Nvidia's next-gen GPU gebenchmarkt en een speciaal bed voor gamers
Nieuws

Nvidia's next-gen GPU gebenchmarkt en een speciaal bed voor gamers

Nvidia's GTC persconferentie is afgelast in verband met corona, maar dat heeft een Geekbench-gebruiker niet weerhouden om een benchmark te draaien op nog onaangekondigde hardware. Daarnaast komt een Japanse meubelmaker met een speciaal bed voor gamers en lanceert Seasonic een drietal fan-loze voedingen.

Geekbench-resultaten van een nog onaangekondigde Nvidia-GPU gelekt

Het is al weer even geleden dat de RTX 2000-serie werd aangekondigd, maar het lijkt er op dat we heel dicht bij een nieuwe lancering zijn. GTC, het grote evenement waar Nvidia traditiegetrouw nieuwe chips laat zien, is helaas afgelast, maar dat betekent gelukkig niet dat we geen nieuwe informatie te zien krijgen. Een oplettende Twitteraar onder de naam @_rogame heeft Geekbench-resultaten ontdekt die toebehoren tot een tweetal nog onbekende videokaarten van Nvidia. Naar alle waarschijnlijkheid gaat het om videokaarten in de Ampere-reeks.

©GMRimport

De eerste GPU in de Geekbench-scorelijst is een model met 7552 CUDA kernen en 118 SM's. De klokfrequentie lag tijdens de benchmark op 1,11 GHz, wat neer komt op ongeveer 16,7 TFLOPs. Gezien de chips nog niet eens zijn aangekondigd, is de kans groot dat die klokfrequentie nog wordt bijgesteld voor de lancering. Met deze specificaties is de GPU in staat om een resultaat van 184096 punten neer te zetten, maar liefst 40% meer dan de Nvidia TITAN RTX!

Het tweede model is iets lager gepositioneerd met 6912 CUDA kernen en 108 SM's. Samen met een klokfrequentie van 1,01 GHz zorgt dat voor 13,9 TFLOPs als we uit gaan van de huidige standaard. Deze chip zet in Geekbench een score neer van 141654 punten, vergelijkbaar met een overgeklokte TITAN RTX.

De gelekte specificaties en scores bevestigen het vermoeden dat de Nvidia Ampere-GPU's op een 7nm procedé zijn gemaakt. Het resultaat is waarschijnlijk een chip die zijn werk veel efficiënter kan doen dan de huidige RTX 2000-generatie.

Japanse meubelmaker ontwikkelt bed speciaal voor gamers

Het Japanse bedrijf Bauhütte (ja, het is echt Japans) heeft een speciaal bed voor games aangekondigd. Met behulp van speciale kastjes, monitor-steunen en telefoonhouders moet dit het ideale bed zijn voor gamers. Het bed is van alle gemakken voorzien met onder andere een poef om rechtop te zitten, kastjes voor je eten en drinken en een verplaatsbaar plankje voor muis en toetsenbord. Echt ergonomisch verantwoord lijkt het niet, maar door het groeiende ruimtegebrek in grote steden kan dit een populaire oplossing worden.

©GMRimport

Vooralsnog komt dit bed alleen in Japan uit, maar als er veel vraag naar is komt het gaming-bed mogelijk ook naar de Verenigde Staten en Europa. Bauhütte gaat er in ieder geval van uit dat je met dit bed single blijft, want hij komt alleen beschikbaar als éénpersoons-model met een adviesprijs van 1050 USD.

©GMRimport

Drie nieuwe passieve voedingen van Seasonic

Twee jaar geleden lanceerde Seasonic al de eerste ventilator-loze voeding van 600 Watt, maar het bedrijf voegt daar nu drie modellen aan toe. Het gaat om vergelijkbare producten met drie verschillende wattages die elk onder de Prime Fanless TX-serie vallen: 700W, 500W en 450W. Door het ontbreken van actieve koeling is het belangrijk dat de voeding zeer efficiënt is en dat zie je terug in de certificering: 80 Plus Platinum voor de 450W en 500W modellen en 80 Plus Titanium voor het 700W model. Dat zijn de twee hoogste 80 Plus-certificeringen van het moment.

©GMRimport

Twee van de nieuwe voedingen zijn al bij verschillende webwinkels te vinden. De Seasonic Prime Fanless 450W kost ongeveer 155 euro, terwijl de Prime Fanless 700W ongeveer 255 euro op moet leveren. Wanneer het 500W-model beschikbaar komt en wat deze gaat kosten is nog niet bekend.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Donkey Kong-kampioen Billy Mitchell wint in smaadzaak
Nieuws

Donkey Kong-kampioen Billy Mitchell wint in smaadzaak

Australische YouTuber Karl Jobst moet schadevergoeding betalen

Billy Mitchell, de voormalige recordhouder in Donkey Kong, heeft een rechtszaak gewonnen van de Australische YouTuber Karl Jobst. De rechter bepaalde dat er sprake was van smaad.

Jobst claimde in meerdere YouTube-video's dat Mitchell vals had gespeeld om de hoogste highscore in Donkey Kong te behalen. Mitchell verzet zich al jaren tegen dergelijke claims. Jobst claimde in zijn video's ook dat YouTuber Ben Smith (Apollo Legend) zelfmoord pleegde omdat Mitchell in 2020 een rechtszaak van hem won.

Mitchell klaagde Jobst aan voor smaad en heeft van rechter Ken Barlow in Brisbane gelijk gekregen. Jobst moet Mitchell 300.000 Australische dollar (173.881,50 euro) in schadevergoeding betalen, en nog eens 50.000 Australische dollar voor een andere video waarin Jobst de spot dreef met Mitchells aanklacht.

Jobst verontschuldigde zich op social media richting zijn fans. Sommigen van hen hebben meebetaald aan de kosten verbonden aan de rechtszaak. "De rechter achtte Billy een geloofwaardige getuige en geloofde alles. Vanaf dat moment kon ik niets meer doen om mijzelf te redden. Ik ga mijn opties overwegen." Mitchell gaf op social media aan "van de geur van winst in de avond te houden" en bedankte iedereen die hem steunde.

Mitchell werd vooral bekend in de jaren tachtig en negentig dankzij highscores in games als Donkey Kong en Pac-Man. In de documentaire The King of Kong: A Fistful of Quarters werd hij afgeschilderd als de aardsvijand van Steve Wiebe, de de highscore van Mitchell probeerde te verslaan. Tegenwoordig heeft Robbie Lakeman de hoogste score in Donkey Kong.

View post on X
View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
PlayStation Plus Essential-games van april nu te claimen
Nieuws

PlayStation Plus Essential-games van april nu te claimen

Met Robocop: Rogue City, The Texas Chain Saw Massacre en meer

Mensen kunnen vanaf vandaag de PlayStation Plus Essential-games van april claimen.

Zoals vorige week werd bekendgemaakt, gaat het om drie spellen, waaronder Robocop: Rogue City. Die game verscheen oorspronkelijk in het najaar van 2023 en werd goed ontvangen door critici en fans. In de first-person game moeten spelers als de robotagent de straten van Old Detroit misdaadvrij houden. De game is alleen op PlayStation 5 speelbaar.

De andere games die nu geclaimd kunnen worden zijn The Texas Chain Saw Massacre (PS5 en PS4) en Digimon Story: Cyber Sleuth - Hacker's Memory (voor PS4, maar ook op PS5 speelbaar). Alle drie de games kunnen tot 5 mei door alle PlayStation Plus-leden geclaimd worden. Hieronder zijn meer beelden van alle drie de games te zien.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!