IO Interactive brengt MindsEye van voormalige GTA-producent uit
Gamer.nl
Nieuws

IO Interactive brengt MindsEye van voormalige GTA-producent uit

De game maakt ook onderdeel uit van online platform Everywhere

IO Interactive is een samenwerking aangegaan met Build a Rocket Boy, de studio van voormalige Grand Theft Auto-producent Leslie Benzies, om MindsEye uit te brengen.

Dat kondigden de bedrijven vandaag aan. MindsEye werd eerder al aangekondigd als een episodische openwereldgame waarvan de eerste teaser trailer wel wat wegheeft van de GTA-reeks. De game wordt gemaakt met dezelfde tools als Everywhere, een online platform waarmee spelers hun eigen levels of complete games kunnen maken. De studio van Benzies gebruikt Everywhere dus ook om MindsEye te creëren. Sterker nog: na de release van elke aflevering moeten de assets van MindsEye in Everywhere beschikbaar komen zodat spelers er mee aan de slag kunnen.

De aankondiging dat IO Interactive - onder andere bekend van de Hitman-reeks en een aankomend James Bond-spel - MindsEye gaat distribueren, levert wel enige verwarring op. Eerder gaf Benzies namelijk aan dat MindsEye binnen Everywhere zou verschijnen. Het is niet duidelijk of dat nog steeds de bedoeling is en waar Build a Rocket Boy IO Interactive's hulp dan voor nodig heeft. Mogelijk bestaan de projecten ook los van elkaar, zodat mensen die geen interesse hebben in het maken van eigen ervaringen in Everywhere, toch kunnen genieten van MindsEye.

Hoe dan ook geeft IO Interactive aan dat de uitgeversafspraak alleen voor MindsEye geldt. "Build a Rocket Boy werkt nog altijd aan het Everywhere-product, maar dat is aan hen. Er komt nog meer communicatie over de synergie en connecties tussen (de twee producten). Maar onze uitgeversdeal draait puur om MindsEye, dat een volledig AAA-universum op zichzelf biedt."

Afgelopen zomer is er overigens een gesloten bèta gehouden van Everywhere, het online platform waar MindsEye op een of andere manier dus ook onderdeel van gaat uitmaken. Hieronder kan de vorig jaar verschenen teaser trailer van MindsEye nogmaals bekeken worden.

Watch on YouTube

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Fire Emblem: The Sacred Stones aan Nintendo Switch Online toegevoegd
Gamer.nl
Nieuws

Fire Emblem: The Sacred Stones aan Nintendo Switch Online toegevoegd

Abonnement op uitbreidingspakket is ook vereist

De klassieke rpg Fire Emblem: The Sacred Stones is nu speelbaar via Nintendo Switch Online.

Fire Emblem: The Sacred Stones kwam in 2004 uit in Japan en het jaar erop in Europa en de Verenigde Staten. In de game ligt het koninkrijk Renais in puin na de plotselinge invasie van een voormalige bondgenoot.

De koninklijke erfgenamen Eirika en Ephraim gaan er op uit om Renais opnieuw op te bouwen en het duistere geheim achter de oorlog in hun thuisland te achterhalen. Het betreft het achtste deel in de Fire Emblem-reeks en het tweede deel dat ook buiten Japan uitkwam.

Het gaat om een Game Boy Advance-game, en het spel verschijnt dan ook in de GBA-app op Nintendo Switch Online. Daar is dus niet alleen een abonnement op de online dienst voor nodig, maar ook op het uitbreidingspakket.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Palworld-maker haalt Ark en Fallout aan rondom Pokémon-rechtszaak
Gamer.nl
Nieuws

Palworld-maker haalt Ark en Fallout aan rondom Pokémon-rechtszaak

Nintendo registreerde verschillende patenten na de release van Palworld

Palworld-ontwikkelaar Pocketpair claimt dat het bestaan van gamefranchises als Fallout, Ark: Survival Evolved en Tomb Raider aan om aan te geven dat de aanklacht van Nintendo ongeldig is.

Afgelopen september bleek dat Nintendo en The Pokémon Company Pocketpair voor de rechter sleept. Palworld wordt sinds release vaak vergeleken met Pokémon. Afgelopen november bleek dat de aanklacht gebaseerd is op geschonden patenten die Nintendo na de release van Palworld heeft aangemaakt.

Pocketpair heeft in een reeks reacties op de aanklacht (via VGC) gemeld dat die patenten nooit aangemaakt hadden mogen worden, aangezien er al allerlei games bestonden die de gameplaymechanismen die door deze patenten worden omschreven bevatten. Volgens Pocketpair hebben games als Ark: Survival Evolved, Octopath Traveler, Pikmin 3, Far Cry 5, Titanfall 2 en Tomb Raider dergelijke mechanismen.

Volgens Pocketpair was het voorheen in games als Pikmin 3, Far Cry 5 en Tomb Raider al mogelijk om allerlei objecten te gooien - net zoals het gooien van een bal in Pokémon en een Pal Sphere in Palworld. In games als Titanfall 2 en Rune Factory 5 is het daarnaast mogelijk om een monster te vangen en ze weer vrij te laten. Daarbij zou het in games als Octopath Traveler, Monster Super League en de Nukamon-mod voor Fallout mogelijk zijn om personages te 'vangen'.

Hoewel bovenstaande voorbeelden natuurlijk niet precies hetzelfde zijn als in Palworld en Pokémon, hoopt Pocketpair hiermee de door Nintendo aangemaakte patenten ongeldig te laten verklaren, of in ieder geval aan de rechter aan te tonen dat de patenten niet volstaan om Nintendo en The Pokémon Company te laten winnen.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!