MicroLED televisies en onbetrouwbare HDD's
Gamer.nl
Nieuws

MicroLED televisies en onbetrouwbare HDD's

De microLED technologie ontwikkelt sneller dan verwacht en zal OLED binnenkort vervangen. Asus heeft een ROG-laptop aangekondigd met een Ryzen processor en Backblaze laat weer eens zien dat een back-up erg belangrijk is.

Belangrijke ontwikkeling in microLED technologie

OLED-televisies zijn door hun perfecte contrast en uitstekende response-tijden erg populair, maar een aantal duidelijke nadelen zorgen ervoor dat 'ouderwetse' LCD-televisies nog niet zijn uitgestorven. OLED-televisies zijn bijvoorbeeld duurder en hebben nog altijd last van burn-in. Daarnaast is de helderheid beperkt waardoor de technologie minder geschikt is voor ruimtes met veel zonlicht. MicroLED is een mogelijke opvolger van OLED en lost een hoop van de problemen op, maar de ontwikkeling ging tot nu toe erg moeizaam.

©GMRimport

Onderzoekers van een universiteit in Taiwan hebben de productiemethode echter dermate verbeterd dat het misschien niet zo lang meer duurt voordat microLED-televisies bereikbaar zijn voor consumenten. Door het optimaliseren van het Atomic Layer Deposition-proces (een methode om materialen via een gas op een wafer te deponeren) is het ze gelukt om dit proces een stuk betrouwbaarder te maken. Daarnaast hebben de onderzoekers een nieuwe glimmende laag aangebracht, waardoor de lichtopbrengst ook nog eens verbeterd is. Vermoedelijk duurt het niet lang tot Samsung en andere fabrikanten van televisie-panelen deze verbeteringen toepassen op hun eigen ontwikkelingen.

Het (erg technische) wetenschappelijke artikel is hier te vinden.

Asus komt met ROG Zephyrus G-laptop met Ryzen7-apu

De ROG Zephyrus-lijn is de high-end laptop-lijn van Asus met snelle processoren en videokaarten in een compacte behuizing. Nu komt Asus met een nieuwe variant onder de naam Zephyrus G GA502 met een minder krachtige processor, maar ook een betere prijs.

©GMRimport

De laptop is voorzien van een AMD Ryzen 7 3750H-apu met vier kernen en acht threads. De geïntegreerde grafische chip van de apu is redelijk krachtig, maar wordt versterkt door een GTX 1660 Ti met 6 GB videogeheugen. De meeste moderne games zullen dus geen probleem zijn voor deze laptop.

De specificaties worden verder aangevuld door 8 GB 2400MHz DDR4-geheugen (uitbreidbaar tot 32 GB) en een 256 of 512 GB NVMe-SSD. Het IPS-scherm heeft een diagonaal van 15,6-inch en een resolutie van 1920 bij 1080 pixels. Dit alles zit verpakt in een zwarte aluminium behuizing met een groot trackpad.

De 2 cm dikke laptop weegt slechts 2,1 kg en de adviesprijzen beginnen bij 1100 dollar. Wat de laptop in de EU gaat kosten is nog niet bekend.

Backblaze rapport toont (alweer) aan dat HDD's niet erg betrouwbaar zijn

Backblaze, een groot cloud-opslag bedrijf, houdt de betrouwbaarheid van de door hun gebruikte harde schijven al jaren bij en ook het laatste rapport laat weer zien dat het niet best is voor een aantal schijven. Opvallend genoeg is het percentage kapotte HDD's zelfs toegenomen vergeleken met vorig jaar.

©GMRimport

De tabel laat zien dat van alle 104.130 harde schijven maar liefst 1,56 % uit valt per jaar. De meest onbetrouwbare HDD is een 12 GB HGST-schijf met een failure rate van 2,6 %, maar het aantal geteste schijven is daarvan relatief laag. Volgens deze cijfers heeft Toshiba van alle merken de meest betrouwbare schijven, maar ook hiervan is het totale aantal geteste schijven erg laag. Seagate doet het, vergeleken met de concurrentie, just weer erg slecht.

De data van Backblaze gaat over volledig corrupte of kapotte HDD's, niet over HDD's met enkele errors. Zonder back-up is de kans op dataverlies in het echt dus groter dan wat de 1.56 % suggereert.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Bethesda onthult Oblivion Remastered morgen officieel
Gamer.nl
Nieuws

Bethesda onthult Oblivion Remastered morgen officieel

Bethesda doet The Elder Scrolls 4: Oblivion morgen officieel uit de doeken.

Dat heeft de uitgever aangekondigd. De remaster wordt uit de doeken gedaan in een livestream van het bedrijf die te volgen is via YouTube en Twitch. De stream begint om 17.00 uur Nederlandse tijd. Verder heeft de uitgever nog niets over de remaster bekendgemaakt.

Dat Oblivion Remastered eraan komt, komt geenszins uit de lucht vallen. De afgelopen tijd gingen er al veel geruchten en lekten er verschillende screenshots. Een chatgesprek dat een X-gebruiker met Xbox Support had, wees er zelfs op dat de game vandaag uit zou komen. Dat blijkt nu in ieder geval niet te kloppen. Journalist Jeff Grubb gaf aan dat de game deze week zou uitkomen. Of dat zo is, is nog niet bekend. Over een eventuele releasedatum is nog niets bekend.

Volgens geruchten draait The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered op Unreal Engine 5. Zes elementen zouden op de schop gaan, namelijk 'stamina', 'sneak', 'archery', 'hit reaction', blocking' en de user interface. Verder zou het staminasysteem minder frustrerend zijn voor spelers, zodat mensen minder snel nauwelijks kunnen bewegen doordat de stamina op is, en de interface zou moderner en mooier zijn gemaakt.

Tot slot zouden er duidelijkere effecten zijn wanneer spelers of npc's worden geraakt tijdens gevechten. De remake wordt waarschijnlijk ontwikkeld door Virtuos, dat ook aan de remake van Metal Gear Solid 3: Snake Eater werkt.

Het spel komt voor zover bekend uit op Xbox Series X en S, PlayStation 5 en pc.

View post on X

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht
Gamer.nl
Nieuws

Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht

Allerlei facetten van de game zijn verbeterd

Afgelopen week is een forse 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht door Hexworks.

Met de update worden er grote wijzigingen doorgevoerd aan de in 2023 uitkomen actie-rpg. Zo wordt geboekte progressie in de online-co-op nu door beide spelers gedeeld en is er een Friend Pass-systeem, waardoor een tweede speler mee kan doen zonder dat diegene de game heeft gekocht.

Ook zijn er diverse verbeteringen aangebracht aan de gevechten en het rondbewegen in de spelwereld, waardoor de gameplay beter aanvoelt. Aanvallen en ontwijkmanoeuvres voelen sneller en is er nu een knop waarmee gesprongen kan worden. Wanneer wapens vijanden raken, is de impact ook beter voelbaar, en de user interface is op de schop gegaan om het simpeler en duidelijker te maken. De tutorial is ook verbeterd.

Er wordt al geruime tijd gewerkt aan een vervolg op Lords of the Fallen, die voor zover bekend in 2026 moet verschijnen. Het origineel kan nu met fikse korting worden aangeschaft op pc, PS5 en Xbox Series-consoles.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!