Sony claimt wangedrag van voormalige Marathon-regisseur
Nieuws

Sony claimt wangedrag van voormalige Marathon-regisseur

Het ging om ongepast gedrag naar vrouwelijke werknemers

Sony heeft geclaimd dat Christopher Barrett, de voormalige regisseur van de nieuwe Marathon-game, is ontslagen bij Bungie omdat hij door meerdere vrouwelijke werknemers werd beticht van wangedrag.

Begin vorig jaar bleek dat voormalige Valorant-regisseur Joe Ziegler, die in 2022 bij Bungie aan de slag ging, de regie van Marathon op zich nam. Het was toen niet bekend waarom hij het stokje van Barrett, die voorheen verantwoordelijk was voor de regie, overnam. Afgelopen augustus claimde Bloomberg echter dat het te maken had met wangedrag van Barretts kant.

Christopher Barrett zette afgelopen december een rechtszaak op waarin hij claimde onterecht te zijn ontslagen. Hij opperde daarbij dat zijn reputatie "expres was vernietigd" door middel van valse beschuldigingen over seksueel wangedrag. Dit zouden Sony en Bungie hebben gedaan om er voor te zorgen dat ze hem geen 50 miljoen dollar hoefden te betalen zoals vastgelegd was in zijn contract.

Sony heeft nu een officiële reactie op de aanklacht gegeven (via Game File), waarin ze Barrets vermeende wangedrag in detail beschrijven. "Meerdere vrouwelijke werknemers die onderschikt aan hem waren zijn naar Human Resources gestapt om te melden dat Barrett zich schuldig maakte aan ongepast gedrag en verontrustende geschreven en mondelinge communicaties."

Volgens Sony's reactie was Barretts gedrag consistent: hij richtte zich op lager geplaatste, vrouwelijke werknemers waar hij niet direct mee samenwerkte. In eerste instantie voerde hij vriendelijke gesprekken, maar hij zocht steeds meer de grenzen op door bijvoorbeeld subtiele referenties te maken naar het fysieke voorkomen van de vrouwelijke werknemer, of zijn romantische interesse uit te spreken.

"Barrett probeerde een onprofessioneel niveau qua intimiteit te creëren met zijn slachtoffers. Hij wilde persoonlijke Instagram-accounts volgen en zou boos worden als de vrouwelijke werknemers daar niet op in gingen. Hij sneed ongepaste onderwerpen aan zoals hun lichaam, hun relaties, zijn huwelijk en zijn wens om met hen te daten. Hij eiste dat ze meededen aan een seksueel getinte versie van het spelletje 'Doen, durven of de waarheid' en 'Ask me anything' ('Vraag me alles'). Hij stuurde op alle momenten van de dag en nacht sms-berichtjes. Hij bood aan cadeaus voor hen te kopen. Hij refereerde vaak naar zijn rijkdom en zijn bevoegdheid om hun carrières vooruit te helpen."

Er staan verschillende voorbeelden van Barretts gedrag in Sony's ingediende reactie. Zo zou Barrett 's avonds laat een vrouwelijke werknemer hebben gecontacteerd via FaceTime. Barrett zou dronken zijn geweest en het gesprek naar zijn slaapkamer hebben verplaatst. Hij zou hebben gezegd: "Ik kan niet geloven dat ik in bed lig terwijl ik praat met (naam van het slachtoffer)." Via Instagram zou Barrett contact hebben gehad met een andere vrouwelijke werknemer, en hebben gezegd dat hij haar zou versieren als ze geen vriend had. Hij vroeg daarnaast waarom hij haar niet mocht aanbidden.

Advocaten van Barrett melden als reactie op Sony's aantijgingen aan Game File dat Sony expres enkele uit verband getrokken voorbeelden gebruikt om hun punt kracht bij te zetten. "Het is tekenend dat Sony niet de volledige gesprekken meelevert. Niets in Sony's reactie biedt legitieme reden om Christopher te ontslaan."

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Death Stranding door meer dan twintig miljoen mensen gespeeld
Nieuws

Death Stranding door meer dan twintig miljoen mensen gespeeld

Dat zijn een hoop bezorgde pakketjes

Het in 2019 uitgekomen Death Stranding is inmiddels door meer dan twintig miljoen mensen gespeeld.

