Maker Scalebound doet boekje open over annulering
Nieuws

Maker Scalebound doet boekje open over annulering

Hideki Kamiya, de bedenker van PlatinumGames' geannuleerde Xbox-game Scalebound, heeft gepraat over wat er mis ging tijdens de ontwikkeling.

Scalebound, waarin spelers een man en een draak zouden besturen, was in ontwikkeling als exclusieve Xbox-game bij de studio achter Bayonetta en Nier: Automata. Het spel werd vorig decennium echter geannuleerd.

In een

Watch on YouTube

legt Hideki Kamiya uit wat er fout ging. "Microsoft verwachtte veel van ons en we moesten daaraan zien te voldoen. De game moest uitkomen op de nieuwste Xbox-console (de Xbox One). Ik wilde graag een technisch vooruitstrevende game maken, iets fotorealistisch." Kamiya legt uit dat hij de graphics van de game zo indrukwekkend mogelijk wilde maken, en dat hij dat combineerde met een fantasievol thema, onder andere met een draak.

"We werkten in een omgeving die we niet gewend waren: we ontwikkelde in de Unreal Engine en het ontbrak ons aan de noodzakelijke kennis om een game met online features te maken. We moesten veel grote hindernissen overkomen. We waren niet ervaren genoeg en konden die niet overkomen, met (de annulering) als resultaat."

Kamiya verontschuldigt zich voor de annulering van de game. "Het spijt mij, spelers die er naar uitkijken, en Microsoft die ons als zakenpartner vertrouwde. Ik wil mij zowel als maker en als onderdeel van PlatinumGames verontschuldigen."

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Blizzcon slaat ook dit jaar over, keert in 2026 terug
Nieuws

Blizzcon slaat ook dit jaar over, keert in 2026 terug

Een reden werd niet gegeven

Blizzcon wordt ook dit jaar niet gehouden. Wel vindt het evenement plaats op 12 en 13 september 2026.

Vorig jaar werd Blizzcon ook al niet gehouden, en fans hoopten dan ook dat het evenement dit jaar weer terug zou keren. Zij moeten, zo blijkt nu, nog een jaar langer geduld hebben. Blizzard liet niet weten waarom het evenement dit jaar niet doorgaat.

"In 2026 kan men niet alleen de gebruikelijke evenementen zoals de openingsceremonie, diepgaande panels, de Darkmoon Faire, vriendelijke competities, hands-on gameplay en meer verwachten. We willen deze iconische viering ook op betekenisvolle wijze verheffen om een onvergetelijke ervaring te bieden", aldus Blizzard.

"We bouwen aan dit evenement zoals we aan onze games werken: met een diepe inzet voor onze spelers, met respect voor de connecties die spelers met onze universums hebben en als een viering van de sterkte van onze banden die we via ons gedeelde avontuur hebben gevormd."

Blizzard - bekend van gamefranchises als Diablo, (World of) Warcraft, Starcraft en Overwatch - heeft enkele turbulente jaren achter de rug. Het bedrijf werd in 2023 samen met Activision overgenomen door Microsoft. Begin vorig jaar vielen er 1900 ontslagen bij Xbox, Bethesda en Activision Blizzard, en vertrok Blizzard-directeur Mike Ybarra bij het bedrijf. Toen werd ook aangekondigd dat er een nieuwe survivalgame waar Blizzard al jaren aan werkte was geannuleerd.

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Kaitlyn Dever bewust van haat die The Last of Us-personage Abby ontvangt
Nieuws

Kaitlyn Dever bewust van haat die The Last of Us-personage Abby ontvangt

'Het is moeilijk om mijzelf er van te weerhouden er zo nu en dan naar te kijken'

Kaitlyn Dever, de actrice die in het aankomende tweede seizoen van HBO-serie The Last of Us de rol van Abby vertolkt, heeft aangegeven zich bewust te zijn van de haat rondom het personage op internet.

Dat meldde ze in een interview met ScreenRant. "Het is moeilijk om dat niet op internet mee te krijgen, en het is moeilijk om mijzelf er van te weerhouden er zo nu en dan naar te kijken, zeker gezien mijn rol. Ik wil het personage eer aan doen en de fans trots maken door haar op een bepaalde manier tot leven te wekken."

Dever vervolgt: "Mijn hoofdfocus lag echter op de samenwerking tussen (showrunners) Neil (Druckmann) en Craig (Mazin), en er zeker van te zien dat ik de kern bereik van wie ze is, wat haar motiveert en haar emotionele staat; haar woede en frustratie en rouw. Ik wilde er zeker van zijn dat ik daar mijn meeste energie op richtte."

Afgelopen weekend werd er op SXSW een panel gehouden rondom het aankomende tweede The Last of Us-seizoen. Daar werd ook een nieuwe trailer getoond. Uit de trailer en het panel, dat hier volledig terug is te bekijken, blijkt ook dat de Cordyceps-sporen uit de games die in het eerste seizoen ontbraken in het tweede seizoen hun opwachting maken.

Het tweede seizoen verfilmt het in 2020 verschenen The Last of Us: Part 2, dat zich vier jaar na de eerste game afspeelt. In de serie zijn er vijf jaar na de gebeurtenissen uit het eerste seizoen verstreken. De game wordt in ieder geval opgedeeld in meerdere seizoenen, al is nog niet bekend hoeveel precies. Het tweede seizoen bestaat uit zeven afleveringen. De eerste aflevering verschijnt op 14 april op HBO Max.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!