'Het was een gevecht om Sony's naam op de Playstation te krijgen'
Nieuws

'Het was een gevecht om Sony's naam op de Playstation te krijgen'

Final Fantasy 7 kwam naar PlayStation door vele avondjes whiskey drinken met Square

Volgens voormalige PlayStation-topman Shawn Layden kostte het veel moeite om Sony's bedrijfnaam op de eerste PlayStation te krijgen.

Dat meldt Layden, die zo'n dertig jaar bij Sony heeft gewerkt, in een uitgebreid interview met Eurogamer over het dertigjarige bestaan van het PlayStation-merk. Toen de eerste PlayStation uitkwam werkte Layden nog bij het Sony-hoofdkwartier.

"Ik herinner mij dat we vroeg in het proces een presentatie kregen over het PlayStation-prototype. Ik herinner mij in 1994 voordat de console uitkwam dat ik Ridge Racer speelde en mij besefte dat dit geweldig ging worden."

Layden meldt vervolgens dat veel Sony-werknemers in topposities de console in eerste instantie niet serieus namen, vooral ook omdat Nintendo en Sega de markt in een houdgreep hadden. "Veel mensen vonden dat we een groot risico namen. Het was een heel gevecht om de Sony-naam op het apparaat te krijgen - ze wilden er niet mee geassocieerd worden."

De rest is geschiedenis - Sony is inmiddels een van de grootste spelers binnen de game-industrie. Een van de eerste grote PlayStation-successen was de release van Final Fantasy 7, een game die in eerste instantie in ontwikkeling was geweest voor Nintendo 64. Layden blikt terug op hoe het bedrijf het voor elkaar had gekregen om de game exclusief voor Playstation te maken.

Het PlayStation-team maakte in die tijd onderdeel uit van Sony Music en werknemers van die tak gingen regelmatig uit met werknemers van Final Fantasy-eigenaar Squaresoft. "Ze dronken tot in de vroege uurtjes samen whisky, en kregen het uiteindelijk voor elkaar om Final Fantasy 7 van Nintendo af te halen en naar PlayStation te brengen. Toen besefte ik mij dat Sony een serieuze kans maakte. Het is allemaal dankzij de Sony Music-mensen, hun vastberadenheid om een deal te maken."

Sony viert op diverse manieren het dertigjarige bestaan van PlayStation. Zo zijn er vele deals op games in de PlayStation Store te vinden en kunnen PS5-eigenaren hun systeemmenu op eerdere PlayStation-consoles laten lijken.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
EA ziet potentie in EA Sports FC en Madden op Switch 2
Nieuws

EA ziet potentie in EA Sports FC en Madden op Switch 2

De nieuwe Nintendo-console komt ergens dit jaar uit

Electronic Arts heeft uitgesproken veel potentie te zien in het uitbrengen van sportfranchises als EA Sports FC en Madden op de Nintendo Switch 2.

Dat meldde CEO Andrew Wilson in gesprek met investeerders na het bekendmaken van kwartaalcijfers (via VGC). "Elke keer wanneer er een nieuwe console uitkomt, is dat in ons voordeel. Het geeft ons de mogelijkheid om nieuwe spelers te vinden. We hebben in het verleden franchises gehad die erg goed presteerden op Nintendo-consoles. Onze verwachting is dat games als EA Sports FC, Madden en andere series 'veel energie' gaan vinden op het platform, net als in het verleden."

Wilson noemde ook een andere franchise als een potentiële topper voor de Switch 2. "Als je kijkt naar De Sims en My Sims Cozy Bundle - waarbij die laatste game met vijftig procent aan nieuwe spelers boven onze verwachtingen heeft gepresteerd - biedt dit een geweldige kans voor ons."

De Nintendo Switch 2 werd begin dit jaar onthuld. Veel details zijn er echter nog niet - op 2 april volgt een Direct-uitzending waarin waarschijnlijk meer duidelijkheid gegeven wordt over de releasedatum, prijs en eerste games. Duidelijk is in ieder geval dat de console weer hybride is en dit jaar uitkomt.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Xbox Game Pass-toevoegingen van komende weken bekend
Nieuws

Xbox Game Pass-toevoegingen van komende weken bekend

Avowed komt er aan

Microsoft heeft bekendgemaakt welke spellen de komende weken aan Xbox Game Pass worden toegevoegd.

Dat deed het bedrijf via Xbox Wire. Zo is gisteren Far Cry New Dawn voor Game Pass Ultimate, Game Pass voor pc en Game Pass Standard (voor console, pc en cloud) verschenen. Ubisoft gaf onlangs al aan dat het bedrijf ook een patch voor de Xbox Series-en PS5-versies heeft uitgebracht waardoor de game in 60 fps draait.

Vandaag worden daarnaast drie games die eerst al op Xbox Game Pass Ultimate voor console en pc stonden, ook aan Game Pass Standard toegevoegd. Mensen met deze lagere 'tier' kunnen vanaf vandaag genieten van Starfield, Another Crab's Treasure en Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes.

Morgen verschijnt Madden NFL 25 via EA Play op Game Pass Ultimate en Game Pass voor pc (op console, pc en cloud), gevolgd door Kingdom Two Crowns op 13 februari voor Ultimate en Standard (voor console en cloud). Op 18 februari tot slot komt Obsidians langverwachte rpg Avowed uit op Game Pass Ultimate en Game Pass voor pc (voor Xbox Series, pc en cloud).

De volgende games verdwijnen op 15 februari van Game Pass:
A Little to the Left (console, pc en cloud)
Bloodstained Ritual of the Night (console, pc en cloud)
EA Sports UFC 3 (console via EA Play)
Indivisible (console, pc en cloud)
Merge and Blade (console, pc en cloud)
Return to Grace (console, pc en cloud)
Tales of Arise (console, pc en cloud)

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!