Dave the Diver meer dan vijf miljoen keer verkocht
Gamer.nl
Nieuws

Dave the Diver meer dan vijf miljoen keer verkocht

Game is verkrijgbaar op pc, Mac, Switch en PlayStation-consoles

Dave the Diver is wereldwijd inmiddels meer dan vijf miljoen keer verkocht.

Dat werd middels onderstaande tweet aangekondigd. De game verscheen vorig jaar op pc, Mac en Nintendo Switch, en kwam eerder dit jaar ook op PlayStation 5 en PlayStation 4 uit.

In Dave the Diver besturen spelers Dave, die in de zee op vissen jaagt met zijn harpoen. 's Avonds werkt hij vervolgens in een sushirestaurant waar zijn vangst van de dag aan klanten wordt geserveerd.

Tijdens The Game Awards afgelopen december was de game genomineerd in de categorie Beste Indie, maar die nominatie werd niet verzilverd. De nominatie leidde tot kritiek om het indelen van indiegames: Dave the Diver werd niet ontwikkeld door een onafhankelijke studio, maar door Mintrocket, een dochteronderneming van de grote Koreaanse uitgever Nexon.

Overigens sprak Dave the Diver-bedenker Jaeho Hwang onlangs de wens uit om meer games te maken gesitueerd in het Dave the Diver-universum, gericht op andere personages. "Als regisseur wil ik, naast de verhalende dlc waar we nu aan werken, aparte games maken over elk personage om te laten zien hoe ze elkaar ontmoetten en wat ze deden voordat ze naar Blue Hole kwamen."

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
We geven Indiana Jones and the Great Circle voor de PlayStation 5 weg!
Gamer.nl
Nieuws

We geven Indiana Jones and the Great Circle voor de PlayStation 5 weg!

Zwiept naar een nieuw platform

Rood-gele letters, het getetter van trompetten en het gezwiep van een zweep is vanaf vandaag in volle glorie te horen op de PlayStation 5, want Indiana Jones and the Great Circle rolt als een gigantische stenen bal richting het systeem. Om dat te vieren geven we samen met bol een exemplaar voor het platform weg.

Het spel is al sinds november van vorig jaar verkrijgbaar op Xbox Series-consoles en pc, maar als onderdeel van Microsofts multi-platform strategie kunnen PS5-spelers nu ook met dit nieuwe Indiana Jones-avontuur aan de slag. 

De game speelt zich af tussen de films Raiders of the Lost Ark en The Last Crusade - respectievelijk de eerste en derde films in de reeks. Er wordt een nieuw verhaal verteld, waarin Indy de hele wereld over reist om een mysterieus complot van de Nazi’s te ontrafelen.

Nu hebben we in recente jaren al een flink aantal avonturengames gezien waarin archeologisch ingestelde durfals de hoofdrol spelen, maar in The Great Circle kijk je grotendeels door de ogen van Indiana Jones. Dat is, buiten een aantal secties waarin je de avonturier in een derdepersoonsperspectief te zien krijgt a la Uncharted en Tomb Raider. 

Sander reviewde het spel voor Gamer.nl, en trok daarin al snel de vergelijking met avonturenfilms uit de jaren tachtig. Indiana Jones and the Great Circle past volgens hem ook perfect in dat straatje, en is daarbij ook nog eens een ontzettend goede game.

Indiana Jones and the Great Circle is een fantastisch avontuur. De verhaalvertelling is uitstekend, de regie strak en de gameplay verrassend leuk. Dit is precies wat Xbox nodig heeft: een ijzersterke singleplayergame met een eigen identiteit.

Impressies PS5 Pro-versie

Zelf konden we al even aan de slag met de PS5 Pro-versie, die volgens MachineGames in native 4K draait en geavanceerdere ray-tracing heeft. Hoewel het zeker geen verschil van dag en nacht is ten opzichte van de Xbox Series X-versie, is de game inderdaad wat scherper. Met name in gezichten zie je dat Indiana Jones and the Great Circle wat schoner oogt, terwijl reflecties in het water en schaduwen er ook iets beter uitzien. Tot slot maakt de game ook nog opvallend uitgebreid gebruik van de DualSense-controller, waarbij oppervlakten en bewegingen nog beter voelbaar zijn.

De PlayStation 5-versie is verder identiek aan de Xbox- en pc-versie, en zoals Sander hierboven beschrijft een vooruitstrevende avonturengame. Het is niet de moeite waard om de PS5-versie te herspelen voor grafische verbeteringen, maar als je enkel een PS5 bezit is het een verrijking voor het platform. En die game kun je dus winnen!

Wat moet je daarvoor doen? Ga naar de website van bol, vind de productcode in de url (bestaande uit zestien cijfers) en vul die hieronder in het invulformulier in! Vergeet ook niet je naam en emailadres in te vullen, dan sturen we je zo snel mogelijk een code om de game fysiek op bol.com te bestellen!

Doet het invulformulier het niet? Druk dan hier.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Lushfoil Photography Sim nu verkrijgbaar
Gamer.nl
Nieuws

Lushfoil Photography Sim nu verkrijgbaar

Kiekjes schieten in prachtige omgevingen

De natuurfotografiesimulator Lushfoil Photography Sim is nu verkrijgbaar op pc en consoles.

De game viel bij aankondiging meteen op door de realistische graphics en het unieke uitgangspunt: in het spel kunnen spelers foto's schieten in allerlei realistische omgevingen. Denk aan Fushimi Inari Taisha (Japan), Castle Rock Beach (Australië) en Mýdalssandur (IJsland).

Spelers kunnen daarbij werken met allerlei settings die ook op echte fototoestellen zitten. Met een eerstepersoonsaanzicht lopen spelers door diverse prachtige omgevingen die met Unreal Engine 5 zijn gemaakt. Daarbij bevat elk gebied allerlei doelstellingen om te behalen en zelfs diverse geheimen.

Lushfoil Photography Sim is nu verkrijgbaar op pc (Steam en Epic Games Store), PlayStation 5 en Xbox Series X en S. Het spel kost tijdelijk 11,19 euro op pc en 13,99 euro op consoles.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!