Update: Zelda: Tears of the Kingdom heeft gebruikelijke prijs in Europa
Gamer.nl
Nieuws

Update: Zelda: Tears of the Kingdom heeft gebruikelijke prijs in Europa

Update: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom gaat in Europa 69,99 euro kosten, dezelfde prijs als het vorige deel Breath of the Wild.

Er bestond in eerste instantie twijfel over omdat er gisteren op de Amerikaanse eShop een prijs van 69,99 dollar te zien was - 10 dollar meer dan dat Switch-games normaliter geprijsd zijn in het land. Die prijs blijkt inderdaad te kloppen, maar voor Europa verandert dat niets. Het bedrijf meldt dat de verhoging van prijs in de VS niet de nieuwe standaard wordt voor Switch-games en dat het per game kijkt wat de juiste prijs is.

Oorspronkelijk bericht:

De aankomende Nintendo Switch-game The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom gaat in de Verenigde Staten mogelijk 69,99 dollar kosten.

De game werd kort op de Amerikaanse eShop - de officiële winkel voor Switch-games - afgebeeld met de prijs van 69,99 dollar. Inmiddels is de prijs weer verwijderd, maar analist Benji-Sales merkte op dat GameStop, Best Buy en Amazon zijn gestopt met het accepteren van reserveringen. Voorheen kon men de game voor 59,99 dollar reserveren via die winkels.

Fans speculeren dan ook dat de nieuwe Zelda-game 69,99 dollar gaat kosten, terwijl Switch-games - inclusief die van Nintendo zelf - normaliter 59,99 dollar kosten in de Verenigde Staten. Nintendo heeft nog niet officieel op de situatie gereageerd, en het is ook niet bekend of de prijs van de game in Europa tevens hoger zal liggen dan normaal.

Switch-games zijn normaliter in ieder geval goedkoper dan spellen op PlayStation 5 en Xbox Series X en S. Wellicht vindt Nintendo het echter eerlijk om de manuren die in de ontwikkeling van Tears of the Kingdom zijn gaan zitten, qua waarde gelijk te stellen aan games op die consoles. Het kan natuurlijk ook om een fout gaan.

Zelda: Tears of the Kingdom komt op 12 mei uit op Nintendo Switch. Nintendo toonde tijdens de Direct-uitzending gisteravond een nieuwe trailer voor de game en een collector's edition.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Fire Emblem: The Sacred Stones aan Nintendo Switch Online toegevoegd
Gamer.nl
Nieuws

Fire Emblem: The Sacred Stones aan Nintendo Switch Online toegevoegd

Abonnement op uitbreidingspakket is ook vereist

De klassieke rpg Fire Emblem: The Sacred Stones is nu speelbaar via Nintendo Switch Online.

Fire Emblem: The Sacred Stones kwam in 2004 uit in Japan en het jaar erop in Europa en de Verenigde Staten. In de game ligt het koninkrijk Renais in puin na de plotselinge invasie van een voormalige bondgenoot.

De koninklijke erfgenamen Eirika en Ephraim gaan er op uit om Renais opnieuw op te bouwen en het duistere geheim achter de oorlog in hun thuisland te achterhalen. Het betreft het achtste deel in de Fire Emblem-reeks en het tweede deel dat ook buiten Japan uitkwam.

Het gaat om een Game Boy Advance-game, en het spel verschijnt dan ook in de GBA-app op Nintendo Switch Online. Daar is dus niet alleen een abonnement op de online dienst voor nodig, maar ook op het uitbreidingspakket.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Palworld-maker haalt Ark en Fallout aan rondom Pokémon-rechtszaak
Gamer.nl
Nieuws

Palworld-maker haalt Ark en Fallout aan rondom Pokémon-rechtszaak

Nintendo registreerde verschillende patenten na de release van Palworld

Palworld-ontwikkelaar Pocketpair claimt dat het bestaan van gamefranchises als Fallout, Ark: Survival Evolved en Tomb Raider aan om aan te geven dat de aanklacht van Nintendo ongeldig is.

Afgelopen september bleek dat Nintendo en The Pokémon Company Pocketpair voor de rechter sleept. Palworld wordt sinds release vaak vergeleken met Pokémon. Afgelopen november bleek dat de aanklacht gebaseerd is op geschonden patenten die Nintendo na de release van Palworld heeft aangemaakt.

Pocketpair heeft in een reeks reacties op de aanklacht (via VGC) gemeld dat die patenten nooit aangemaakt hadden mogen worden, aangezien er al allerlei games bestonden die de gameplaymechanismen die door deze patenten worden omschreven bevatten. Volgens Pocketpair hebben games als Ark: Survival Evolved, Octopath Traveler, Pikmin 3, Far Cry 5, Titanfall 2 en Tomb Raider dergelijke mechanismen.

Volgens Pocketpair was het voorheen in games als Pikmin 3, Far Cry 5 en Tomb Raider al mogelijk om allerlei objecten te gooien - net zoals het gooien van een bal in Pokémon en een Pal Sphere in Palworld. In games als Titanfall 2 en Rune Factory 5 is het daarnaast mogelijk om een monster te vangen en ze weer vrij te laten. Daarbij zou het in games als Octopath Traveler, Monster Super League en de Nukamon-mod voor Fallout mogelijk zijn om personages te 'vangen'.

Hoewel bovenstaande voorbeelden natuurlijk niet precies hetzelfde zijn als in Palworld en Pokémon, hoopt Pocketpair hiermee de door Nintendo aangemaakte patenten ongeldig te laten verklaren, of in ieder geval aan de rechter aan te tonen dat de patenten niet volstaan om Nintendo en The Pokémon Company te laten winnen.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!