Dat maakte bedenker Hideo Kojima bekend via social media. De game is al sinds november 2019 verkrijgbaar, maar was in eerste instantie alleen op PlayStation 4 beschikbaar. Inmiddels is de game ook op PlayStation 5, pc, Xbox Series-consoles, Mac en smartphones speelbaar.

Vervolg Death Stranding 2: On the Beach staat gepland voor een release op 26 juni, zo werd onlangs bekendgemaakt. Diverse acteurs en actrices uit de eerste Death Stranding keren terug, waaronder Léa Seydoux, Norman Reedus en Troy Baker. Ook Shioli Kutsuna en Elle Fanning hebben rollen in de game.

De eerste Death Stranding is de eerste game die Kojima ontwikkelde met zijn studio Kojima Productions nadat hij de banden brak met uitgever Konami, waar hij de Metal Gear-reeks voor ontwikkelde. Het spel biedt een uniek concept, waarbij spelers door een post-apocalyptisch landschap lopen om pakketten te bezorgen. Zoals gebruikelijk bij games van Kojima worden gameplaysegmenten afgewisseld met soms langdurige filmpjes waarin vooral het verhaal en dialogen centraal staan.

Michel Musters beloonde Death Stranding in 2019 met een 9,5 op Gamer.nl: "Met Death Stranding behandelt Hideo Kojima grote thema’s als het hiernamaals, ouderschap, de connectie tussen mensen en zelfs klimaatverandering en het uitsterven van de mensheid. Hij brengt dit alles op even fabuleuze als verwarrende wijze in beeld. De kerngameplay – het vervoeren van pakketjes en ondertussen je evenwicht zien te bewaren – lijkt in eerste instantie tegenstrijdig simpel. Klikt het eenmaal, dan biedt het concept oneindig veel voldoening. Gecombineerd met de online functies die in de campagne zijn geïntegreerd, resulteert het in een van de meest unieke virtuele ervaringen ooit."

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
The Last of Us-bedenker: 'Joel maakte de juiste keuze'
Nieuws

The Last of Us-bedenker: 'Joel maakte de juiste keuze'

Ontwikkelaar geeft zijn mening over het einde van de eerste game

The Last of Us-ontwikkelaar Neil Druckmann heeft zich voor het eerst uitgesproken over een belangrijk plotpunt uit de gamereeks: wat hem betreft heeft Joel "de juiste keuze gemaakt".

Let op: Hierna volgen grote spoilers voor de eerste The Last of Us-game en het eerste seizoen van de gelijknamige HBO-serie.

In The Last of Us wordt het meisje Ellie naar een groep genaamd de Fireflies gebracht. Ellie is namelijk immuun voor een virus dat de gehele mensheid treft. De Fireflies zijn van plan om Ellie te opereren om er zo achter te komen of er een medicijn voor het virus gemaakt kan worden, maar zijn wel genoodzaakt haar te doden. Joel, de man waarmee Ellie de reis naar de Fireflies heeft afgelegd, besluit op het laatste moment echter de Fireflies te doden, Ellie te redden en haar zodra ze wakker wordt uit haar narcose te vertellen dat ze niets voor de mensheid kon betekenen.

Dit einde van The Last of Us heeft al jaren discussie bij gamers opgeleverd - heeft Joel de juiste keuze gemaakt? Regisseur Neil Druckmann heeft nu tegen IGN verteld dat hij van mening is dat Joel dat inderdaad heeft gedaan. "Ik geloof dat Joel de juiste keuze maakte. Als ik Joel was geweest, hoop ik dat ik ook zou kunnen doen wat hij deed om mijn 'dochter' te redden."

Craig Mazin, die samen met Druckmann de HBO-verfilming runt, geeft iets meer nuance. Ook hij geeft aan dat hij waarschijnlijk hetzelfde zou doen. "Maar ik zou graag denken dat ik het niet zou doen. Dat is ook juist het interessante moraal van het verhaal. En daarom is het einde van de eerste game zo spraakmakend en geweldig."

Het tweede seizoen van The Last of Us verfilmt het in 2020 verschenen The Last of Us: Part 2, dat zich vier jaar na de eerste game afspeelt. In de serie zit er echter vijf jaar tussen het eerste en tweede seizoen. De game wordt in ieder geval opgedeeld in meerdere seizoenen, al is nog niet bekend hoeveel precies. Het tweede seizoen bestaat uit zeven afleveringen. De eerste aflevering verschijnt op 14 april op HBO Max.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!