Update: 'Er komt volgend jaar geen nieuwe Call of Duty-game uit'
Gamer.nl
Nieuws

Update: 'Er komt volgend jaar geen nieuwe Call of Duty-game uit'

UPDATE: In 2023 zou er geen nieuwe Call of Duty-game uitkomen. Ondertussen heeft Activision een statement uitgebracht waarin ze deze claim tegenspreken.

Na het bericht van gisteren dat er in 2023 geen nieuwe Call of Duty-game komt, kregen we van Activision het volgende bericht door: "We hebben een spannende reeks premium en gratis te spelen Call of Duty-ervaringen voor dit jaar, volgend jaar en de jaren erna. Meldingen die iets anders claimen zijn onjuist. We kijken ernaar uit om meer details te delen wanneer de tijd rijp is."

Het nieuws dat er in 2023 geen nieuwe Call of Duty-game zou komen meldde Bloomberg. Journalist Jason Schreier zegt dat van bronnen te hebben vernomen. Er gingen al eerder geruchten dat Activision zou stoppen met het jaarlijks uitbrengen van een nieuwe Call of Duty-game, maar nu zou het zo goed als zeker zijn.

Een van de redenen zou de "tegenvallende prestaties van een recent deel in de reeks" zijn. Daarmee wordt hoogstwaarschijnlijk het afgelopen najaar uitgekomen Call of Duty: Vanguard bedoeld, dat minder goed is verkocht dan andere delen in de reeks. Sommige topmensen bij Activision zouden van mening zijn dat er te snel nieuwe delen in de franchise uitkomen.

Treyarch zou aan de game die in 2023 uit had moeten komen hebben gewerkt. De studio zou nu assisteren bij de ontwikkeling van een nieuwe free-to-play-game die ergens volgend jaar moet uitkomen. Het is niet duidelijk om welke game het gaat.

Dit najaar moet er nog wel een nieuwe Call of Duty uitkomen in de vorm van een vervolg op het in 2019 verschenen Modern Warfare. Net als die game wordt de nieuwe Call of Duty ontwikkeld door Infinity Ward.

In 2003 verscheen de eerste Call of Duty; het vervolg verscheen in 2005. Sindsdien is er elk jaar een nieuw Call of Duty-deel uitgekomen.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Fire Emblem: The Sacred Stones aan Nintendo Switch Online toegevoegd
Gamer.nl
Nieuws

Fire Emblem: The Sacred Stones aan Nintendo Switch Online toegevoegd

Abonnement op uitbreidingspakket is ook vereist

De klassieke rpg Fire Emblem: The Sacred Stones is nu speelbaar via Nintendo Switch Online.

Fire Emblem: The Sacred Stones kwam in 2004 uit in Japan en het jaar erop in Europa en de Verenigde Staten. In de game ligt het koninkrijk Renais in puin na de plotselinge invasie van een voormalige bondgenoot.

De koninklijke erfgenamen Eirika en Ephraim gaan er op uit om Renais opnieuw op te bouwen en het duistere geheim achter de oorlog in hun thuisland te achterhalen. Het betreft het achtste deel in de Fire Emblem-reeks en het tweede deel dat ook buiten Japan uitkwam.

Het gaat om een Game Boy Advance-game, en het spel verschijnt dan ook in de GBA-app op Nintendo Switch Online. Daar is dus niet alleen een abonnement op de online dienst voor nodig, maar ook op het uitbreidingspakket.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Palworld-maker haalt Ark en Fallout aan rondom Pokémon-rechtszaak
Gamer.nl
Nieuws

Palworld-maker haalt Ark en Fallout aan rondom Pokémon-rechtszaak

Nintendo registreerde verschillende patenten na de release van Palworld

Palworld-ontwikkelaar Pocketpair claimt dat het bestaan van gamefranchises als Fallout, Ark: Survival Evolved en Tomb Raider aan om aan te geven dat de aanklacht van Nintendo ongeldig is.

Afgelopen september bleek dat Nintendo en The Pokémon Company Pocketpair voor de rechter sleept. Palworld wordt sinds release vaak vergeleken met Pokémon. Afgelopen november bleek dat de aanklacht gebaseerd is op geschonden patenten die Nintendo na de release van Palworld heeft aangemaakt.

Pocketpair heeft in een reeks reacties op de aanklacht (via VGC) gemeld dat die patenten nooit aangemaakt hadden mogen worden, aangezien er al allerlei games bestonden die de gameplaymechanismen die door deze patenten worden omschreven bevatten. Volgens Pocketpair hebben games als Ark: Survival Evolved, Octopath Traveler, Pikmin 3, Far Cry 5, Titanfall 2 en Tomb Raider dergelijke mechanismen.

Volgens Pocketpair was het voorheen in games als Pikmin 3, Far Cry 5 en Tomb Raider al mogelijk om allerlei objecten te gooien - net zoals het gooien van een bal in Pokémon en een Pal Sphere in Palworld. In games als Titanfall 2 en Rune Factory 5 is het daarnaast mogelijk om een monster te vangen en ze weer vrij te laten. Daarbij zou het in games als Octopath Traveler, Monster Super League en de Nukamon-mod voor Fallout mogelijk zijn om personages te 'vangen'.

Hoewel bovenstaande voorbeelden natuurlijk niet precies hetzelfde zijn als in Palworld en Pokémon, hoopt Pocketpair hiermee de door Nintendo aangemaakte patenten ongeldig te laten verklaren, of in ieder geval aan de rechter aan te tonen dat de patenten niet volstaan om Nintendo en The Pokémon Company te laten winnen.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!