Microsoft maakt geen oude Xbox-games meer backward compatible
Nieuws

Microsoft maakt geen oude Xbox-games meer backward compatible

Microsoft is niet van plan nog meer games aan de lijst met backward compatible games op moderne Xbox-consoles toe te voegen.

Dat heeft het bedrijf benadrukt. Gisteravond maakte Microsoft bekend nog eens 76 Xbox- en Xbox 360-titels speelbaar te maken op moderne Xbox-consoles, waaronder de Max Payne- en Timesplitters-games.

Microsoft meldde eerder al dat het zou stoppen met games backward compatible maken, maar laat nu weten dat de 76 games die gisteren zijn aangekondigd echt de laatste spellen zijn. Meer games zou niet mogelijk zijn vanwege licentierestricties.

Ook aan IGN bevestigt het bedrijf nogmaals dat er geen backward compatible games bijkomen. "Dit zijn de laatste Xbox 360- en Xbox-games die aan het backward compatibility-programma worden toegevoegd. We hebben vanwege technische, wettelijke of licentierestricties de limiet van onze mogelijkheden bereikt. We weten dat we dit vaker hebben gezegd, maar hebben nog eenmaal geprobeerd zoveel mogelijk favorieten van fans terug te brengen om ons twintigjarige jubileum te vieren."

Er zijn nu zo'n zeshonderd Xbox- en Xbox 360-spellen speelbaar op moderne Xbox-consoles. Diverse favorieten van fans ontbreken echter nog, waaronder Ninja Gaiden, Rez HD, Jet Set Radio Future, Burnout 3, Project Gotham Racing en Armored Core.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Donkey Kong-kampioen Billy Mitchell wint in smaadzaak
Nieuws

Donkey Kong-kampioen Billy Mitchell wint in smaadzaak

Australische YouTuber Karl Jobst moet schadevergoeding betalen

Billy Mitchell, de voormalige recordhouder in Donkey Kong, heeft een rechtszaak gewonnen van de Australische YouTuber Karl Jobst. De rechter bepaalde dat er sprake was van smaad.

Jobst claimde in meerdere YouTube-video's dat Mitchell vals had gespeeld om de hoogste highscore in Donkey Kong te behalen. Mitchell verzet zich al jaren tegen dergelijke claims. Jobst claimde in zijn video's ook dat YouTuber Ben Smith (Apollo Legend) zelfmoord pleegde omdat Mitchell in 2020 een rechtszaak van hem won.

Mitchell klaagde Jobst aan voor smaad en heeft van rechter Ken Barlow in Brisbane gelijk gekregen. Jobst moet Mitchell 300.000 Australische dollar (173.881,50 euro) in schadevergoeding betalen, en nog eens 50.000 Australische dollar voor een andere video waarin Jobst de spot dreef met Mitchells aanklacht.

Jobst verontschuldigde zich op social media richting zijn fans. Sommigen van hen hebben meebetaald aan de kosten verbonden aan de rechtszaak. "De rechter achtte Billy een geloofwaardige getuige en geloofde alles. Vanaf dat moment kon ik niets meer doen om mijzelf te redden. Ik ga mijn opties overwegen." Mitchell gaf op social media aan "van de geur van winst in de avond te houden" en bedankte iedereen die hem steunde.

Mitchell werd vooral bekend in de jaren tachtig en negentig dankzij highscores in games als Donkey Kong en Pac-Man. In de documentaire The King of Kong: A Fistful of Quarters werd hij afgeschilderd als de aardsvijand van Steve Wiebe, de de highscore van Mitchell probeerde te verslaan. Tegenwoordig heeft Robbie Lakeman de hoogste score in Donkey Kong.

View post on X
View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
PlayStation Plus Essential-games van april nu te claimen
Nieuws

PlayStation Plus Essential-games van april nu te claimen

Met Robocop: Rogue City, The Texas Chain Saw Massacre en meer

Mensen kunnen vanaf vandaag de PlayStation Plus Essential-games van april claimen.

Zoals vorige week werd bekendgemaakt, gaat het om drie spellen, waaronder Robocop: Rogue City. Die game verscheen oorspronkelijk in het najaar van 2023 en werd goed ontvangen door critici en fans. In de first-person game moeten spelers als de robotagent de straten van Old Detroit misdaadvrij houden. De game is alleen op PlayStation 5 speelbaar.

De andere games die nu geclaimd kunnen worden zijn The Texas Chain Saw Massacre (PS5 en PS4) en Digimon Story: Cyber Sleuth - Hacker's Memory (voor PS4, maar ook op PS5 speelbaar). Alle drie de games kunnen tot 5 mei door alle PlayStation Plus-leden geclaimd worden. Hieronder zijn meer beelden van alle drie de games te zien.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!