Treyarch-testers: We worden behandeld als tweederangs burgers
Nieuws

Treyarch-testers: We worden behandeld als tweederangs burgers

Verschillende testers van Call of Duty: Black Ops 4 zeggen behandeld te worden als tweederangs burgers door Treyarch. Ze moeten onder andere apart lunchen en maken geen aanspraak op bonussen.

Kotaku heeft een artikel gepubliceerd over de werkomstandigheden bij Treyarch, waarin verschillende anonieme QA-testers van Call of Duty: Black Ops 4 vertellen dat ze worden behandeld als tweederangs burgers. Zo werken de testers onder andere op de tweede verdieping, terwijl de rest van de werknemers zich op de eerste verdieping bevindt. Sommige QA-testers beweren bovendien dat ze lunchen op een apart tijdstip, niet mogen praten met ontwikkelaars en hun auto moeten parkeren op een aparte parkeerplaats, welke verder weg ligt van het kantoor.

Een van de QA-testers zegt tegen Kotaku dat ze maar maximaal twintig minuten aanwezig mochten zijn op een feest van Treyarch en werden aangeraden om niet te drinken, omdat ze nog moesten werken. "Het is niet leuk, maar we zijn dit soort 'regels' tegenwoordig gewend van Treyarch, wanneer er feestjes worden georganiseerd", aldus de tester. Een andere werknemer was zelfs verrast dat de QA-testers überhaupt waren uitgenodigd voor het feest.

Volgens beoordelingen op Glassdoor en verklaringen van medewerkers tegen Kotaku, verdienen de QA-testers bij Treyarch ongeveer 13 dollar per uur en werken ze gemiddeld 70 uur per week. Omdat de testers bovendien werken als freelancers en niet in vaste dienst zijn bij Treyarch, maken ze geen aanspraak op verschillende bonussen. Dit terwijl de nieuwe financiële directeur van Treyarch in januari nog een bonus van 15 miljoen dollar ontving.

Activision, het moederbedrijf van Treyarch, wil niet reageren op het gepubliceerde verhaal van Kotaku. Wel geven ze een statement, waarin ze zeggen dat Black Ops 4 mogelijk is gemaakt door de contributie van alle werknemers bij Treyarch. "Black Ops 4 representeert drie jaar van hard werken, creativiteit en passie van alle getalenteerde werknemers bij Treyarch. Het is belangrijk dat iedereen die werkt aan de game wordt behandeld met respect en dat hun bijdrage wordt gewaardeerd", aldus Activision.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
NetEase zou van plan zijn diverse studio's buiten China te sluiten
Nieuws

NetEase zou van plan zijn diverse studio's buiten China te sluiten

Amerikaanse Marvel Rivals-ontwikkelaar al ontslagen, deel van Liquid Swords ook

Het uit China afkomstige NetEase - onder andere bekend van Marvel Rivals - zou van plan zijn om meer dan twaalf ontwikkelstudio's te sluiten.

Dat blijkt uit een reportage op Game File, de betrouwbare nieuwsbrief van gamejournalist Stephen Totilo. Eerder deze week werd de Amerikaanse tak van NetEase dat meehielp aan de ontwikkeling van Marvel Rivals al ontslagen. Daarnaast vielen er ontslagen bij het door NetEase gefinancierde Liquid Swords, de nieuwe studio van een van de oprichters van de Just Cause-ontwikkelaar.

Dit zou volgens Totilo nog maar het topje van de ijsberg zijn. Hij claimt dat meer dan een dozijn studio's mogelijk worden gesloten of verkocht, en dan met name de studio's van het bedrijf die buiten China gevestigd zijn. Dit zou een bewuste strategie zijn van het bedrijf om minder focus op deze teams buiten zijn thuisland te creëren.

NetEase is een van de grootste gamebedrijven ter wereld. NetEase heeft de afgelopen jaren samen met gerenommeerde ontwikkelaars overal ter wereld nieuwe gamestudio's opgericht, en het lijkt er dus op dat sommige van deze studio's nu dreigen gesloten of verkocht te worden.

Zo heeft NetEase geïnvesteerd in Rebel Wolves, een studio bestaande uit voormalige ontwikkelaars van CD Projekt Red waar men aan Blood of Dawnwalker werkt. Met Dragon Quest-Ryutaro Ichimura werd PinCool opgericht, het bedrijf kocht Heavy Rain- en Detroit: Become Human-studio Quantic Dream, Like a Dragon-bedenker Toshihiro Nagoshi opende met NetEase Nagoshi Studio en No More Heroes-ontwikkelaar Grasshopper Manufacture werd gekocht. Het is maar een kleine greep in de investeringen en aankopen die het Chinese bedrijf de afgelopen jaren heeft gedaan.

Ondanks de geruchten onthulde NetEase deze week recordcijfers voor het afgelopen kwartaal. Er werd een stijging van 1,5 procent aan omzet op het gebied van games en services waargemaakt ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Die omzet stond het afgelopen kwartaal op 2,9 miljard dollar. Marvel Rivals heeft inmiddels 40 miljoen spelers.

Overigens claimt Bloomberg in een artikel over NetEase-CEO William Ding dat hij overwoog Marvel Rivals te annuleren voor release. Ding zou het niet hebben zien zitten om Disney te betalen voor de rechten op Marvel-personages. Ook werd besproken of het mogelijk was om de superhelden voor zelfbedachte personages te vervangen. NetEase zelf ontkent deze claims en claimt sinds 2017 een nauwe samenwerking met Marvel te hebben.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nieuwe regisseur voor aankomende Street Fighter-film gevonden
Nieuws

Nieuwe regisseur voor aankomende Street Fighter-film gevonden

De première staat gepland op 20 maart 2026

De live-action Street Fighter-film die eerder al werd aangekondigd heeft een nieuwe regisseur, namelijk Kitao Sakurai.

Dat meldt The Hollywood Reporter. Sakurai is vooral bekend van de in 2021 verschenen Netflix-film Bad Trip met komediant Eric André in de hoofdrol. Sakurai regisseerde ook The Eric André Show. Verder heeft hij enkele afleveringen van de Twisted Metal-televisieserie geregisseerd.

Hij neemt het stokje over van Danny en Michael Philippou, twee broers uit Australië die afgelopen jaar de film niet meer bleken te kunnen regisseren vanwege een mismatch in planning.

Concrete details over de live-action film zijn er nog niet. Wel zou de eerder aangekondigde premièredatum van 20 maart 2026 nog haalbaar zijn. Capcom, de ontwikkelaar en uitgever van de gamereeks, is wel betrokken bij de verfilming.

Er zijn al vaker (animatie)films gebaseerd op Street Fighter uitgekomen. Een van de bekendere voorbeelden is de in 1994 verschenen gelijknamige film met Jean-Claude van Damme als Guile en wijlen Raúl Juliá als M. Bison. In 2009 verscheen Street Fighter: The Legend of Chun-Li, met Kristin Kreuk als Chun-Li.

De meest recente game in de fighterreeks is Street Fighter 6, dat beschikbaar is op PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X en S en pc. Tom Kerkhof beloonde de game met een 9: "Door de gelikte presentatie, inventieve besturing en de uitgebreidste singleplayer-ervaring die de franchise ooit heeft gehad, is Street Fighter 6 toegankelijker dan ooit. Het spel oogt geweldig en speelt zelfs nog beter. Dit is zonder twijfel een van de leukste vechtspellen van de afgelopen tijd – en daarmee ook een van de beste delen uit de reeks."

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!