Eerste eigen webcam van Elgato heet gewoon 'Facecam'
Nieuws

Eerste eigen webcam van Elgato heet gewoon 'Facecam'

Streamingmerk Elgato heeft gisteravond diens eerste huiseigen webcam onthuld en direct gelanceerd. Het apparaat neemt 1080p-resoluties op met maximaal 60 frames per seconde en heet simpelweg Elgato Facecam.

Elgato brak jaren geleden door op Twitch en YouTube met toegankelijke capture-kaarten, later gevolgd door de populaire Stream Deck-knoppenpanelen, Key Light-lampenreeks en Wave-microfoons. De Facecam is, opmerkelijk genoeg, Elgato's eerste onderneming om streamers zelf in beeld te brengen.

©GMRimport

De Facecam wil webcamgiganten als Logitech van de troon stoten met een stukje high-end productietechnologie. Elgato heeft de beeldsensor niet zelf vervaardigd, maar laat Sony dat doen met hun 'Starvis' CMOS-sensor. Deze stelt contentproducenten in staat om lichtinstellingen en sluitertijden specifieker af te stellen, net zoals dat mogelijk is op (professionele) videocamera's.

Elgato's Facecam biedt daarvoor ook geïntegreerd flash-geheugen. Gebruikers kunnen hun favoriete instellingen direct op de camera opslaan, zodat deze ook op andere systemen niet verloren gaan.

De lens van de webcam komt wel van Elgato's eigen fabricaat. Dat betreft een stukje optiek van geheel glas, welke Elgato als hun 'Prime Lens' bestempelt. Het diafragma telt f/2.4, met een brandpuntsafstand van 24 mm — vergelijkbaar met een full-frame DSLR-sensor. Daarmee zou de Facecam een kijkhoek van ongeveer 82° bieden.

©GMRimport

Elgato's eerste webcam wordt daarnaast geleverd met een eigen monitorklem (met 1/4" schroefdraad), een privacy-klepje en uiteraard de los te koppelen USB-C-kabel om de camera aan te sluiten. Zowel Windows- als MacOS-systemen met een USB 3.0 poort kunnen direct gebruikmaken van de Facecam. 

Op Elgato's website is de Facecam sinds gisteravond te bestellen. De richtprijs komt in Nederland neer op 199,99 euro. 

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Donkey Kong-kampioen Billy Mitchell wint in smaadzaak
Nieuws

Donkey Kong-kampioen Billy Mitchell wint in smaadzaak

Australische YouTuber Karl Jobst moet schadevergoeding betalen

Billy Mitchell, de voormalige recordhouder in Donkey Kong, heeft een rechtszaak gewonnen van de Australische YouTuber Karl Jobst. De rechter bepaalde dat er sprake was van smaad.

Jobst claimde in meerdere YouTube-video's dat Mitchell vals had gespeeld om de hoogste highscore in Donkey Kong te behalen. Mitchell verzet zich al jaren tegen dergelijke claims. Jobst claimde in zijn video's ook dat YouTuber Ben Smith (Apollo Legend) zelfmoord pleegde omdat Mitchell in 2020 een rechtszaak van hem won.

Mitchell klaagde Jobst aan voor smaad en heeft van rechter Ken Barlow in Brisbane gelijk gekregen. Jobst moet Mitchell 300.000 Australische dollar (173.881,50 euro) in schadevergoeding betalen, en nog eens 50.000 Australische dollar voor een andere video waarin Jobst de spot dreef met Mitchells aanklacht.

Jobst verontschuldigde zich op social media richting zijn fans. Sommigen van hen hebben meebetaald aan de kosten verbonden aan de rechtszaak. "De rechter achtte Billy een geloofwaardige getuige en geloofde alles. Vanaf dat moment kon ik niets meer doen om mijzelf te redden. Ik ga mijn opties overwegen." Mitchell gaf op social media aan "van de geur van winst in de avond te houden" en bedankte iedereen die hem steunde.

Mitchell werd vooral bekend in de jaren tachtig en negentig dankzij highscores in games als Donkey Kong en Pac-Man. In de documentaire The King of Kong: A Fistful of Quarters werd hij afgeschilderd als de aardsvijand van Steve Wiebe, de de highscore van Mitchell probeerde te verslaan. Tegenwoordig heeft Robbie Lakeman de hoogste score in Donkey Kong.

View post on X
View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
PlayStation Plus Essential-games van april nu te claimen
Nieuws

PlayStation Plus Essential-games van april nu te claimen

Met Robocop: Rogue City, The Texas Chain Saw Massacre en meer

Mensen kunnen vanaf vandaag de PlayStation Plus Essential-games van april claimen.

Zoals vorige week werd bekendgemaakt, gaat het om drie spellen, waaronder Robocop: Rogue City. Die game verscheen oorspronkelijk in het najaar van 2023 en werd goed ontvangen door critici en fans. In de first-person game moeten spelers als de robotagent de straten van Old Detroit misdaadvrij houden. De game is alleen op PlayStation 5 speelbaar.

De andere games die nu geclaimd kunnen worden zijn The Texas Chain Saw Massacre (PS5 en PS4) en Digimon Story: Cyber Sleuth - Hacker's Memory (voor PS4, maar ook op PS5 speelbaar). Alle drie de games kunnen tot 5 mei door alle PlayStation Plus-leden geclaimd worden. Hieronder zijn meer beelden van alle drie de games te zien.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!