.

Verdansk was de allereerste map voor Call of Duty: Warzone, maar na enkele seizoenen verdween de map uit de game. Momenteel is Verdansk alleen speelbaar in Call of Duty: Warzone Mobile.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Achter de schermen bij PlayStation: The Concert
Nieuws

Achter de schermen bij PlayStation: The Concert

Op 29 april doet het concert Ziggo Dome te Amsterdam aan

Een nieuwe video gepubliceerd door Sony geeft fans een kijkje achter de schermen bij het aankomende PlayStation: The Concert.

In de video praten diverse componisten van gamemuziek over de aankomende wereldwijde tournee. PlayStation: The Concert werd afgelopen oktober al aangekondigd. Hier kunnen fans muziek uit verschillende PlayStation-franchises live horen. Het concert komt onder andere naar de Ziggo Dome in Nederland. Op 29 april kunnen fans de muziek, met bijbehorende beelden uit de games, beluisteren.

Tickets zijn al sinds 18 oktober aan te schaffen via de website van PlayStation. Voor het concert in Ziggo Dome moeten geïnteresseerden minstens 77 euro betalen. Het concert komt overigens ook naar zo’n tweehonderd andere steden in Europa en de Verenigde Staten. Een compleet overzicht van tourdata is op bovengenoemde website te vinden.

Tijdens PlayStation: The Concert wordt live muziek gespeeld uit verschillende bekende PlayStation-franchises, met zowel klassieke als moderne instrumenten. Onder andere de soundtracks van Bear McCreary uit God of War, Gustavo Santaolalla uit The Last of Us en muziek van de Nederlandse Joris de Man uit de Horizon-reeks zijn te horen. 

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!