Sony brengt in 2026 nieuwe Resident Evil-film uit
Gamer.nl
Nieuws

Sony brengt in 2026 nieuwe Resident Evil-film uit

Regisseur van horrorfilm Barbarian neemt de regie op zich

De reboot van de Resident Evil-filmfranchise die begin dit jaar al lekte, wordt volgend jaar uitgebracht door Sony.

Dat meldt Deadline. Begin dit jaar bleek al dat de film werd gemaakt door PlayStation Productions, maar diverse bedrijven - waaronder Netflix en Warner Bros. - zouden hebben gestreden om de distributierechten. Uiteindelijk is Sony er als winnaar uit komen rollen. Daarbij is meteen een premièredatum aangekondigd, namelijk 18 september 2026.

Zach Cregger, de acteur en regisseur achter de in 2022 verschenen horrorfilm Barbarian, zou de regie en het schrijven van het script op zich nemen. Shay Hatten, die eerder aan Zack Snyders Army of the Dead en John Wick 4 heeft gewerkt, zou meehelpen met het schrijfwerk.

Tussen 2002 en 2016 zijn zes Resident Evil-films uitgekomen met MIlla Jovovich in de hoofdrol. In 2021 kwam er al een rebootfilm uit genaamd Resident Evil: Welcome to Raccoon City. Ook kwam er een live-action-serie uit op Netflix, maar die werd na één seizoen al geannuleerd.

De horrorfranchise van Capcom gaat al sinds de jaren negentig mee en is - onder andere dankzij diverse positief ontvangen remakes - populairder dan ooit.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Volg het Red Bull Home Ground Valorant-toernooi
Gamer.nl
Nieuws

Volg het Red Bull Home Ground Valorant-toernooi

Ook dit jaar vindt Red Bull Home Ground weer plaats. Het grootste Valorant-toernooi in Nederland barst los, en Power Unlimited volgt het als partner allemaal op de voet.

Dat begint al volgende week op 22 april om 19:00 uur, tijdens een showmatch tussen Nederlandse en Belgische streamers. De match is op het Twitch-kanaal van Morrog te bekijken, maar Martin is als onderdeel van het Nederlandse team die avond ook te zien. 

Op 1 mei begint het toernooi vervolgens écht met de eerste online qualifier, en op 8 mei gaat qualifier twee van start. 32 teams gaan per qualifier met elkaar op de vuist, waarvan de twee beste teams doorstromen naar de grote finale. Weet ook dat je nog mee kunt doen met de tweede qualifier als je tijdens de eerste ronde niet geplaatst wordt. Inschrijven voor de qualifiers kan hier.

Uiteindelijk blijven er dan vier teams over, die het nog een keer tegen elkaar opnemen tijdens de finale in het H20 Rabo Esports Stadium te Purmerend. De finale vindt plaats op 24 mei, en die kun je gratis bijwonen. Tickets voor de dag claim je hier. Martin is op die dag op locatie en laat je de gebeurtenissen achter de schermen zien op ons Twitch-kanaal, terwijl Morrog ook live verslag doet vanuit huis.

Het team dat op de 24e de winst pakt is daarentegen nog niet klaar. Nee, de winnaars gaan later dit jaar naar de Verenigde Staten om daar in de Red Bull Home Ground World Final te spelen.

Het Valorant-toernooi wordt gespeeld met de ‘Home Ground’-regelset. Dit houdt in dat ieder team een favoriete map kiest om op te spelen - de home ground dus - en die moet verdedigen. Wie de thuisbasis succesvol veilig houdt krijgt een punt, maar als het gebied wordt ingenomen door de tegenstanders moet je naar hun territorium. Zo worden punten behaald gedurende het toernooi.

View post on Instagram
 

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
We geven Indiana Jones and the Great Circle voor de PlayStation 5 weg!
Gamer.nl
Nieuws

We geven Indiana Jones and the Great Circle voor de PlayStation 5 weg!

Zwiept naar een nieuw platform

Rood-gele letters, het getetter van trompetten en het gezwiep van een zweep is vanaf vandaag in volle glorie te horen op de PlayStation 5, want Indiana Jones and the Great Circle rolt als een gigantische stenen bal richting het systeem. Om dat te vieren geven we samen met bol een exemplaar voor het platform weg.

Het spel is al sinds november van vorig jaar verkrijgbaar op Xbox Series-consoles en pc, maar als onderdeel van Microsofts multi-platform strategie kunnen PS5-spelers nu ook met dit nieuwe Indiana Jones-avontuur aan de slag. 

De game speelt zich af tussen de films Raiders of the Lost Ark en The Last Crusade - respectievelijk de eerste en derde films in de reeks. Er wordt een nieuw verhaal verteld, waarin Indy de hele wereld over reist om een mysterieus complot van de Nazi’s te ontrafelen.

Nu hebben we in recente jaren al een flink aantal avonturengames gezien waarin archeologisch ingestelde durfals de hoofdrol spelen, maar in The Great Circle kijk je grotendeels door de ogen van Indiana Jones. Dat is, buiten een aantal secties waarin je de avonturier in een derdepersoonsperspectief te zien krijgt a la Uncharted en Tomb Raider. 

Sander reviewde het spel voor Gamer.nl, en trok daarin al snel de vergelijking met avonturenfilms uit de jaren tachtig. Indiana Jones and the Great Circle past volgens hem ook perfect in dat straatje, en is daarbij ook nog eens een ontzettend goede game.

Indiana Jones and the Great Circle is een fantastisch avontuur. De verhaalvertelling is uitstekend, de regie strak en de gameplay verrassend leuk. Dit is precies wat Xbox nodig heeft: een ijzersterke singleplayergame met een eigen identiteit.

Impressies PS5 Pro-versie

Zelf konden we al even aan de slag met de PS5 Pro-versie, die volgens MachineGames in native 4K draait en geavanceerdere ray-tracing heeft. Hoewel het zeker geen verschil van dag en nacht is ten opzichte van de Xbox Series X-versie, is de game inderdaad wat scherper. Met name in gezichten zie je dat Indiana Jones and the Great Circle wat schoner oogt, terwijl reflecties in het water en schaduwen er ook iets beter uitzien. Tot slot maakt de game ook nog opvallend uitgebreid gebruik van de DualSense-controller, waarbij oppervlakten en bewegingen nog beter voelbaar zijn.

De PlayStation 5-versie is verder identiek aan de Xbox- en pc-versie, en zoals Sander hierboven beschrijft een vooruitstrevende avonturengame. Het is niet de moeite waard om de PS5-versie te herspelen voor grafische verbeteringen, maar als je enkel een PS5 bezit is het een verrijking voor het platform. En die game kun je dus winnen!

Wat moet je daarvoor doen? Ga naar de website van bol, vind de productcode in de url (bestaande uit zestien cijfers) en vul die hieronder in het invulformulier in! Vergeet ook niet je naam en emailadres in te vullen, dan sturen we je zo snel mogelijk een code om de game fysiek op bol.com te bestellen!

Doet het invulformulier het niet? Druk dan hier.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!