Fall Guys als free-to-play-game al door vijftig miljoen mensen gespeeld
Gamer.nl
Nieuws

Fall Guys als free-to-play-game al door vijftig miljoen mensen gespeeld

Sinds Fall Guys: Ultimate Knockout twee weken geleden free-to-play is geworden, heeft het spel al vijftig miljoen spelers aangetrokken.

Dat heeft ontwikkelaar MediaTonic op social media gedeeld. Op 21 juni werd Fall Guys gratis om te spelen en kwam het spel uit voor Xbox-consoles en Nintendo Switch. Op PlayStation-consoles en pc was het spel al verkrijgbaar, maar was het voorheen een betaald product.

Er is cross-play beschikbaar tussen Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 en pc, maar voor alle versies van het spel is wel een Epic Games-account vereist. Sinds 20 juni is Fall Guys niet meer verkrijgbaar via Steam en moeten nieuwe pc-spelers het spel van de Epic Games Store halen. Bestaande Steam-spelers zullen nog wel updates voor Fall Guys blijven ontvangen.

Met de komst van een free-to-play-model is ook een eerste seizoen ingeluid genaamd Free For All. Hierin moeten allerlei nieuwe uitdagingen en beloningen zitten. Spelers kunnen een premium battle pass kopen, ook aan te schaffen met een nieuwe in-game munteenheid genaamd Show-Bucks. Daarnaast is er ook een gratis battle pass beschikbaar. Mensen die de game al hebben gekocht ontvangen een Legacy Pack met diverse cosmetische items en een premium battle pass voor het eerste seizoen. 

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Fire Emblem: The Sacred Stones aan Nintendo Switch Online toegevoegd
Gamer.nl
Nieuws

Fire Emblem: The Sacred Stones aan Nintendo Switch Online toegevoegd

Abonnement op uitbreidingspakket is ook vereist

De klassieke rpg Fire Emblem: The Sacred Stones is nu speelbaar via Nintendo Switch Online.

Fire Emblem: The Sacred Stones kwam in 2004 uit in Japan en het jaar erop in Europa en de Verenigde Staten. In de game ligt het koninkrijk Renais in puin na de plotselinge invasie van een voormalige bondgenoot.

De koninklijke erfgenamen Eirika en Ephraim gaan er op uit om Renais opnieuw op te bouwen en het duistere geheim achter de oorlog in hun thuisland te achterhalen. Het betreft het achtste deel in de Fire Emblem-reeks en het tweede deel dat ook buiten Japan uitkwam.

Het gaat om een Game Boy Advance-game, en het spel verschijnt dan ook in de GBA-app op Nintendo Switch Online. Daar is dus niet alleen een abonnement op de online dienst voor nodig, maar ook op het uitbreidingspakket.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Palworld-maker haalt Ark en Fallout aan rondom Pokémon-rechtszaak
Gamer.nl
Nieuws

Palworld-maker haalt Ark en Fallout aan rondom Pokémon-rechtszaak

Nintendo registreerde verschillende patenten na de release van Palworld

Palworld-ontwikkelaar Pocketpair claimt dat het bestaan van gamefranchises als Fallout, Ark: Survival Evolved en Tomb Raider aan om aan te geven dat de aanklacht van Nintendo ongeldig is.

Afgelopen september bleek dat Nintendo en The Pokémon Company Pocketpair voor de rechter sleept. Palworld wordt sinds release vaak vergeleken met Pokémon. Afgelopen november bleek dat de aanklacht gebaseerd is op geschonden patenten die Nintendo na de release van Palworld heeft aangemaakt.

Pocketpair heeft in een reeks reacties op de aanklacht (via VGC) gemeld dat die patenten nooit aangemaakt hadden mogen worden, aangezien er al allerlei games bestonden die de gameplaymechanismen die door deze patenten worden omschreven bevatten. Volgens Pocketpair hebben games als Ark: Survival Evolved, Octopath Traveler, Pikmin 3, Far Cry 5, Titanfall 2 en Tomb Raider dergelijke mechanismen.

Volgens Pocketpair was het voorheen in games als Pikmin 3, Far Cry 5 en Tomb Raider al mogelijk om allerlei objecten te gooien - net zoals het gooien van een bal in Pokémon en een Pal Sphere in Palworld. In games als Titanfall 2 en Rune Factory 5 is het daarnaast mogelijk om een monster te vangen en ze weer vrij te laten. Daarbij zou het in games als Octopath Traveler, Monster Super League en de Nukamon-mod voor Fallout mogelijk zijn om personages te 'vangen'.

Hoewel bovenstaande voorbeelden natuurlijk niet precies hetzelfde zijn als in Palworld en Pokémon, hoopt Pocketpair hiermee de door Nintendo aangemaakte patenten ongeldig te laten verklaren, of in ieder geval aan de rechter aan te tonen dat de patenten niet volstaan om Nintendo en The Pokémon Company te laten winnen.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!