PlayStation 5 is 59,3 miljoen keer verscheept, Helldivers 2 bereikt de 12 miljoen
Gamer.nl
Nieuws

PlayStation 5 is 59,3 miljoen keer verscheept, Helldivers 2 bereikt de 12 miljoen

Sony heeft het afgelopen fiscale jaar, dat eindige op 31 maart 2024, 20,8 miljoen exemplaren van de PlayStation 5 verscheept. In totaal zijn er wereldwijd nu 59,3 miljoen exemplaren verscheept.

Dat maakte het bedrijf vandaag bekend. In eerste instantie was het de bedoeling dat er het afgelopen fiscale jaar 25 miljoen exemplaren van de console zouden worden verscheept, maar eerder werd dit al bijgesteld naar 21 miljoen. Ook dat haalde het bedrijf dus net niet.

De PS5-verkoop is het afgelopen fiscale jaar met 1,7 miljoen exemplaren gestegen, al zijn er in het laatste kwartaal 1,8 miljoen minder exemplaren van de console ten opzichte van hetzelfde kwartaal vorig jaar verkocht. In het huidige fiscale jaar verwacht Sony een daling: het bedrijf voorspelt 18 miljoen exemplaren te verschepen.

Eerder gaf het bedrijf al aan dat het dit fiscale jaar niet van plan is om nieuwe delen in zijn grootste franchises uit te brengen - al sluit dat nieuwe IP en games in iets kleinere franchises natuurlijk niet uit. Sony benadrukt dat het nog altijd van plan is om de live-service first-person shooter Concord van Firewalk Studios ergens in 2024 uit te brengen.

Helldivers 2 blijkt een groot succes: het is de snelst verkopende game rond release voor Sony ooit en "overstijgt verwachtingen". In de eerste twaalf weken sinds release zijn er 12 miljoen exemplaren van verkocht op PlayStation 5 en pc bij elkaar opgeteld.

Vandaag werden ook de vervangers van voormalige PlayStation-CEO Jim Ryan aangekondigd. Hermen Hulst en Hideaki Nishino zullen vanaf 1 juni samen de positie bekleden.

Er gaan al geruime tijd geruchten dat Sony werkt aan een PlayStation 5 Pro die ergens later dit jaar uitkomt. Op moment van schrijven is dit niet officieel bevestigd. Onlangs lekten er nog mogelijke specificaties van de console uit.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Dragon Ball: Sparking! Zero lijkt naar Switch 2 te komen
Gamer.nl
Nieuws

Dragon Ball: Sparking! Zero lijkt naar Switch 2 te komen

Game heeft een leeftijdsclassificatie gekregen

Het lijkt er op dat de vorig jaar verschenen fighter Dragon Ball: Sparking! Zero ook naar Nintendo Switch 2 komt.

Hoewel een Switch 2-versie nog niet officieel is aangekondigd, werd de game door de General Authority for Media Regulation uit Saoedi-Arabië van een leeftijdsclassificatie voorzien. Het ziet er dan ook naar uit dat er binnenkort een Switch 2-versie van de game wordt aangekondigd.

Dragon Ball: Sparking! Zero is een voortzetting van Budokai Tenkaichi, waarvan het eerste deel in 2005 verscheen voor de PlayStation 2. Deze fighters speelden zich in tegenstelling tot Dragon Ball FighterZ niet af in 2D, maar gebruiken een third-person camera die zich achter de schouder van het speelbare personage bevindt.

In totaal bevat de game 182 speelbare personages. Via een seizoenspas zullen er nog eens meer dan twintig personages aan de game worden toegevoegd. De game is ontwikkeld door Spike Chunsoft en verkrijgbaar voor PlayStation 5, Xbox Series X en S en pc.

Dwayne Vrancken beloonde het spel met een 8 in de Gamer.nl-review: "Dragon Ball: Sparking! Zero brengt je in al zijn facetten terug naar de gloriedagen van de Budokai-reeks, maar is completer dan ooit door de toevoeging van de meest recente films en de Dragon Ball Super-anime. Van de kwalitatief hoogstaande presentatie en uitgebreide verhaalmodus tot de ongemakkelijke camerabewegingen en zelfs de besturing: alles voelt aan zoals het vroeger was. Het eindresultaat is dan ook onmisbaar voor elke Dragon Ball-fan, al zal die misschien wel teleurgesteld zijn door het ontbreken van de steengoede manga-chapters die nog niet geanimeerd zijn."

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Soulslike Wuchang: Fallen Feathers komt op 24 juli uit
Gamer.nl
Nieuws

Soulslike Wuchang: Fallen Feathers komt op 24 juli uit

Op PS4, Xbox Series, pc en Game Pass

De soulslike Wuchang: Fallen Feathers verschijnt op 24 juli.

Het spel gaat 49,99 euro kosten en komt naar PlayStation 5, Xbox Series-consoles en pc (via Steam, Epic Games Store en Microsoft Store). Ook komt de game meteen op Xbox Game Pass te staan.

Mensen die Wuchang reserveren ontvangen het Night & White Pack, waarin een Vermillion War Club-bijl als wapen zit, alsmede de Night Spectre Enhanced- en White Spectre Enhanced-kostuumsets. Ook komt er een Deluxe Edition van de game uit voor 59,99 euro met allerlei extra in-game items.

In Wuchang reizen spelers af naar het Ming-dynastie in het oude China. Hoewel het spel gebaseerd is op historische gebeurtenissen, draait het om het fictionele personage Wuchang en haar missie om de waarheid te achterhalen.

Wuchang: Fallen Feathers wordt ontwikkeld door Leenzee Games, een onafhankelijke studio die in 2016 werd opgericht in China. 505 Games geeft het spel uit. De game lijkt daarbij geïnspireerd door titels als Bloodborne en Sekiro.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!