Microsoft sluit tienjarige deal voor Call of Duty op Nintendo-platforms
Gamer.nl
Nieuws

Microsoft sluit tienjarige deal voor Call of Duty op Nintendo-platforms

Microsoft heeft naar eigen zeggen een tienjarige deal gesloten om Call of Duty naar Nintendo-platforms te brengen.

Dat meldt het bedrijf op social media. Eerder gaf Microsoft al aan Call of Duty naar Nintendo-consoles te willen brengen, mocht de overname van Call of Duty-uitgever Activision Blizzard doorgaan, maar nu zou er dus een bindende afspraak zijn gemaakt met Nintendo.

Het bericht spreekt specifiek van Call of Duty-games op Nintendo-platforms op dezelfde dag als dat de spellen op Xbox uitkomen, met dezelfde features. "We willen andere gameplatforms gelijke toegang geven tot Call of Duty, zodat spelers meer keuze hebben en er meer concurrentie op de gamesmarkt is."

Brad Smith, de vice chair en president van Microsoft, meldt in een retweet dat de deal onderdeel is van het plan om Xbox-games en Activision-spellen zoals Call of Duty "naar meer spelers op meer platforms te brengen". 

Hoewel er elk jaar een nieuwe Call of Duty-game uitkomt op Xbox- en PlayStation-consoles alsmede pc, is de laatste game in de populaire shooterfranchise die op een Nintendo-platform uitkwam Call of Duty: Ghosts voor de Wii U in 2013.

Het is geen toeval dat Microsoft deze publieke aankondiging doet. Specifiek vandaag wordt er een hoorzitting met de Europese Commissie gehouden waarin Microsoft diens intenties zal verdedigen. Begin vorig jaar kondigde het bedrijf aan Activision Blizzard te willen overnemen voor een recordbedrag van 68,7 miljard dollar en sindsdien ligt de deal onder een vergrootglas bij waakhonden wereldwijd. Veel instanties zijn bang dat Microsoft door de overname een monopolypositie krijgt binnen de game-industrie, door franchises als Call of Duty exclusief via Xbox-platforms en Game Pass aan te bieden.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht
Gamer.nl
Nieuws

Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht

Allerlei facetten van de game zijn verbeterd

Afgelopen week is een forse 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht door Hexworks.

Met de update worden er grote wijzigingen doorgevoerd aan de in 2023 uitkomen actie-rpg. Zo wordt geboekte progressie in de online-co-op nu door beide spelers gedeeld en is er een Friend Pass-systeem, waardoor een tweede speler mee kan doen zonder dat diegene de game heeft gekocht.

Ook zijn er diverse verbeteringen aangebracht aan de gevechten en het rondbewegen in de spelwereld, waardoor de gameplay beter aanvoelt. Aanvallen en ontwijkmanoeuvres voelen sneller en is er nu een knop waarmee gesprongen kan worden. Wanneer wapens vijanden raken, is de impact ook beter voelbaar, en de user interface is op de schop gegaan om het simpeler en duidelijker te maken. De tutorial is ook verbeterd.

Er wordt al geruime tijd gewerkt aan een vervolg op Lords of the Fallen, die voor zover bekend in 2026 moet verschijnen. Het origineel kan nu met fikse korting worden aangeschaft op pc, PS5 en Xbox Series-consoles.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Switch 2-versie van Cyberpunk 2077 maakt gebruik van DLSS
Gamer.nl
Nieuws

Switch 2-versie van Cyberpunk 2077 maakt gebruik van DLSS

De game komt tegelijk met de Switch 2 uit op 5 juni

De pas aangekondigde Nintendo Switch 2-versie van Cyberpunk 2077 maakt gebruik van AI-upscaletechnologie Deep Learing Super Sampling (DLSS).

Dat heeft ontwikkelaar CD Projekt Red aan Digital Foundry bevestigd. Daarmee is het de eerste Switch 2-game waarvan officieel bevestigd is dat er DLSS wordt gebruikt. "We gebruiken een versie van DLSS die beschikbaar is voor Nintendo Switch 2-hardware, aangedreven door Nividia's Tensor-cores. De game gebruikt DLSS in alle vier de modi: in handheld en docked, en de prestaties- en kwaliteitsgerichte variaties van elk van die opties."

Op wat voor manier DLSS precies wordt ingezet in de game, is niet bekend, maar waarschijnlijk is het bedoeld om de game in een zo hoog mogelijke resolutie en met een zo hoog mogelijke framerate te laten draaien. CD Projekt Red liet weten dat het bedrijf streeft naar een resolutie van 1080p in alle grafische modi wanneer de Switch 2 docked is. In handheldvorm wordt er naar een resolutie van 720p gestreefd.

De Switch 2-versie van Cyberpunk 2077 werd tijdens de onthulling van de eerste games voor de console en de releasedatum aangekondigd. Het spel zal net als de Switch 2 zelf vanaf 5 juni verkrijgbaar zijn. Het gaat om de Ultimate Edition van de game. Daarin zit niet alleen de hoofdgame en de diverse uitgekomen updates, maar ook de vorig jaar verschenen uitbreiding Phantom Liberty. Hieronder is de aankondigingstrailer nog eens te zien.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!