Verbod op lootboxes in België wordt volgens onderzoek slecht gehandhaafd
Gamer.nl
Nieuws

Verbod op lootboxes in België wordt volgens onderzoek slecht gehandhaafd

Het verbod op lootboxes in België wordt volgens een onderzoek slecht gehandhaafd.

Uit een onderzoek van Leon Y Xiao - dat gedeeld werd door Games Industry - bevat 82 procent van de honderd games in de App Store die het meeste geld binnenhalen een vorm van lootboxes. Dit terwijl het verbannen is door de Kansspelcommissie in België. Ook zou ruim 80 procent van games op de App Store die geschikt zijn voor spelers van 12 jaar lootboxes bevatten.

Volgens het onderzoek is de situatie prangend. Door het verbod hebben veel consumenten en ouders immers een "vals gevoel van veiligheid". Dat gevoel van veiligheid blijkt volgens de data uit het onderzoek dus onterecht. Ook zorgt het voor oneerlijke concurrentie tussen bedrijven die zich wel aan de wet houden, en bedrijven die dat niet doen.

In België worden lootboxes als gokken beschouwd wanneer ze met echt geld aangeschaft kunnen worden en wanneer de inhoud van de lootboxes op toeval is gebaseerd. Daarom worden diverse games die in het land uitkomen - zoals de Fifa-reeks - aangepast, of komen sommige games, zoals Diablo Immortal, er helemaal niet uit. In Nederland zijn de regels iets onduidelijker, mede omdat een rechter besloot dat kaartenpakjes voor Fifa Ultimate Team niet onder gokken zouden vallen. Toch is Diablo Immortal in Nederland ook niet speelbaar.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Bethesda onthult Oblivion Remastered morgen officieel
Gamer.nl
Nieuws

Bethesda onthult Oblivion Remastered morgen officieel

Bethesda doet The Elder Scrolls 4: Oblivion morgen officieel uit de doeken.

Dat heeft de uitgever aangekondigd. De remaster wordt uit de doeken gedaan in een livestream van het bedrijf die te volgen is via YouTube en Twitch. De stream begint om 17.00 uur Nederlandse tijd. Verder heeft de uitgever nog niets over de remaster bekendgemaakt.

Dat Oblivion Remastered eraan komt, komt geenszins uit de lucht vallen. De afgelopen tijd gingen er al veel geruchten en lekten er verschillende screenshots. Een chatgesprek dat een X-gebruiker met Xbox Support had, wees er zelfs op dat de game vandaag uit zou komen. Dat blijkt nu in ieder geval niet te kloppen. Journalist Jeff Grubb gaf aan dat de game deze week zou uitkomen. Of dat zo is, is nog niet bekend. Over een eventuele releasedatum is nog niets bekend.

Volgens geruchten draait The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered op Unreal Engine 5. Zes elementen zouden op de schop gaan, namelijk 'stamina', 'sneak', 'archery', 'hit reaction', blocking' en de user interface. Verder zou het staminasysteem minder frustrerend zijn voor spelers, zodat mensen minder snel nauwelijks kunnen bewegen doordat de stamina op is, en de interface zou moderner en mooier zijn gemaakt.

Tot slot zouden er duidelijkere effecten zijn wanneer spelers of npc's worden geraakt tijdens gevechten. De remake wordt waarschijnlijk ontwikkeld door Virtuos, dat ook aan de remake van Metal Gear Solid 3: Snake Eater werkt.

Het spel komt voor zover bekend uit op Xbox Series X en S, PlayStation 5 en pc.

View post on X

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht
Gamer.nl
Nieuws

Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht

Allerlei facetten van de game zijn verbeterd

Afgelopen week is een forse 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht door Hexworks.

Met de update worden er grote wijzigingen doorgevoerd aan de in 2023 uitkomen actie-rpg. Zo wordt geboekte progressie in de online-co-op nu door beide spelers gedeeld en is er een Friend Pass-systeem, waardoor een tweede speler mee kan doen zonder dat diegene de game heeft gekocht.

Ook zijn er diverse verbeteringen aangebracht aan de gevechten en het rondbewegen in de spelwereld, waardoor de gameplay beter aanvoelt. Aanvallen en ontwijkmanoeuvres voelen sneller en is er nu een knop waarmee gesprongen kan worden. Wanneer wapens vijanden raken, is de impact ook beter voelbaar, en de user interface is op de schop gegaan om het simpeler en duidelijker te maken. De tutorial is ook verbeterd.

Er wordt al geruime tijd gewerkt aan een vervolg op Lords of the Fallen, die voor zover bekend in 2026 moet verschijnen. Het origineel kan nu met fikse korting worden aangeschaft op pc, PS5 en Xbox Series-consoles.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!